• DOLAR
  5,8099
  % 0,01
 • EURO
  6,6224
  % 0,13
 • ALTIN
  267,2517
  % 0,78
 • BIST
  95.225
  % 0,04

Ülke genelinde Diyanet Başkanlığı tarafından Barguzu Sosyal Tesislerinde üniversite öğrencileri arasında yapılan Mevlidi Nebi yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Ödül törenine  Malatya Valisi Aydın Baruş ve eşi Nagihan Baruş, Malatya Müftüsü Ümit Çimen ve eşi Şerife Çimen  ile  yaklaşık 70 öğrenci katılım sağladı.

Burada konuşan Malatya Müftüsü Ümit Çimen: “Diyanet Başkanlığı milli bütün ve birlikteliği amaç edinerek toplumu din adına aydınlatmakla yükümlü bir kurum. Bizde Malatya diyanet ailesiyiz. Toplumu aydınlatırken son günlerde başkanlığımızın gençlik konusundaki faaliyetleri ön plana çıkmakta. Malatya’mız da gençlik koordinatörümüzün güzel hizmetleri var.  Sağlam inanç, doğru bilgi ve güzel ahlak anlayışıyla bu faaliyetleri icra ediyorlar. Bundan sonrada daha güzel faaliyetlere imza atılacakİslamofobi dediğimiz faaliyetlerin hız kazandığı bu dönemde yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimizin İslam’ı temsil etme noktasında yetiştirilmesi hiç şüphesiz önemli, bu bakımdan bu yıl Diyanet İleri Başkanlığımızın Mevlidi Nebi adına ülkemiz genelinde bir yarışması oldu, üniversite gençleri arasında.  Malatya’da 116 öğrencimiz katıldı.  Bu öğrencilerimiz ayrı  ayrı kategorilerde yarıştı.  Bugün başkanlığımız birincilerine umre ödülü 2. ve 3. olanları da Malatya olarak altınla ödüllendirmek istedik. Bu gün bu vesileyle buradayız, hepinize hoş geldiniz diyorum.”  İfadelerine yer verdi.

Yapılan konuşma sonrası ödüller derece elde etmiş öğrencilere verildi. Buna göre, “Erkelerde birinci  olan Savaş Demirci ve kızlarda birinci olan Beyzanur Yeşilova’ ya umre ödülü takdim edildi. Erkelerde ikinci olan Mustafa Doğan ve üçüncü olan Mehmet Akgün ile kızlarda ikinci olan Saadet Fatma Yurttaş ve üçüncü olan Zehra Moğuç’ a altın ödülü verildi.

Mevlidi Nebi Yarışması

Sosyal Medyada Paylaşın:
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber