• DOLAR
  5,9011
  % 0,54
 • EURO
  6,6346
  % 0,12
 • ALTIN
  254,6448
  % 0,52
 • BIST
  90.787
  % 0,32

Metruk Binada Fuhuş ve Uyuşturucu Satışı

Battalgazi İlçesi Küçük Mustafapaşa Mahallesi Karanfil Sokak’ta bulunan metruk bina 15 yıldır kullanılamadığı için uyuşturucu satıcıları, tinerciler ve fuhuş batağına döndü. Henüz inşaat halinde bulunan bina için girişimlerde bulunulsa da yaşananların önüne geçilemiyor. Mahalle Muhtarı Mehmet Erçetin, “Her akşam toplanıyorlar baliciler, tinerciler, kadın tüccarları, uyuşturucu kullananlar hep buradalar. Bina mahkemelik olduğu için belediye, valilik, emniyet bir şey yapamıyor.” dedi

Metruk Binada Fuhuş ve Uyuşturucu Satışı

Battalgazi İlçesi Küçük Mustafapaşa Mahallesi Karanfil Sokak’ta bulunan metruk bina 15 yıldır kullanılamadığı için uyuşturucu satıcıları, tinerciler ve fuhuş batağına döndü. Mahkemelik olan bina henüz inşaat halinde olduğu için belediye, valilik, emniyet çözüm bulamıyor. Mahalle muhtarı Mehmet Erçetin konuyla ilgili basına verdiği açıklamada, “Burada sıkıntı çok, fakat bilmiyorum yetkililerimizin hepsini de getirdik buraya çözüm olacağını tahmin etmiyorum. Sebebi mahkemelik olduğu için belediye, valilik, emniyet bir şey yapamıyor. Sadece buraya bu duvarı çektirebildik, bir ara azalmalar oldu ama kırdılar duvarı tekrar içeriye geçiş oldu. Biz bunun takipçisiyiz, en kısa zamanda yıkılıp veya satılmasını istiyoruz. Yetkililerden ricamız mahkemelik olan yeri mahkemeyi sürecini hızlandırıp, neticeye erişmesi herkes hakkını olanı almasını bizimde sıkıntılardan kurulmamız lazım. Yaklaşık on beş yıl oldu müteahhit ölmüş başka müteahhit vermiş o da bankadan kredi çekiyor banka haciz işlemi koyuyor. Şuanda anlaşamıyorlar. Her akşam toplanıyorlar baliciler, tinerciler, kadın tüccarları, uyuşturucu kullananlar hep buradalar. Bazıları yakalandı, tekrar bırakıldı, başka mahallelerden geliyorlar. Buradaki vatandaşımız ister istemez çok rahatsız oluyorlar, huzurları bozuluyor. Mahalleli beşten, altıdan sonra sokaktan geçemiyorlar. Nereye müracaat ettiysek köklü çözüm bulamadık. Netice nasıl olur bilmiyoruz istediğimiz mahkemenin bir an önce bitmesi binanın yıkılıp sahiplerine teslim edilmesi” ifadesini kullandı.

“UYUŞTURUCU SATILIYOR, FUHUŞ YAPILIYOR”

Çevre esnafı ve mahalle sakinleri ise basına yaptığı konuşmada, “Burası bu metruk bina on dört senedir böyle bina çürük bir ara muhtar uğraştı çürük raporu çıkarmak için valilik tamam dedi belediye gelip sağlam raporu verip gitti. İcraya düştü satılacağı söylendi gerçekleşti mi bilmiyoruz. Çoluk çocuk, genç polis çağırıyoruz bazen alıyor bazen almadan gidiyorlar aldıklarını sabah bakıyoruz tekrar gelmişler. Polis aramaktan usandık. Komşuların hepsi aynı durumdan şikâyetçi, girenin çıkanın haddi hesabı yok. Bayan, kız çocuğu, talebe yaşlı değişik insanlar giriyor. Bir sefer girip gezdim içeride ne ararsan var. Uyuşturucu kullanıyorlar sonra çıkıyorlar yola bakmıyorlar. Vatandaşa bir şey yaptıkları yok ama millet korkuyor buradan geçmiyor. Esnafım bizimde müşterimiz kayboluyor. Mahallenin de değeri düşer. Akşam olunca insan geçmiyor. Sahibi bırakıp gitmiş on dört on beş senedir bankalar devreye girmiş. Duvar ördük duvarı gelip hala girip çıkıyorlar perişan bir hal almış sürekli böyle akşamüstü başlar bazen yangın çıkıyor itfaiyeyi arıyorlar. Kendi çocuklarımıza buradan geçmeyin diyoruz. Sizden bunu duyurup vesile olmanızı istiyoruz” sözleri kaydedildi.

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber