• DOLAR
  7,3300
 • EURO
  8,6157
 • ALTIN
  457,49
 • BIST
  1,1745

MAŞTİ’de Güvenlik Tehdidi

Malatya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde güvenlik zafiyeti olduğuna dair otobüs firmaları ve garaj esnafı gazetemize açıklamalarda bulundu. X-ray cihazlarının bulunduğu 3 noktadan birinin aktif olarak çalıştığını diğer iki sağ ve sol çıkışlarında X-ray cihazlarının olmadığı ve terminali giriş çıkışların kontrolsüzce yapıldığını dile getiren MAŞTİ esnafı, “X-ray cihazlarının bulunduğu 3 kapı var ama sadece bir tanesi aktif, diğer yan kapılar yolcular serbest bir şekilde giriş ve çıkış yapıyor.” dedi

MAŞTİ’de Güvenlik Tehdidi

MAŞTİ’de güvenlik zafiyeti olduğunu ve yolcuların giriş çıkışlarında kapalı kapılarla karşılaştığını dile getiren otobüs firmaları ve garaj esnafı gazetemize konuştu. X-ray cihazlarının bulunduğu 3 noktadan birinin aktif olarak çalıştığını belirten MAŞTİ esnafı, yolcuların yan kapılardan kontrolsüzce giriş çıkış yaptığını dile getirerek, “Güvenlik noktalarında bulunan X-ray cihazların 3 tanesinden sadece biri aktif olarak çalışıyor, yolcular güvenlik kontrolü olmadan giriş çıkış yapıyor. Gelen yolcuların çıkış noktası olan orta kapılar ise kapatılmış ve yolcular yan kapıları kullanmak zorunda kalıyor. Bu işin güvenlikle bir alakası yok, isteyen her insan güvenlik olmadan girip çıkabiliyor. Yan kapılardan kötü niyetli biri çıkıp burayı 50 kez patlatabilir. Bu konuda Valiliğin bir emri olduğunu öne sürüyorlar ama burada bir güvenlik zafiyeti var, valiliğin bundan haberi olduğunu düşünmüyoruz” dedi.

MAŞTİ’de güvenlik zafiyetinin olduğuna dikkat çeken Garaj Esnafı, yolcuların kontrolsüzce giriş çıkış yaptığını söyleyerek, “Yan kapılar giriş çıkışlarda serbest bırakılmış ama orta kapılar kapalı tutulmuş. Bunu bize söyleyenler güvenlik amaçlı yaptıklarını öne sürüyor, ama güvenlik namına hiçbir şey yok. Yan kapılardan giriş çıkış yapan yolcu serbest bir şekilde geçiyor. Buradan yetkilere sesleniyoruz, bu garajın güvenliği yok, bomba patlatabilirler, kaçakçılık çok rahat bir şekilde yapılıyor, burada insanların canları söz konusu. Garajın kapıları hem kapalı tutuluyor, hem klimaları çalıştırmıyorlar. Yazın sıcaktan terliyoruz, kışın soğuktan donuyoruz. Ayni zamanda eskisi gibi temizlik de yapılmıyor. Kavga gürültü veya her hangi bir olay olduğunda güvenlikçiler herhangi bir müdahalede bulunmuyor. Hırsızı, dilencisi, serserisi çok rahat bir şekilde girip çıkabiliyor. Buranın bir güvenliği yok, adamlar garajın içerisinde bu kadar yolcu içinde araçlarıyla drift yapıyor. Güvenliğe söylediğimizde ise, biz vatandaşa karışamıyoruz diyorlar. Yolcu geldiğinde X-ray cihazından geçiyor ama yan kapılardan geçen yolcu rahat bir şekilde geçiş yapıyor. Güvenlikten geçen yolcu yan kapılardan bu insanlar neden kontrolsüzce geçiyor dediklerinde yolcuyla kavga ediyorlar. MAŞTİ son 4 yıldır her şeyiyle Allah’a emanet. Adamlar garajın içinde drift yapıyor, geçen iki yıl önce bir çocuk öldü burada, bunun hesabını kim verdi” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber