• DOLAR
  7,7179
 • EURO
  9,0741
 • ALTIN
  468,78
 • BIST
  1,1731

Mehmet Çınar: “Hizmet İçin Buralardayız”

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, ‘hizmet belediyeciliği’ felsefesiyle çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “Yeni Yeşilyurt’ta bir çok hizmetler yaptık. Bir çok gelişme ve yeniliklere öncülük ettik.” dedi

Mehmet Çınar: “Hizmet İçin Buralardayız”

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimler kapsamında çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, Salköprü Mahallesi ve Kuzey Garajı esnaflarını ziyaret etti. Kurşunlu ve Çevre Köyleri Kültür Sanat ve Sosyal Dayanışma Derneği’ni de ziyaret eden Çınar, Usta Öğreticileri Derneği’nde başkan ve yöneticilerle bir araya gelerek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Başkan Çınar, Hoca Ahmet Yesevi Mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Salköprü Mahallesi ve Kuzey Garajı esnaflarını ziyaret eden Çınar, daha sonra Kurşunlu ve Çevre Köyleri Kültür Sanat ve Sosyal Dayanışma Derneği’nde yönetimle bir araya geldi. Ziyarette konuşan Kurşunlu ve Çevre Köyleri Kültür Sanat ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Erdal Evren, gönül belediyeciliği denildiğinde akla ilk gelen ismin Mehmet Çınar olduğunu ifade etti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar ise 2014 yılında Yeşilyurt’ta kurucu belediye başkan yardımcısı olarak göreve başladığını anımsatarak, “4 yıl bu görevi devam ettirdim. Ardından ilimizde bir değişim oldu. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımızın milletvekilimiz oldu, Hacı Uğur Polat başkanımızda onun yerine geçince, cumhurbaşkanımız bizi tercih etti ve Yeşilyurt Belediye Başkanı olarak görevimizi sürdürdük. O günden bugüne her alanda çalıştık ve hizmet ettik” dedi.

Çınar, fiziksel anlamda yol, kaldırım, park, çevre düzenlemesi noktasında bilgi ve tecrübelerinin olduğunu, bu noktada da yaptıkları projeleri hayata geçirdiklerini kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “4 yıl boyunca bu işlerimizi hızlı bir şekilde organize edip, vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye çalıştık. Sorunları azalttık. Sonrasında sosyal ve kültürel belediyecilik alanında da önemli hizmetler yaptık. Dışarıdan gelen hemşerilerimizde özellikle Yeşilyurt bölgesini tercih ediyorlar. Bu da ayrı bir gelişim artısı. Şehirde bir büyüme trendi yakalayınca şuanda Türkiye’de 30 ilden daha büyük hale geldik. Bizler hizmet için buralardayız. Hizmet belediyeciliği anlayışıyla başladık. Çöp, çukur, çamur kalmayacak dedik ardından da çevre, kültürel, sosyal projelere ağırlık verdik. Son dönemde baktık ki sorunlar çözülmüş, makine ekipmanları tamamladık.”

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, daha sonra AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya ile birlikte Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Mahalle toplantısında konuşan AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, Türkiye’nin bir seçim sürecine girdiğini ifade ederek, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimde beş yıl süreyle hizmet edecek belediye başkanlarını seçeceklerini söyledi. Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, toplantıda yaptığı konuşmada, “2014 yılında yeni Yeşilyurt’un kurucularıyız. Yeni Yeşilyurt’ta birçok hizmetler yaptık. Birçok gelişmelere ve yeniliklere öncülük ettik. Bölgemiz için gerekli olan bütün altyapı hazırlıklarını tamamladık. ‘Hizmet, kültür, çevreci ve sosyal belediyecilik’ dedik. Yeşile önem veren bir belediyecilik yaptık. Çukurun, çamurun, çöpün olmadığı temiz belediyecilik dedik ve bunların hepsini bir bir gerçekleştirdik. Bölgemizi büyüttük, geliştirdik. Şuanda Malatya’nın en büyük ilçesiyiz. 320 bin nüfusuyla en hızlı nüfus alan, en fazla gelişen ve bu anlamda diğer ilçelerimize ve Malatya’mıza öncülük eden bir yapımız var” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber