• DOLAR
  5,3581
  % 0,44
 • EURO
  6,1147
  % 0,53
 • ALTIN
  222,4948
  % -0,12
 • BIST
  96.817,36
  % 1,47

Namlular, PYD ve ISID’e çevrildi

Kilis'te konuslanan tank, obüs toplari, füze ve topçu bataryalarin namlulari, Suriye’de PYD ve ISID militanlarinin bulundugu bölgeye dogru çevrildi

Namlular, PYD ve ISID’e çevrildi

 

 
 

Türk Silahli Kuvvetleri (TSK) tarafindan Kilis’in Suriye sinirina sevk edilen tank, obüs toplari, füze ve topçu bataryalarin namlulari Suriye’ye dogru çevrildi.

TSK tarafindan özellikle ISID ve PYD’nin bulundugu bölgelerin Türkiye tarafinda üst bölgeleri olusturuldu. Üst bölgelerinde tank, obüs toplari, füze ve topçu bataryalarin namlulari, sinira sifir noktala konuslandirildi.

 

HAVADAN VE KARADAN SURIYE SINIRI ABLUKA ALTINA ALINDI
 

Türkiye-Suriye sinirinda tanklar ve zirhli personel tasiyicilari kritik noktalara konuslandirilarak, Türkiye’den Suriye’ye, Suriye’den Türkiye’ye geçmek isteyenlere izin vermiyor. Firtina obüs toplari ise kritik bölgelere konularak namlularini PYD ile ISID’in bulundugu bölgeye çevirdi. Alan hakimiyetini tamamen saglayan TSK, teknolojik bütün imkanlari seferber etmis durumda, Insansiz Hava Araçlari (IHA), Suriye’deki bütün gelismeleri izleyerek ilgili birimleri aktariyor. Türkiye’nin de içerisinde bulundugu koalisyon uçaklari, Türkiye-Suriye sinirinda devriye görevini ifade ediyor. Güvenlik güçleri 24 saat araliksiz sinir hattinda devriye geziyor.

Öte yandan 910 kilometrelik Türkiye-Suriye sinirinda 317 hudut karakoluna takviye olarak gönderilen askerler ile birlikte bölgede 65 bini askin asker görev yapiyor. Kilis, Gaziantep, Hatay, Gaziantep, Sanliurfa ve Mardin illerinin Suriye sinirinda bin 200 civarinda tank, zirhli araç, obüs toplari, zirhli personel tasiyicilarinin görev yaptigi ögrenildi.

 

SURIYE- SURIYE SINIRINA DUVARLAR ÖRÜLMEYE BASLANDI
 

Suriye sinirinda bulunan Kilis’in Elbeyli ilçesinden baslayarak Kilis’in Seve köyüne kadar olan 23 kilometrelik bölümde duvar örme islemi basladi. Duvarlarin 2 metre genisliginde, 3 metre uzunlugunda ve 7 ton agirligindaki duvarlarin döküm islemleri tamamlanarak Türkiye-Suriye sinirina monte edilmesine baslandi. Kisa süre içerisinde duvar örme islemlerinin sona erecegi bildirildi. Duvar örülen yerlerin ISID’in kontrolünde bulanan bölgeler oldugu ögrenildi.

 

65 BIN ASKER SINIRDA GÖREV YAPIYOR
 

Türkiye-Suriye sinir hattinda 65 bin civarinda asker görev yaparken, Kilis, Hatay, Gaziantep, Sanliurfa ve Mardin illerinin sinir hattinda 4 Hudut Alayi, 12 Hudut Taburu, 37 Hudut Bölügü, 139 Hudut Karakolu'nun görev yaparken, bin 200 civarinda tank, zirhli araç, obüs toplari ve diger ates destek vasitalari konuslandirildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber