• DOLAR
  6,0558
  % 0,06
 • EURO
  6,7685
  % 0,13
 • ALTIN
  248,3104
  % 0,11
 • BIST
  85.310
  % -1,68

MASKİ Tarafından Yapılan 14 Proje Tanıtıldı

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan 40 milyon TL değerindeki 129 kilometre uzunluğundaki 14 altyapı projesinin tanıtımı yapıldı

MASKİ Tarafından Yapılan 14 Proje Tanıtıldı

MASKİ tarafından yapımı tamamlanan 14 alt yapı projesinin tanıtımı MASKİ binasında bulunan konferans salonunda yapıldı. Programa vali yardımcısı Mustafa Şahin, Battalgazi Kaymakamı Abdulkadir Duran, Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, MESOB Başkanı Şevket Keskin, TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, MTB Başkanı Ramazan Özcan,  Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, üyükşehir Belediyesi Başkan yardımcıları ile bazı Daire Başkanları, STK temsilcileri, Kanaat Önderleri, Muhtarlar ve MASKİ çalışanları katıldı. Burada konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat şunları dile getirdi: “Birlikte yürüyeceğiz. Bunu sadece bir slogan olarak söylemedik. Sahada da birlikte yürüyeceğimizi gösterdik ve gösteriyoruz. Malatya olarak birlikte yürüyeceğiz. Biz bu şehre aşığız. Başka bir Malatya başka bir 4-4’lük şehir yok. Ne yapsak bu şehrimize az. Malatya’yı büyütürsek Türkiye’yi büyütmüş olacağız. MASKİ ‘miz su kanalizasyon işletmesi olarak Türkiye’de örnek ve önde gelen kurumlardan birisidir. 2014 yılında büyükşehir olmasıyla birlikte Malatya’mızın bütününe hizmet eden bir kurum haline geldi. 2014 yılında başlayan süreç bundan yaklaşık 5 ay önce üst yönetim anlamında bir görev değişimiyle bayrak yarışı devam ediyor. 2018 yılı başında MASKİ’nin Malatya’mızın genelinde yapmış olduğu yatırım tutarı 320 milyon. Hedef olarak bunu yılsonunda 400 milyona çıkaracağız dedik. Bugün 40 milyonluk yatırımın tanıtımını yapıyoruz. Bu projelerin resmi açılışını Sayın cumhurbaşkanımız Malatya’ya geldiklerinde toplu açılış töreni çerçevesinde resmi açılışını yapacağız. Göreve geldiğim ilk gün, ‘Acil Eylem planını açıklayacağız.’ dedim. Acil eylem planı büyükşehir ailesinin kendi içinde bir sözleşmesiydi. Yol arkadaşlarımızla beraber 11 ayda ne yapacağımızı aramızda sözleştik ve yazılı olarak neler yapacağımız kurumlarımız komisyona iletti. Değerlendirmemiz sonucu 314 önümüze gelen işten 112’sini acil eylem planı olarak paylaştık. Elbette ki bizim bu yaptığımızı hayal gücü almayan insanlar da olacaktır. Bu da çok normal. Yapamayacağımızı iddia etmeleri onların görevi. Ama biz yerine getirirsek ne algı kalır ne dedi kodu kalır. Bu 14 proje bizim 112 eylem planı içerisinde MASKİ ile ilgili verdiğimiz sözlerden. Dün 16’cısını yaptık. Bir yandan açılışlar bir yandan tanıtımlar bir yandan temel atma törenleri devam edecek.”

“ŞEHRİNE ÂŞIK OLMAYAN BELEDİYECİ OLMASIN”

Polat sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Şehrine âşık olmayan belediyeci olmasın. Birçok yolları aşarak belediye başkanı oldum. Bu şehre âşık olmayan varsa başka bir işi yapsın. Çünkü belediyeciliğin gecesi gündüzü olmaz. Bu milletin emrinde olmakta yorgunluk nedir asla bilmeyiz.  Bilmeyeceğiz de Allah’ın izniyle. Memleket emektir diyoruz ve bu memlekete emek veren herkes bizim için kutsaldır. Herkim bu memleket için bir alın teri döküyorsa bizim için kıymetlidir. Bu memleket için emek vermeye devam edeceğiz. Malatya Anadolu’nun güzide bir şehri. İşgal görmemiş bir memleket. Kurtuluş savaşında da işgal görmedik. Maraş, Antep, Urfa birçok sıkıntılar yaşadı ama topraklara yabancı askerin ayağı basmadı. Bu memleketi çok daha ilerlere yükseklere taşıyacağız. Kısa vadede 2023 vizyonuna uygun olarak şehrimizi hazırladık. Aslolan orta ve uzun vadede bu şehrin 50-100 yıllık planlarını yapmaktır. Acil eylem planında da bunu ilan ettik. 5 binlik imar planını gerçekleştiriyoruz.  Ulaşımla ilgili planımızı güncelliyoruz. Birçok master planın güncellemesini yapıyoruz.  Şehrimizi 2053-2071 vizyonuna birlikte taşıyacağız. Birlik olmak güçlü olmak demektir. Hainlerin saldırıları asla bitmeyecek. Hainlerin saldırısı biz bittiğimiz zaman biter.  Bu millet hiç bitmemiştir ve bundan sonra da bitmeyecektir.”

ACİL EYLEM PLANI İÇERİSİNDE YER ALIYOR

MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu ise: “ Acil eylem planı çerçevesinde Malatya su ve kanalizasyon idaresi olarak orta vadeli planlamalarda 25’e yakın bu yıl içerinde başladığımız veyahut ta başlangıcını devraldığımız yatırımlarımızın hızla sağlıklı ve kaliteli bir şekilde Malatyalı hemşerilerimizin istifadesine sunma amaçlı projelerimiz var. Bu gün 14 tanesini sizlere değerli hemşerilerimizin istifadesine sunmuş olacağız.  MASKİ 6360 yasa ile büyükşehir olan Malatya’mızla birlikte hayata geçmiş çok genç bir kurum. Malatya’da yaşayan tüm hemşerilerin kalitesi içme suyu ve kanalizasyon hizmetlerini kesintisiz etkin ve verimli bir şekilde yürütme misyonumuzla birlikte sürdürülebilirliği esas alan kokusunda uzman kadrosuyla insan odaklı hizmet anlayışına sahip vizyonumuzla hizmet vermeye çalışıyoruz.  12 bin 24 kilometre kara de 717 mahalle 13 ilçe, bin 273 mezrada 800 bin hemşerimize hizmet vermeye çalışıyoruz. 13 daire başkanlığımız 35 şube müdürümüz ve 770 çalışanımızla tüm Malatya sınırlarında hizmet etmeye çalışıyoruz. 8390 kilo metre içe suyumuz 33920 km kanalizasyon şebeke hattımız ve 199 km yağmur suyu kanalının bir yandan da işletilmesinden sorumluyuz. 1299 adet il genelinde depomuz bulunmakta.” şeklinde konuştu.

 

>>Rahime Gül Erbaş

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber