• DOLAR
  6,8592
 • EURO
  7,8361
 • ALTIN
  399,50
 • BIST
  1,1416

O Etkinlik De Ertelendi

Her yıl 20 ve 21 Mayıs’ta kutlanan Dünya İç Mekânlar Günü’ne bu yıl korona engeli çıktı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan kısıtlamalardan İç Mimarların etkinlikleri de nasibini aldı.

O Etkinlik De Ertelendi

Her yıl 20 ve 21 Mayıs’ta kutlanan Dünya İç Mekânlar Günü’ne bu yıl korona engeli çıktı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan kısıtlamalardan İç Mimarların etkinlikleri de nasibini aldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Dünya İç Mekânlar Günü için yapılan etkinlik hazırlıklarının durdurulduğunu ve ileri bir tarihe ertelendiğini aktaran MMOB İç Mimarlar odası 24. dönem Malatya il temsilcisi Yasemin Avşar konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı;” TMMOB İç Mimarlar odası 24. dönem Malatya il temsilcisi Yasemin Avşar, üyesi olduğumuz Dünya İçmimarlar Federasyonu  ( IFI-International Federation of Interior Architects/ Designers )adına tüm meslektaşlarımızın ve tasarımcılarımızın “Dünya İç Mekânlar Günü ”nü Kutlar, Dünya Sağlık Örgütü tarafından “pandemi” olarak ilan edilen Koronavirüs salgınının yarattığı riskler göz önüne alınarak Malatya temsilciliğimizin illimizde düzenlemeyi planladığı etkinlikleri önümüzdeki sürece bağlı olarak ertelemek durumunda kaldığımızı dile getirmek isterim.

Her yıl, Uluslararası İçmimarlar Tasarımcılar Federasyonunun ev sahipliğinde gerçekleşen Dünya İç Mekânlar Günü, dünya genelindeki IFI üyeleri ve üye profesyonel İçmimarlık Tasarım meslek örgütleri tarafından seçilen bir tema etrafında yapılandırmaktadır. Bu etkinlikte İç mekâna ilgi duyan kurumlar, topluluklar ve bireysel IFI WID temasını araştırmak ve anlamak üzere davet edilmekte; küresel ölçekte geniş bir katılımcı kitlesiyle IFI WID’i hayata geçirerek mesleki paylaşımı artırmak ve yaygınlaştırmak hedeflenmektedir.  Yapılı çevrenin tasarımı ve insan davranışına etkilerini araştıran İçmimarlar/ Tasarımcılar bildiğimiz ve alıştığımız sınırları, aldıkları eğitime ve yaratıcılıklarına dayanarak, zorlama yetisine sahiptir. Bu yıl ‘’Nexus ınteriors’’ yani ‘’bağlayan / ilişkilendiren iç mekânlar’ ’temasından ilham alarak mesleki faaliyetlerimizle disiplinimizin önem ve değerini vurgulayan Dünya İç Mekânlar Günü (World Interiors Day –IFI WID)küresel anlamda kutlanacaktır.”

Ebubekir Atilla

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber