• DOLAR
  5,7274
  % -0,03
 • EURO
  6,3082
  % 0,04
 • ALTIN
  275,9222
  % -0,03
 • BIST
  102.027
  % -0,55

Öğrenciler Suçlara Karşı Bilinçlendirildi

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Narkotik Şube Müdürlüğü öncülüğünde Malatya Park AVM’de etkinlik düzenlendi. Kurulan stantlarda öğrencilere polislik mesleği ile ilgili bilgiler verildi. Öğrenciler uyuşturucu, asayiş, terörle mücadele ve trafik konusunda bilgilendirildi. Programa katılan Vali Aydın Baruş, “Buradaki etkinlikle polisimizin, toplumun huzur ve güvenliği için ne kadar önemli bir işlevi yerine getirdiğini, ne kadar fedakârca bir görev yaptığını da görme imkânı bulunuyoruz.” dedi

Öğrenciler Suçlara Karşı Bilinçlendirildi

Emniyet teşkilatının kuruluşunun 174. Yılı münasebetiyle İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Narkotik Şube Müdürlüğü öncülüğünde Malatya Park AVM’de etkinlik düzenlendi. AVM’de kurulan Asayiş, Narkotik, Terörle Mücadele, trafik gibi eğitici ve öğretici stantlarda öğrencilere bilgiler verildi. İl Emniyet Müdürlüğü’nün tertip ettiği etkinliğe katılan Vali Aydın Baruş, Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal tek tek stantları gezerek bilgi aldı. Narkotik Şube tarafından eğitimli köpekle saklanan uyuşturucuyu bulma etkinliği yapıldı. Saklanan uyuşturucuyu bulan köpek alkışlarla beğeni topladı. 100’ün üzerinde öğrenciye açılan stantlarda eğitimler verildi, uygulamalı etkinlikler düzenlendi.

“POLİSİMİZ FEDAKÂRCA BİR GÖREV YAPIYOR”

Etkinlikte konuşan Vali Baruş, “Emniyet Teşkilatımızın 174. Yılı kutluyoruz, aynı zaman Polis haftasını yaşıyoruz. Emniyet teşkilatı mensuplarımız bugün burada, teşkilatımızı tanıtan, emniyetin yapmış olduğu faaliyetleri tanıtan ve Polislik mesleği ile gençlerimizin ve çocuklarımızın tanışmasını sağlayan bir sergi açtılar. Burada gerçekten polisimizin, toplumun huzur ve güveni için ne kadar önemli olduğunu, ne kadar önemli bir işlevi yerine getirdiğini, ne kadar fedakârca bir görev yaptığının da imkânını bulunuyoruz. Özellikle suç örgütleri ile mücadelede, uyuşturucu madde ticareti ile mücadelede, terörle mücadele güvenlik güçlerimizin fedakâr çalışmaları neticesinde Malatya’mızı huzurlu bir il haline getirmeyi ve bunun vatandaşa güven vermenin de aynı zamanda sevincini onlarla paylaşıyoruz” ifadesini kullandı.

“ÇOCUKLARIMIZ, UYUŞTURUCU KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLİYOR”

Çocuklara polislik konusunda tanıtım yapıldığını dile getiren Baruş şunları ifade etti, “Bundan sonraki çalışmalarında tüm emniyet teşkilatı mensuplarımıza üstün başarılar diliyorum. Onların sayesinde inşallah Malatya’mızda hiçbir suç örgütü, çocuklarımızın, gençlerimizin sağlığını tehdit eden hiçbir uyuşturucu madde taciri burada barınma imkânı bulamayacak. Aynı zamanda gençlerimizin terör örgütlerine karşı bilinçlendirilmesi ve bunları bu örgütlerin faaliyetlerinden uzak tutucu anlamında bilgilendirme çalışmalarının yapılması da çok önemli. Bu anlamda üniversitelerimizde polisimiz başarılı çalışmalar yapıyor. Bugün de çocuklarımızla birlikteyiz, okullarımızdan ziyaretçilerimiz var. Onlar da polislik mesleğini merak ediyorlar. İlerde inşallah bazı çocuklarımız emniyet teşkilatımıza başarılı birer polis olarak girme imkânı bulacaklar. Polislik mesleğinin tanıtımı açısından da bu sergiler ve tanıtım çalışmaları önemli. Tüm emniyet teşkilatı mensuplarımızın haftasını tebrik ediyorum. Polislerimize, teşkilatımıza başarılar diliyorum”

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber