• DOLAR
  5,7208
  % -0,09
 • EURO
  6,3503
  % -0,23
 • ALTIN
  276,3921
  % -0,40
 • BIST
  95.522
  % -0,53

Nöbetçi Noterler Göreve Devam Ediyor

Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliği’nin nöbetçi noterlik uygulaması kapsamından 6 Nisan 2019 Cumartesi günü hayata geçirilen nöbetçi noterlik uygulaması 3. haftasında da devam ediyor

Nöbetçi Noterler Göreve Devam Ediyor

Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliği’nin nöbetçi noterlik uygulaması kapsamından 6 Nisan 2019 Cumartesi günü hayata geçirilen nöbetçi noterlik uygulaması devam ediyor. Uygulamanın 3. haftasında Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de hem çalışanlar hem de hizmet alanlardaki memnuniyet sürüyor. Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği tarafından takip edilen uygulamada en büyük memnuniyeti ise hafta içi çalışmak zorunda kalan ve izin alamayan vatandaşlar oluşturuyor. Noterlerde en çok yapılan işlemlerin başında ise 2.el araç alım ve satımları geliyor. Nöbetçi noter listesinin Türkiye Noterler Birliği resmi web sitesinde yayınlandığını hatırlatan ilimiz noterleri ise ilimizde her hafta tek bir noterin Cumartesi Pazar günleri nöbetçi kaldığını hatırlatarak bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını ve vatandaşın da memnun olduğunu söylüyorlar.

UYGULAMA 3. HAFTASINDA

Bu hafta nöbet sırasının kendilerinde olduğunu söyleyen Malatya 3. Noter Vekili Mustafa Baktimur ise, “Hafta sonu hafta içerisinde hangi işleri yapıyorsak bütün işlemleri hafta sonu nöbetlerimizde de yapıyoruz. Bunlar içerisinde en çok araç devirleri ve vekâlet işlemleri yer alıyor. Bunun yanında Gayrimenkul satış vaadi, Zilyetlik devri, Miras taksimi, Gayrimenkul, Şirket, İrtifak hakkı vaadi ve ortak mülkün idaresi, Mülkiyeti muhafaza kaydı, Kira, Taksim ve ifraz, Evlat edinme sözleşmesi gibi bütün noterlik işlemlerini de hafta sonları istisnasız yapıyoruz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber