• DOLAR
  6,8612
 • EURO
  7,7521
 • ALTIN
  392,22
 • BIST
  1,1249

Okullarımızda Yakıt Sıkıntısı Yok

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı okullardaki yakıt alımlarının tamamlandığını söyleyerek, Okulların önümüzdeki hafta eğitim ve öğretime başlamaları esnasında herhangi bir yakıt sıkıntısı yaşanmayacağını dile getirdi

Okullarımızda Yakıt Sıkıntısı Yok

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı okullardaki yakıt alımlarının tamamlandığını söyleyerek, Okulların önümüzdeki hafta eğitim ve öğretime başlamaları esnasında herhangi bir yakıt sıkıntısı yaşanmayacağını dile getirdi

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı okulların yakıt alımlarında daha önce ilçe ve okul bazında alım yapıldığını kaydederek bu yıl alımların İl bünyesinde yapıldığını, alınan yakıtların ise okullara dağıtımlarının yapıldığını söyledi. Konuyla ilgili olarak gazetecilerin sorularını cevaplayan İl Müdürü Ali Tatlı şunları söyledi. “Daha önceleri okullara alınan kömür ilçeler bazında alınıyordu. İlçe bazında hem katı ve sıvı yakacak temin ediliyordu. Şimdi ise katı ve sıvı yakıt alımlarının tamamı tek kalemde merkezden yapılıyor. Bu konuyla alakalı yakıt ihaleleri yapıldı. Sıvı yakıtların tamamı dağıtıldı. Kaloriferlerimiz yanmaya başladı. Sıvı yakıt ile çalışan sistemler tamamen çalışıyor. Katı yakıt ile alakalı da Akçadağ, Merkez Battalgazi Yeşilyurt ilçeleri en son dağıtım noktalarımız olarak ayarlandı.

ULAŞIM SIKINTISI OLAN UZAK İLÇELERE ÖNCELİK VERİLDİ

İl Müdürü Ali Tatlı, İlimizde bağlı bazı ilçelerde havaların merkeze göre daha erken soğuduğunu kastederek; “ İlimize bağlı Kuluncak, Doğanşehir, Pütürge, Doğanyol ve Darende’nin yüksek yerleri gibi yerlerin özellikle yüksek rakımda olması dolayısıyla havaların erken soğuması, olası ulaşım sıkıntıları da göz önüne alınarak dağıtımlar da öncelik verdik. Yakıtlarını öncelikle gönderdik. Akçadağ, Yazıhan Kale ve Merkez Battalgazi Yeşilyurt gibi doğalgaz olmayan alanları da buralarda en son safhaya bıraktık bunu yapmak zorundayız.  Çünkü aksi takdirde bir öncelik koymazsanız Merkezi kolayına kaçarak dağıtırsanız uzak yerlerde dağıtım sağlıklı yapılamaz. Kış bastırınca da sıkıntı yaşanır. Şu anda Akçadağ için ihale edilmiş olan kömürün üçte ikisi dağıtıldı. Üçte 3’te 1’i de 17 Kasım itibariyle tamamı dağıtılmış olacak” diye konuştu.

ŞARTNAMEYE UYMUYORSA ALMAYIZ

Bazı okullardan gelen kömür boyutlarındaki şikayetlerle ilgili soruları da cevaplayan Tatlı bu konuda da şu ifadelere yer verdi. “Bazı okullarımızda kömürlerin boyutu ile ilgi ilgili sıkıntılar dile geldi. Biz ihale yaparken ihalede kömürün teknik şartnameleri veya alınacak olan malzemenin teknik şartnamede belirtilen özelliklerde olması zorunludur. Gerisi bizi ilgilendirmiyor. Bizim geçici kabul komisyonlarının kabul etmediği sürece mal bizim malımız değildir. Getirirler dökerler ama şartnameye uymuyorsa biz almayınız. Bizim istediğimiz neyse onu getirmek zorundalar. Bu anlamda da Doğanşehir ilçemizde bir sıkıntı yaşandı. Ama bu da kısa sürdü. Bizim tarafımızdan ilgili firma uyarıldı.  Onu da kendine göre göre gerekçeleri vardı ama bu gerekçeler bizim için kabul gören konular değildi. Gerçekçi gerekçeler olabilir ama biz o gerekçeden dolayı bize teslim edilen malın bizim standartların dışında olmasını kabul etmiyoruz. Gerekçesi kendilerini bağladı zaten. Bizim istediğimiz standartlarda kömürlerimiz, odunlarımız geldi ve aldık. Hata yapıldı ise biz de uyarırız bizim işimiz hataları düzeltmek işi doğru işi yapmaktadır.”

A.Vahap Kaygusuz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber