• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

MHP’den ‘Halk Günü’ Toplantısı

MHP İl Başkanlığında yapılan ‘Halk Günü’ toplantısında açıklamalarda bulunan MHP Malatya Milletvekili Fendoğlu, Malatya’nın sorunlarını çözmek için çalışacaklarını belirtti. Af yasası ile ilgili hazırlanan tasarıyı değerlendiren Fendoğlu, yasa tasarısını 1 Ekim’de açılacak TBMM’de ilk gündem maddesi olarak meclise sunacaklarını ifade etti

MHP’den ‘Halk Günü’ Toplantısı

Parti binasından ilk ‘Halk Günü’ toplantını gerçekleştiren Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, burada Malatya’nın sorunlarını ele alacaklarını dile getirdi. Toplantıya Fendoğlu’nun yanı sıra MHP İl Başkanı R. Bülent Avşar, İlçe Başkanları ve partililer katıldı. Af yasası ile ilgili hazırlanan tasarıyı değerlendiren Fendoğlu, yasa tasarısını 1 Ekim’de açılacak TBMM’de ilk gündem maddesi olarak meclise sunacaklarını vurguladı. Cumhur ittifakını değerlendiren Fendoğlu, Türkiye’nin ilk defa tam bağımsız bir duruma geldiğini belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti 1923 yılında kurulduğundan beri kendim söylüyorum. İlk defa tam bağımsız bir duruma gelmiştir. Hiçbir Avrupa NATO veya Amerika’nın baskısı altında olmadan kendi kararlarını alabilmekte,  istediği yerden istediği füzeyi, istediği uçağı, istediği teknolojiyi dayatmadan kendi arzusu ile alabilme gücüne ve yeteneğine kavuşmuştur” dedi.

HALK GÜNÜNDE MALATYA’NIN SORUNLARI DİNLENECEK

Halk Günlerinde Malatya’nın sorunlarını dinleyeceklerini ifade eden Milletvekili Fendoğlu, sorunların çözümü noktasında güçlerinin yetebileceğini yapacaklarını vurgulayarak, “Bildiğiniz gibi seçim beyannamemizde halk günü yapacağımız ile ilgili bir madde vardı. Bununla ilgili olarak, din dil ırk ayrımı gözetmeksizin Malatya’da yaşayan tüm Vatandaşlarımızın sorunlarını dinlemek, bu sorunları dosya haline getirip yapabileceklerimizi yapmak, yapamadığımızda da sonuç almaya çalışmak odaklı idi. Bugün hak günümüzün ilk günü. Bundan sonraki halk günlerinde çok daha düzenli çok daha geniş kapsamlı dosyalarla huzurlarınızda olacağız. Burada Malatya’nın sorunlarını bireysel anlamda değil, Malatya’nın sorunlarını Milliyetçi Hareket Partisi olarak ben ve arkadaşlarım Malatya’da gücümüz yeterse burada yapacağız gücümüz yetmezse de yukarıya taşıyıp genel merkez vasıtasıyla Malatya’nın sorunlarını çözmeye çalışacağız. Takip edebileceğiniz gibi çeşitli sorular gelecektir. Bu sorular yerinde yapılacak olan taraflarda ise mutlaka önem alıp cevap vereceğiz. Yerinde olmayan genel merkezimize ilgilendiren sorunlar ve talepler ise oraya ileterek çözmeye çalışacağız” ifadesini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN İLK DEFA TAM BAĞIMSIZ BİR DURUMDA”

Cumhur ittifakını değerlendiren Fendoğlu, Türkiye’nin ilk defa tam bağımsız bir duruma geldiğini belirterek şunları vurguladı, “İttifak ile seçime girdik. Bu ittifakın önemini Sayın Cumhurbaşkanımız,  genel başkanımız Bilge liderimiz Devlet Bahçeli çok ihtimam gösteriyor. Bunun bozulmasını ya da bozulmasına sebep olacak kişileri hem kendilerinin affetmeyeceğini, hem de tarihin affetmeyeceğini özellikle vurguladı. Dolayısıyla Bizler de Malatya vekili olarak, Malatya il ve ilçe başkanları olarak, teşkilat olarak genel başkanımızın emri doğrultusunda ittifaka gerekli özeni gösterip söylemlerimizde ve konuşmalarımızda çok dikkatli olacağız. Bunun böyle bilinmesini arzu ediyoruz. Cumhur ittifakı neden önemli? Bildiğiniz gibi Türkiye Cumhuriyeti 1923 yılında kurulduğundan beri kendim söylüyorum. İlk defa tam bağımsız bir duruma gelmiştir. Hiçbir Avrupa NATO veya Amerika’nın baskısı altında olmadan kendi kararlarını alabilmekte,  istediği yerden istediği füzeyi, istediği uçağı, istediği teknolojiyi dayatmadan kendi arzusu ile alabilme gücüne ve yeteneğine kavuşmuştur. Bunda başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ona omuz veren ülkücü hareketimiz, Başkanımız Devlet Bahçeli olmak üzere bugünün bu şartların oluşmasına çok büyük katkı sağlamışlardır.”

“TEK AMACIMIZ TÜRK DEVLETİNİN BEKASI”

Türkiye’yi yıkmak isteyenlere MHP camiası olarak karşı duracaklarını dile getiren Fendoğlu, Meclis açılana kadar Malatya’da olacaklarını ve halkla bir arada olacaklarını söyleyerek, “Söyle ki, geçmişte bir devlet başkanının veya bir devletin kendi ülkesinde almış olduğu kararı uygulamak zorunda kalan Türkiye’nin yerine şu anda bölgeye yön veren, kendi istediğini kabul ettiren lider bir Türkiye durumuna gelmiştir. Bu yüzden Bizler milliyetçi hareketin mensupları olarak ittifakın bozulmasına, itibarsızlaştırılmasına, herhangi söylem ve konuşmalarına Malatya’da müsaade etmeyeceğiz. Aynen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yıkmaya, Atatürk ilke ve inkılaplarını yıkmaya çalışan içerde ve dışarıda NATO beslenmeleri ile beraber bizlerin veya Türk devletinin diz çöktürmeye kalkanların karşısında yüce Türk milleti ve Türk ülkücüleri ve Milliyetçi hareketi karşısında bulacaklardır. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Sonraki süreçte meclis açılana kadar buradayız. Her an her yerde her arkadaşımın karşısına çıkıp çayını kahvesini içebilirim. Beklentileri olan tüm arkadaşlarım dertlerini anlatabilirler. Biz ve teşkilatın Elimizden geldiği kadar bunları çözmeye çalışacağız. Çözemediğimiz yapamadığımız veya gücümüzün yetmediği şeyler olursa Lütfen kimse alınmasın. Çünkü hükümetin korunmasına koşulsuz destek verdik. Hiçbir şey arz ve talep etmedik. Genel başkanımızın söylediği gibi Ülkücü hareketi bu büyük fikri satın alabilecek hiçbir güç ve kuvvet daha da olmamıştır. Biz bunu şiar ve ilke edindik. Tek amacımız Türk devletinin bekası, bu sürecin 2023 ve daha sonrasında taşınmasıdır” şeklinde konuştu.

“AF TASARISINI 1 EKİM’DE MECLİS’E SUNACAĞIZ”

MHP’yi ziyaret eden kader mahkûmlarının yakınlarına müjde veren Fendoğlu, Af yasası konusunda tasarının tamamlanması halinde meclise sunacaklarının altını çizerek şunları belirtti, “Af yasası seçim beyannamemizde Devlet Beyin bizzat söylediği ve Adalet komisyonunda bulunan arkadaşlarımızın halen çalışmakta olduğu tasarı hala taslak halinde. O taslağın içeriği ve detayları belirlendikten sonra Meclis 1 Ekim’de açılacak ve ümit ediyorum ki Ekim’de bu yasa tasarısının kanunlaşması için kanun teklifi vereceğiz, o da Af Yasası olacaktır. Tabiki tasarı ile ilgili içerik ve detaylar belirlendikten sonra kamuoyu ile paylaşacağız.”

“MİLLETİN TEVECCÜHÜ İLE VEKİL KAZANDIK”

Halkın teveccühü ile Malatya’ya MHP’li bir vekil kazandırdıklarını dile getiren MHP İl Başkanı Bülent Avşar, başarının çalışarak gerçekleşebileceğini ifade ederek, “Hamd olsun Fendoğlu abimiz milletvekili olarak seçildi. Bizler de seçildiği günden beri önümüzdeki hafta seçim varmış gibi çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürdük. Teşkilatlarımızda eksiklikleri tamamladık. Mahalle temsilcilerimiz atadık. Komple seçime hazır bir vaziyetteydik zaten ve başarı elbette çalışmayla elde edilir. Sayın vekilimizle beraber seçim startı verdikten sonra da vekilimizin gezdiği her yerde Malatya’nın derdi benim derdim, Malatya’nın sorunu, sevinci, üzüntüsü benim dedi. Vatandaşlarımız da teveccüh gösterdi, bize vekil armağan etti, vekilimiz oldu. Şimdi sıra vekilimizde ve Malatya’nın sorunlarını çözmek bizim boynumuzun borcudur. Vekilimiz kapısı hem mecliste hem partimizde her zaman açıktır. Bu toplantılarımızı da sürekli hale getireceğiz” diye konuştu.

“MAHKÛM YAKINLARINA HAYIRLI HABER VERECEĞİZ”

Af Tasarısı konusunda da konuşan Avşar, Af yasasının meclisten geçmesiyle birlikte mahkûm yakınlarına hayırlı bir haber vereceklerini belirterek şöyle konuştu, “Af tartışması kapsamında mahkûmların yakınları bizleri ziyaret ediyor. Af konusunu liderimiz Devlet Bey dile getirmişti. Şuan için Af için bir tasarı hazırlanıyor. Vekilimizde meclis açılır açılmaz bunu gündeme getirecek ve Milliyetçi Hareket Partisi vekilleri ilk olarak mecliste bunu konuyu gündeme alacaklardır. Affın zaten belirli kriterleri var. Yani Af verilmeyecek kişiler bellidir. Liderimiz de belirttiği gibi bunlar; uyuşturucu, çocuk istismarcıları, katiller, teröristler, Fetöcüler gibidir ve bunların haricinde gerçekten kader mahkûmları da var. Devlet beyin de söylediği kader mahkûmlarının özgürlüğüne kavuşmasıdır. Biz de bu konuda elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz. İnşallah mahkûm yakınlarına hayırlı bir haber verilecektir.

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber