• DOLAR
  5,8866
  % -0,16
 • EURO
  6,6043
  % -0,10
 • ALTIN
  252,4937
  % -0,73
 • BIST
  91.379
  % 0,65

“Türkiye Olarak Kabul Edemeyiz”

Suriye’nin İdlib kentinde yapılması planlanan operasyon sonrası olası bir göç hareketini değerlendiren MHP İl Başkanı Avşar, bu göç hareketine karşı Türkiye’nin engel olması gerektiğini belirterek, “Şuanda Suriye ve Rusya’nın idlib’e yaptığı bu operasyonlarda yeni bir göç dalgasının ülkemizin sınırlarına doğru geleceğini biliyoruz ama bunu Türkiye Cumhuriyet devleti olarak kabullenmeyeceğimizi ve bu göç dalgasının engellemesi gerektiğini düşünüyoruz.” dedi

“Türkiye Olarak Kabul Edemeyiz”

Suriye’nin ve Rusya’nın İdlib’e yönelik operasyonu sonucu Türkiye’ye yeni bir göç dalgasının olma ihtimalini değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, Parti binasında basın açıklamasında bulundu. Avşar konuşmalarında, “Şuanda Suriye ve Rusya’nın idlib’e yaptığı bu operasyonlarda yeni bir göç dalgası ülkemizin sınırlarına doğru geleceğini biliyoruz ama bunu Türkiye Cumhuriyet devleti olarak kabullenmeyeceğimizi ve bu göç dalgasının engellemesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

“GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE EVLERİNE DÖNMELİ”

Suriyelilerin güvenli bir şeklinde ülkelerine dönmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Avşar, Türkiye’nin bugüne kadar Suriyelilere büyük imkanlar sağladığının altını çizerek, “Biz üzerinde gururla yaşadığımız toprakları fetihle bedel ödeyerek, can vererek, çilelere katlanarak fedakârlıkla vatanda yaptık. Gidecek yerimiz yok sığınacak yeni bir yurdumuzda yok bu zihniyetle ülkemiz gelen herkese kapımız açtık. Suriyelilerle ’de bu güne kadar her türlü imkânı sağladık kendilerine, Bundan sonrada ülkemizin ekonomik, soysal yönden zarar gördüğünü herkes tarafından bilinmektedir bu yüzden yeni ve yoğun göç dalgasına asla müsaade etmeyeceğiz. Buna ’da müsaade edilmemelidir” diye konuştu.

“TÜRKİYE, GÖÇ HAREKETİNE ENGEL OLMALI”

İdlib operasyonu sonrası olası bir göç hareketini değerlendiren Avşar, Türkiye’nin tüm imkânlarını kullanarak bu göçü engellemesi gerektiği dile getirerek şunları ifade etti, “Ülkemizde toplamda 3,5 milyon Suriyeli yaşamaktadır,  bunların 200 bini kamplarda geriye kalan 3 milyon üstünde kişilerde şehirlerde yaşamakta. Bunların şehirlerde yaptıkları özellikle Elâzığ’da yaptıkları bir esnafı 16 tane Suriyelilerin dövdüğü daha önce Gaziantep de çalıştığı bir iş yeri patronun öldürüldüğü, bunlar artık ülkemizdeki vatandaşlarımıza zarar verecek duruma geldikleri, bunlar artık bir çeteleşmeye gittiklerini vatandaşlardan haraç topladığı alenen ayan beyan ortadadır. Yapılacak yeni bir göç dalgası kapıda. Şuanda Suriye ve Rusya’nın idlib’e yaptığı bu operasyonlarda yeni bir göç dalgası ülkemizin sınırlarına doğru geleceğini biliyoruz ama bunu Türkiye Cumhuriyet devleti olarak kabullenmeyeceğimizi ve bu göç dalgasının engellemesi gerektiğini düşünüyoruz. Artık bunları kaldıracak ülkemizin gücü yoktur ve olmamalıdır. Bunları kabul edemeyiz. Şuan Suriye bölgesinde askeri hareketlik var, Mehmetçiğimiz yoğun bir şekilde askeri takviye yapmaktadır. Ağır silahlar tanklar takviye olarak gitmektedir, oradan ülkemize gelecek her hangi bir saldırı veya hareketten dolayı Mehmetçiğimiz hazır bir şeklinde bekleyecektir ve gerektiğinde Mehmetçiğimiz müdahale edecektir.”

>>M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber