• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Minibüsçüler Odasından İş Adamlarına Çağrı

Ülke gündemine yönelik Malatya Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, “Amerika için papazın hiç bir önemi yok amaç Türkiye ve Ortadoğu’yu dizayn etmek.  Bugüne kadar Amerika doları ile yaşamıyorduk, Amerika’ya boyun eğmeyeceğiz. Vatanımıza ikinci defa yapılan ekonomik darbeyi güçlü ve yeni Türkiye önleyecektir.” dedi. İş adamlarına da seslenen İnce: “Her fırsatta küçük esnafı yok gibi gören zengin iş adamları, temsilcileri bugün vatana sahip çıkma günü, şimdi tam zamanı dolarınızı bozdurun lafla, sözle olmaz, icraat olmalı para sizde.” diye konuştu

Minibüsçüler Odasından İş Adamlarına Çağrı

Ekonomiye ve Ülke gündemine yönelik konuşan Malatya Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, bu doğrultuda: “Türkiye’ye 15 Temmuz’da tüfekle tankla yapamadıklarını şimdi ekonomi ile yapmak istiyorlar rahip papaz bahane, Amerika için papazın hiç bir önemi yok amaç Türkiye ve Ortadoğu’yu dizayn etmek, sözde terör devleti oluşturmak istiyorlar. Suriye’de terörü yok etmek isteyen, terörü bitiren, sınır ötesi başarılı operasyon yapan güçlü ve kararlı Türkiye istenmiyor. Asya ülkeleriyle ticareti büyüten geliştiren Türkiye istemiyorlar, İran’a ambargo uygulayan Amerika Türkiye’ye şimdi ambargo uygulamasını ve Amerika’yı desteklenmemizi istemekte, komşularımızla ticaretimizi kimse engelleyemez. İran’ın, Suriye’nin ve komşularımızın Dünya Müslüman ülkelerin güçlü Türkiye’nin desteğine ihtiyaçları var çünkü Türkiye artık oyun kurucu bir ülke, ekonomisiyle güçlü ülke, söz sahibi ülke. Şimdi birileri çıkmış yok efendim ‘Türkiye üretim yapmıyor, Türkiye hep dışarıya bağımlı, tüketim ülkesi..’ diyor. Bunlar döviz şarlatanları, para ile para kazananlar bunlar, Amerika’nın oyuncuları Türkiye Cumhuriyeti bugüne kadar üretiyordu da bugün dolar yükselince üretmiyor oldu, bunlar hep oyun, hep slogan. Biz güçlü ülkeyiz biz bugüne kadar Amerika doları ile yaşamıyorduk Amerika’ya boyun eğmeyeceğiz. 1 Dolarlık vatan hainleri sevinmeyin çünkü Vatanımıza ikinci defa yapılan ekonomik darbeyi güçlü ve yeni Türkiye önleyecektir, biz kazanacağız” ifadelerini kullandı.

“YENİ DÜZENLEMELER GETİRMELİDİR, TİCARET TÜRK LİRASIYLA YAPILMALI”

Sözlerine devam eden İnce: “Vatanımıza canımız kurban olsun, Devlet emretsin bütün mal varlığımızı alsın, çocuklarımıza devletimiz bakar, büyütür ama Vatan olmazsa bizim gidecek yerimiz yoktur. Çanakkale’de nasıl kuru ekmekle, üzüm hoşafıyla savaş kazandıysak bugünde kuru soğan ekmekle hayatımızı devam ettiririz, aç yaşarız ama Amerika ve uşaklarına boyun eğmeyeceğiz. Eski Türkiye yok artık güçlü ve kararlı Türkiye var. Güçlü ve kararlı arkasında sadece Millet olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan var, cumhurbaşkanımıza bizim güvenimiz ve inancımız tamdır. ABD’nin Suriye’de, İran’da yapmak istediği oyunu bozulacak, savaşı Türkiye kazanacak. Ancak her fırsatta küçük esnafı yok gibi gören zengin iş adamları, temsilcileri şimdi tam zamanı dolarınızı bozdurun lafla sözle olmaz, icraat olmalı para sizde. Bugün vatana sahip çıkma günü altın, dolar, euro bozdurun ki bu millet sizi unutmasın. Ayrıca şahsi fikrim Devlet belli bir limit üzerinde dolar hesaplarına el koymalı veya yeni düzenlemeler getirmelidir, Ticaret Türk lirasıyla yapılmalı. Biz devletimizin yanındayız, biz Cumhurbaşkanımızın yanındayız ne karar alınırsa başımız üzerine her daim hazırız. Biz şoför esnaflarının bugüne kadar zaten doları olmadı bundan sonrada olmayacak, tüm şoför esnaflarımızdan rica ediyorum Ülkemiz kurtuluş savaşındadır, beka sorunudur, dolarınız varsa bozdurun, Türk lirasına güvenin, maddi zarar tekrar yerine gelir ancak vatan tekrar gelmez” şeklinde konuştu.

>>Hanife Sarı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber