• DOLAR
  7,8145
 • EURO
  9,3242
 • ALTIN
  454,12
 • BIST
  10,4248

Meşe, 71. Mehter Takımı’nı Kurdu

Güneydoğu ve Doğu Anadolu’nun tek kostümcüsü olarak bilinen Ümit Meşe, 71. Mehter Takımı’nı kurdu. Türkiye’nin dört bir yanına mehter takımları kuran Ümit Meşe, bu sefer Adıyaman Besni ilçesine kurdu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kostümcü Meşe, “Birilerinin Osmanlı’ya karşı 145 yıllık rüyalarının olduğunu, Türk halkının Osmanlı’dan vazgeçmeyeceğini belirterek, mehteran takımı yüzlerce yıldır bu ülkeye ve kendini Osmanlı hisseden herkese hizmet ediyor. Osmanlı da mehteran takımı Osman bin Ertuğrul Şah tarafından kuruldu.” dedi

Meşe, 71. Mehter Takımı’nı Kurdu

Güneydoğu ve Doğu Anadolu’nun tek kostümcüsü olarak bilinen Ümit Meşe, 71. Mehter Takımı’nı Adıyaman Besni ilçesine kurdu. Kostümcü Meşe yaptığı açıklamada, “Adıyaman Besni de 71. Mehter takımımı kuruyorum. Bu bağlam da Besni belediye başkanı Eyüp Mehmet Emre’ye çok teşekkür ediyorum. Destek veriyor bu konunun arkasında duruyor. Kendi imkânlarını kullanıyor. Belediye çalışanlarını tahsis ediyor. Orada öğrencilerimiz var halk katılacak ve belediye çalışanları katılacak 35. Kişilik 3 katlı mehteran takımını kuracağız. Mehteran takımının 71. Kurulması çok önemli evet bizim için çok önemli. Mehteran takımı dünyanın ilk askeri bandosu ve dünyanın ilki olmamız hasebiyle saygı duymaları gereken bir takımları var. Söylemlerin de 145 yıllık rüyalarını anlatıyorlar ya biz onları şu cevapla karşılayalım 145 yıllık rüyalarından kalkmaları mümkün değil bir defa bu ülke de 145 yıllık rüyayı anca rüyalarında görürler başka hiçbir şekilde göremezler çünkü mehteran takımı yüzlerce yıldır bu ülkeye ve kendini Osmanlı hisseden herkese hizmet ediyor. Osmanlı da mehteran takımı Osman bin Ertuğrul şah tarafından kuruldu. Ve biz Osmanlıyız. Osmanlı torunları da dedelerinin mirasına sahip çıkar biz dedelerimizin mirasına sahip çıkmak bağlamında mehter takımları kurmaya devam edeceğiz bırakalım onlar 145 yıllık rüyalarına devam etsinler” ifadesini kullandı.

Meşe açıklamasının devamında, “3-4 yıl önce Adıyaman şehit eren kupalı lisesine mehter takımı kurmuştuk proje kapsamında. Bunlar lise öğrencisi okul bittikten sonra dağıldı haliyle. Biz oradaki malzemeleri de değerlendiriyoruz. Yeni seçilen belediye başkanımız okul müdürümüzle istişare yapıyor bizim mehteran takımız vardı ne oldu şeklinde sorunca müdürümüzde tabii haliyle öğrencilerin mezun olduğunu ve mehteran takımının dağıldığını söylüyor. Mehteran takımı Besni’ye yakışır her yere yakışır. Özellikle Besni halkı ve Besni belediye başkanı bu işe gönülden bakıyorlar biz onlara çok çok teşekkür ediyoruz çünkü Osmanlıyız biz Osmanlıya sahip çıkıyorlar. Eğitim konusunda 20 günlük bir söz verdik. Hatta belediye başkanımıza ramazan ayı içerisinde mehteranın gümbür gümbür Besni sokaklarında marş çalacağının sözünü verdik. 10-15 gün içerisinde mehteran takımı yürüyecek malzeme anlamında büyük bir sıkıntımız yok başkanımız sağ olsun destek veriyorlar. Oradaki malzemeleri kullanarak ve buradan takviye yaparak malzemeleri tamamlayacağız.  Malzeme yönünde bir sıkıntı yok. Eğitimleri de ben bizzat vereceğim ve Türk haklına gümbür gümbür mehteran takımı daha kazandırmış oluruz. Çünkü benim kurmuş olduğum mehteran takımlarının yüzde 80’i 90’ı şu anda var durumda çalışıyor. Okul bazında kurduğumuz mehteran takımları pasif duruma geçiyor o da haliyle öğrenciler mezun oluyorlar. Mehteran takımı aşktır. Osmanlı aşktır” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber