• DOLAR
  5,8830
  % -0,22
 • EURO
  6,6020
  % -0,14
 • ALTIN
  252,4792
  % -0,74
 • BIST
  91.201
  % 0,46

MGC 30’uncu Yılını Kutladı

10 Ocak Gazeteciler günü kapsamında Malatya Gazeteciler Cemiyeti 30’uncı yılı kutlama ve ödül töreni düzenledi.  Haberden, röportaja, spordan, TV programlarına kadar pek çok alanda başarılı olan gazeteciler ödüllendirildi. Gazetemiz muhabirlerinden Hanife Sarı en iyi röportaj dalında ödül alırken, en iyi sayfa düzeni dalında ise Murat Aksaç ödül aldılar. Ayrıca programda yıllardır yapımı muallakta olan Basın sitesinin de bir an önce yapılıp faaliyete geçirilmesi için Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan söz verdi

MGC 30’uncu Yılını Kutladı

10 Ocak çalışan gazeteciler günü ve Malatya Gazeteciler Cemiyeti’nin 30’uncu yılı dolayısıyla kutlama ve ödül töreni düzenlendi. Ramada Otelde düzenlenen törene Vali Aydın Baruş, Ak Parti Milletvekilleri Ahmet Çakır, Hakan Kâhtalı, Bülent Tüfekçi, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Ahmet Kızılay, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Müftüsü Ümit Çimen, Baro Başkanı Enver Han, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Safa Özdemir, İş dünyası, Basın yayın kuruluşları, bazı oda başkanları ile gazeteciler katıldı. Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı adına konuşan Vahap Güner, Başkan Haydar Karadurman’ın rahatsızlığı nedeniyle programa katılamadığını söyleyerek, Karadurman adına yaptığı konuşmada, Basının daha güçlü olmak için birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesini ve gazetecilerinin güçlerini birleştirmesi gerektiğini söyledi. Yetkililerden basın sitesinin hayata geçirilmesini, Başkan Selahattin Gürkan’dan talep etti. ”

“MALATYA GAZETECİLER CEMİYETİNİN GÜCÜNÜ HER ZAMAN YANIMIZDA HİSSETTİK”

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Safa Özdemir ise basının yaşadığı sorunları dile getirerek: ” Her yıl 10 Ocak çalışan gazeteciler bayramı kutluyoruz ancak üzülerek belirteyim ki kan kaybederek devam ediyor kutlamalarımız.  Gazetecilerimizin iş sahibi olabilmesi için çalışan kurumlarımızın olması lazım.  Son zamanlarda özellikle doların dalgalanması ile birlikte yazılı basında gazetelerimiz kâğıt bulamaz,  televizyonlarımız uydu parasını ödeyemez noktaya geldi.  Biz bu şartlar altında nasıl arkadaşlarımızın özlük hakları ile ilgili mücadele edeceğiz.  Bunun değerlendirmesini birlikte yapmamız gerekiyor.  Basın kuruluşlarımız bırakın arkadaşlarımızın özlük haklarını vermeyi maaş ödeyemez duruma geldiler. Üzülerek belirtiyorum ki Önümüzdeki dönemde Anadolu’da ki birçok televizyonumuz uydudan inme tehlikesiyle karşı karşıya.  Yetkililerimizden bu konuda destek bekliyoruz. Anadolu basınında sahip çıkmak hepimizin görevidir.” şeklinde konuştu.

GÜRKAN BASIN KOMPLEKSİ SÖZÜ VERDİ

Battalgazi belediye Başkanı ve AK Parti Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan: ”  Gazeteciler Cemiyeti’nin talebi ve isteği olan basın kompleksinin,  gazetecilerin rahat oturabileceği programlarını uygun ortam ve iletişim alanında kendilerini aktarabilecekleri mekân taleplerini duydun. İnşallah önümüzdeki süreçte yerleri var İnşallah önümüzdeki süreçte o yeri de yaparız.  İlgili Belediye Başkanı arkadaşlarımızla da konuşuruz.  Hep birlikte Malatya’nın yerel basınına yakışır yaraşır bir mekâna ulaşmasını da sağlarız.”

BAŞARILI OLAN GAZETECİLERE PLAKET VERİLDİ

Vali Aydın Baruş ise yaptığı konuşmada: “Gazeteciler yörenin sorunlarını dile getirmekle birlikte yöneticilere de yön gösteriyorlar. Malatya yerel basını bu yönüyle canlı olması da bizi mutlu ediyor. Bizlere katkı sağlıyorsunuz. Gazetecilik 2 açıdan önemlidir. Basın ne kadar güçlü olursa toplumsal meselelere duyarlılık da güçlü olur. Bu anmamda Malatya son derece gelişmiş bir basına sahiptir. Gazeteciliğin güçlü olması o ilde fikir ve düşünce hayatının canlı olduğunu gösteriyor. Kafa yorup düşünen gazeteciler o ilin kültürel ve sanatsal alanlarda da katkı sunuyorlar. Basın ilimizin ulusal ve uluslararası alanlarda duyurulmasına imkân sağlıyor. Gazeteciliğin sorumluluğu ise her geçen gün artıyor. İlkeli tarafsız ve doğru habercilik yapmak önemli hale geldi. Sizin doğru haberlerinize ihtiyacımız var. Malatya’nın sorunlarını bize yansıttığınız için sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapılan konuşmalarının ardından yıl içinde yapılan değerlendirmede çeşitli dallarda başarılı olan gazetecilere onur plaketi ile çeşitli hediyeler verildi.

>>Rahime Gül Erbaş

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber