• DOLAR
  7,2734
 • EURO
  8,6393
 • ALTIN
  483,41
 • BIST
  1,1849

NATO Kürecik Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi, Bir Kez Daha Seslendi

Her ayın ilk Cuma günü ‘NATO’ya ve Üslerine Hayır’ demek için toplanan NATO Kürecik Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi üyeleri, dün Cuma Namazı sonrasında düzenledikleri basın açıklamasında; NATO üslerinin kapatılması ve Türkiye’nin NATO’daki faaliyetlerinin sonlandırılması taleplerini yineledi. İnsiyatif tarafından yapılan basın açıklamasında ABD, Yunanistan, İtalya ve Almanya’nın yer aldığı “Mavi Bayrak 2019” tatbikatına yönelik ağır eleştirilere yer verildi

NATO Kürecik Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi, Bir Kez Daha Seslendi

Her ayın ilk Cuma günü ‘NATO’ya ve Üslerine Hayır’ demek için toplanan NATO Kürecik Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi üyeleri, dün Cuma Namazı sonrasında düzenledikleri basın açıklamasında; NATO üslerinin kapatılması ve Türkiye’nin NATO’daki faaliyetlerinin sonlandırılması taleplerini yineledi. İnsiyatif tarafından yapılan basın açıklamasında ABD, Yunanistan, İtalya ve Almanya’nın yer aldığı “Mavi Bayrak 2019” tatbikatına yönelik ağır eleştirilere yer verildi

İnsiyatif adına açıklamayı okuyan Oğuz Aslan; ‘’Geçen ay korsan İsrail’in işgali altındaki topraklarda bazı NATO ülkelerinin katılımıyla dikkat çekici bir tatbikat yapıldı. Türkiye, 2002’den beri projesinin içinde bulunduğu, 1 milyar 300 milyon dolar ödediği F-35’leri hâlâ teslim alamazken, projenin üreticileri arasında bile bulunmayan Siyonist İsrail, kendisi için özel tasarlanan F-35 Adir’leri ilk defa uluslararası bir tatbikatta kullandı. ABD, Yunanistan, İtalya ve Almanya’nın yer aldığı “Mavi Bayrak 2019” tatbikatı Tel Aviv işgal rejiminin gövde gösterisine dönüştü. F-15, F-16 uçaklarının yer aldığı tatbikatta F-35’lerin diğer uçaklarla uyumu denendi. Bu tatbikatın önemi, NATO üyesi olan bu ülkelerin katılımıyla, terörist İsrail için özel olarak düzenlenmiş olması. Tatbikatla, işgalci İsrail’in elindeki ileri teknolojik silahlarla bu NATO ülkelerinin ordularının uyumu ölçüldü. NATO üyesi ülkelerin askerleri İsrail’in topografik, coğrafi ve iklimsel özelliklerine alıştırıldı.’’ ifadelerini kullandı.

Negev çölünde Gazze Şeridine yakın bir bölgede gerçekleştirilen bu tatbikatın dikkat çeken yönlerinden birinin de S-400’e karşı koyma taktiklerinin icra edilmesi olduğuna vurgu yapılan açıklamada; “Türkiye dahil bazı önemli İslam ülkelerinin Rusya’dan S-400 aldığı ve almak için uğraştığı bu zaman diliminde böyle bir hava tatbikatının hem de bazı NATO üyelerinin iştirakiyle gerçekleşmesi çok manidar” denildi.

“NATO’NUN DAĞILMASI YAKINDIR”

Tatbikatın yapıldığı günlerde ve Londra’daki zirve toplantısının öncesinde bazı NATO üyesi ülkelerin liderlerinden de NATO ile ilgili çarpıcı mesajlar geldiğine değinilen açıklamada; “Malum olduğu üzere NATO’nun mali yükü konusunda ABD, Avrupa ülkelerini sürekli eleştirmiştir. Önemli bir Amerikalı yetkili geçtiğimiz günlerde bu konuya dikkat çekerek NATO’nun dağılma ihtimalinden söz etti. Fransa Cumhurbaşkanı Macron ise daha da ileri giderek ‘NATO’nun beyin ölümü gerçekleşmiştir’ dedi. Alman Yeşiller Partisi milletvekillerinden birisi ise, NATO’nun varoluşsal bir krizin içinde olduğunu söyledi.  Bugün 70. Kuruluş yıldönümünü kutlayan terör organizasyonu NATO’nun yıkılması yani dağılması yakındır. Türkiye bu yıkıntının altında kalmadan ve daha fazla vebal almadan bir an önce NATO’dan çıkmalı ve şehit kanlarıyla sulanan topraklarımızdaki tüm üsler kapatılmalıdır.” Sözlerine yer verildi.

“MÜSLÜMAN HALKLAR ÜZERLERİNE ÖLÜ TOPRAĞI SERPİLMİŞÇESİNE OLANLARI İZLEDİLER”

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun, İsrail’in Filistin topraklarında inşa ettiği yeni yerleşim yerlerinin yasal olduğu yönündeki sözlerinin sert bir dille eleştirildiği açıklamada; “ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, tüm uluslararası yasalara aykırı bir şekilde Filistinlilerin arazilerinin zorla gasp edilmesi suretiyle inşa edilen Yahudi yerleşim merkezlerinin yasal olduğunu öne sürdü. Büyük Şeytan ABD, bu kararı açıklarken İslam dünyası maalesef yine suspustu. Siyonist Rejimin saldırıları ve ABD’nin bu pervasız kararı karşısında sokağa dökülmesi gereken Müslüman halklar adeta üzerlerine ölü toprağı serpilmişçesine olan biteni sessizce evlerinden izlediler. Biz, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinden Siyonist Rejimin ve Büyük Şeytan ABD’nin bu pervasızlıkları karşısında ülkemizin korsan İsrail ile tüm ilişkilerini kesmesini, başta Mavi Marmara anlaşması olmak üzere yapılan tüm anlaşmaların iptal edilmesini ve Siyonist elçiliğin ve konsolosluğun kapatılmasını talep ediyoruz. Artık vakit kuru kuruya kınama yapma vakti değildir. Bugün Filistin, Mescidi Aksa ve Kudüs için eylem vaktidir. Arap dünyası ve halkları da artık bu konuda üzerine düşün vazifeyi yapmalıdır. Arap liderler ve krallar daha ne zamana kadar ABD’ye kölelik yapacak” ifadeleri kullanıldı.

“KÜRECİK NATO RADAR ÜSSÜ KAPATILMALIDIR”

İnsiyatif Üyelerinin, Malatya’da bulunan Radar Üssünün kapatılması taleplerini bir kez daha yineledikleri açıklamada; “Seyyid Battal Gazi’nin şehri olan Malatya’mızdaki Kürecik NATO Radar üssü hiç vakit kaybetmeden sökülmeli, burada çalışan ABD’li ve İsrailli personel ülkelerine gönderilmelidir. Hükümet bu yanlıştan bir an önce dönmeli ve ülkemizi Siyonist İsrail’e hizmet eden Kürecik NATO Radar Üssü ayıbından kurtarmalıdır. Bu vesileyle, başta siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere toplumun tüm kesimlerini NATO’dan çıkılması ve üslerin kapatılması konusunda harekete geçmeye davet ediyoruz” sözlerine yer verildi.

Önder HANELÇİ

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber