• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

MHP’den Ülkü Ocakları Eğitim-Öğretim Yılı Açılışı

Battalgazi Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı’nın 2018-2019 eğitim-öğretim yılı düzenlenen törenle başladı. Programda konuşan MHP İl Başkanı Bülent Avşar, “Ülkü Ocakları Türk milletinin gönül ocağıdır. Karanlık günlerde istiklal ateşinin yakıldığı kutlu ocaktır. Binlerce yıllık değer dünyamızdan güç alan gelenekli ocağıdır.” dedi

MHP’den Ülkü Ocakları Eğitim-Öğretim Yılı Açılışı

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı’nın 2018-2019 eğitim-öğretim yılı düzenlenen törenle başladı. Battalgazi Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen açılış programına MHP Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Emrah Yılan, MHP Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı, MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya ile çok sayıda STK temsilcisi, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar programda yaptığı konuşmada, Ülkü Ocaklarının Türk milletinin gönül ocağı olduğunu ifade ederek “Karanlık günlerde istiklal ateşinin yakıldığı kutlu ocaktır. Binlerce yıllık değer dünyamızdan güç alan gelenekli ocağıdır. Gençlerin model alabilecekleri, genlerinin ve kodlarının uyum halinde olduğu, kişi veya idealler onlara hedef olarak gösterilmelidir. Pop starların ortaya çıkardığı ışığı sönük ‘Star’lara değil, birer kutup yıldızı olarak parlayan ve yol gösteren Mevlana’ya, Yunus’a, Atatürk’e, Başbuğ Alparslan Türkeş’e ve Bilge Lider Devlet Bahçeli’ye ihtiyacı vardır. Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve faziletiyle yetişen sevgili ülküdaşlarım, ülkemizin size ihtiyacı her zamankinden daha çoktur. Adriyatik’ten, Çin Seddine kadar uzanan coğrafyada yaşayan kardeşlerinin derdini kendine dert edinen ülküdaşlarım, derdi-tasası bulunmayan gençliğe ülkümüzün kutlu yolunu sizler göstereceksiniz” sözlerine yer verdi.

Ülkenin zorlu dönemlerden geçtiğini vurgulayan Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Emrah Yılan, törendeki konuşmalarında, “Sürekli olarak dış mihraklar tarafından türlü entrikalar üreterek gerek ekonomi, gerek siyasi yollarla kaos ortamı oluşturulmakta ve bundan nemalanmak istemektedirler. Bunlarla da yetinmemekteler ve Türk toplumunun temel taşı olan aile kültürümüze ve gençlerimiz üzerinde kötü senaryolar hayata geçirerek milletimizin varlığına göz dikmektedirler. Türk Gençliğinin önündeki kılavuzu Mersin Milletvekilimiz Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Beyin koordinesinde başlatılan kampanya ile Ülkü Ocakları üyelerini spor yapmaya davet ediyoruz” ifadesini kullandı.

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber