• DOLAR
  5,3702
  % 0,67
 • EURO
  6,1310
  % 0,80
 • ALTIN
  223,6443
  % 0,10
 • BIST
  95.476,38
  % 0,07

MHP Aday Adayı Coşkun Gazetemizi Ziyaret Etti

Milliyetçi Hareket Partisinden aday adayı olan Kırklareli Üniversitesi Öğretim üyesi Burhan Coşkun, Memleketi Malatya’ya hizmet etmek için görevinden istifa ettiğini dile getirdi. MHP’de 16 yıllık bir özlemin olduğuna dikkat çeken Coşkun, “Milliyetçi Hareket Partisi 16 yıldır Malatya’dan milletvekili çıkaramıyor. MHP’nin Malatya için Meclis’te güçlü bir temsil olabilmesini istiyorum.” ifadesine yer verdi

MHP Aday Adayı Coşkun Gazetemizi Ziyaret Etti

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerde bulunan MHP Milletvekili aday adayı Kırklareli Üniversitesi Öğretim üyesi Burhan Coşkun, gazetemize ziyarette bulundu. Aday adayı Coşkun, milletvekilliği için görevinden istifade ettiğini belirterek, “Görevimi 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri için istifa edip memleketime Milliyetçi Hareket Partisi’den aday adayı olmak için geldim. 2004-2011 yılları arasında Malatya Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevini ifa ettim. Daha sonra yüksek lisans ve doktoramı Fırat üniversitesinde tamamladım, 3 yıldan beri de Kırklareli Üniversitesinde öğretim üyeliğine devam ediyorum. Malatya Şahnahan’lıyım. Üniversitede ve Ocağımızda farklı görevler aldım. Şimdi de nasip olursa böyle bir aday adaylığı başvurusunu yaptık. Cenab-ı Allah Vekilliği nasip ederse Malatya’mıza, camiamıza en iyi şekilde hizmet etmeyi istiyoruz. Buradaki amacımız camiamıza, Malatya’mıza katkı sunabilmek” diye konuştu.

“16 YILDIR MHP VEKİL ÇIKARAMIYOR”

Malatya’nın 16 yıldır MHP’den vekil çıkaramadığına dikkat çeken Coşkun şunları ifade etti, “16 yıllık bir özlem var, Milliyetçi Hareket Partisi 16 yıldır Malatya’dan milletvekili çıkaramıyor. Vatandaşımız o yönde bir irade koydu, bu kararın da başımızın üstünde yeri vardır. Bizler de bu özlemi sona erdirmek istiyoruz. Bunu yaparken de Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin özellikle 15 Temmuz’dan bu yana uygulamış olduğu, birlik ve beraberlik çağrısı, devlete ve millete yönelik politikasından dolayı milletin teveccühünü kazandık. Bundan dolayı da bizde Malatya için Meclis’te güçlü bir temsil olabilmesi, Malatya’nın sorunlarını daha çabuk ileri seviyede çözülmesi için Milliyetçi Hareket Partisinden vekil göndermek istiyoruz ki vatandaşın eli güçlü olsun. Ne farklı partilerden vekiller olursa o kadar hizmet yönünden rekabet olur. Tüm Vatandaşlarımızdan 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı için Recep Tayyip Erdoğan’a, Milletvekilleri seçimleri için ise Milliyetçi Hareket Partisine oy vermelerini istiyoruz.”  Seçim çalışmaları ve ziyaretlere ilişkin konuşan Coşkun, “Şu ana kadar Milliyetçi Hareket Partisinden 30 Milletvekili aday adayı var, her biri de birbirinden değerli adaylarımızdır. Herkes kendi seçim çalışmasını yürütüyor, tüm ilçeleri dolaşıyorlar. Biz de ilçelerimizi dün bitirdik, bugün de Basın camiasını ziyaret ettik. Basın bizim için önemli, toplumun dili, eli, aynasıdır. Sizler vasıtasıyla da aday adaylığımızı buradan vatandaşlarımıza ilan etmek, çalışmalarımızdan bahsetmek için gazeteleri ziyaret ettik. İlçelerimizi, teşkilatlarımızı dolaşıyoruz, vatandaşlarımızla sohbet ediyoruz. Bu ziyaretler haftasonu da devam edecek. Aday olacakların listesi belli olmuş olacak. YSK’nın istediği tarih 21 Mayıs Pazartesi tüm partiler listelerini verecekler. Diğer partiler olduğu gibi Milliyetçi Hareket Partisi de ilk 6 adayını belirleyecek ama bu listede olalım veya olmayalım diğer tüm aday adaylarımızla beraber seçim sonuna kadar Malatya’mızda çalışmalara katılacağız. İnşallah buradan alacağımız sonuçla Ankara’ya vekil olarak gideceğiz” şeklinde konuştu.

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber