• DOLAR
  8,3465
 • EURO
  9,6728
 • ALTIN
  504,34
 • BIST
  1,1649

“Malatya’yı Eğitimde Hak Ettiği Yere Taşımak İstiyorum”

Malatya’da görev yapan bazı gazeteciler, Geçtiğimiz hafta göreve başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Ziyaret sonrası gerçekleşen sohbette ise Yeni il Müdürü “Bizler de, Öğretmenlerimiz de çocuklarımızı özlemişti” diyerek duygularını paylaştı.

“Malatya’yı Eğitimde Hak Ettiği Yere Taşımak İstiyorum”

Malatya’da görev yapan bazı gazeteciler, Geçtiğimiz hafta göreve başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Ziyaret sonrası gerçekleşen sohbette ise Yeni il Müdürü “Bizler de, Öğretmenlerimiz de çocuklarımızı özlemişti” diyerek duygularını paylaştı.

Gazetecilerin talebi üzerine Eğitim ve öğretimin başlamasıyla ilgili açıklama yapan Kanbay, yapılan çalışmaları; “Malatya’da eğitim ve öğretim yılı tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Biz Pazartesi günü itibariyle okullarımızı sorunsuz bir şekilde açtık. Tüm öğrencilerimizin okula gidebirliliği yönünde İl Sağlık Müdürlüğü’nden bilgi aldık. Temasta olan veya herhangi bir kurumda tedavi gören öğrencilerimizle ilgili bir çalışma yaptık. O bilgileri ilçe müdürlerimiz ile öğretmenlerimizle de paylaştık. Hem öğretmenlerimizin hem de öğrencilerimizin bu tür sorunlarla karşılaşmamalarını sağladık” şeklinde özetledi.

PANDEMİ’DEN DOLAYI SIKINTIMIZ YOKTUR

Pandemi nedeniyle önemli bir süreç yaşandığını hatırlatan Kanbay  bu konudaki yapılan çalışmaları da; “Pazartesi günü başladım. Açılışlarda birkaç okulumuzu gezdim. Herhangi bir sorun yaşamadık. İlçe Müdürlerimizle de görüştük.. Taşradaki okullarımız ile görüştük. İlçelerde de okullarımız sorunsuz bir şekilde açıldı. Her hafta düzenli olarak bu çalışmaları yapacağız. Böylelikle bizim risk grubunda olan öğretmenlerimizi de diğer yandan öğrencilerimizi koruma altına almış olduk. Tüm okullarımıza hijyen sertifikası verdik. Okul müdürlerimiz bunlarla ilgili çalışmalarını yürüttüler. Bizlerde Öğretmenlerimiz çocuklarımızı özlemişti.  Okul bahçelerinde onları aylar sonra görmek bizleri çok memnun etti. Bize büyük bir enerji verdi. Hem öğretmenlerimizi hem de öğrencilerimizi özlemiştik” diyerek duygularını paylaştı.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNDE İZ BIRAKAN ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

“Malatya için yeni bir sayfa açıyoruz” diyerek açıklamasını sürdüren Kanbay; “ Tüm Paydaşlarımız için. Basın, STK, eğitimle ilgili tüm kurumlar, muhtarlarımız ve tüm paydaşlarımızın  da bu yeni sayfada herkesin iz bırakmasını istiyoruz. Herkesin destek vermesini istiyoruz. Bir Malatya’nın geleceğini inşa edecek çocuklar yetiştirmek istiyoruz. Hem Türkiye’nin hem Malatya’nın geleceğine yön verecek bu inşa sürecinde Malatyalı çocukların da fazla ön planda olabilecekleri bir sistem kurmak istiyoruz burada.  Bu yüzden öncelikle hemşerilerimizin bize süre vermesi gerekiyor. zaman vermesi gerekiyor desteklemesi gerekiyor. Bu bir süreç işi 1-2 ylda ancak oturabilecek bu süreç. Biz de okullarımızın, idarecilerini, öğretmenlerini, kısaca Malatya’yı tanımaya çalışıyoruz. Burada Kendimi çok şanslı hissettim. Çok ciddi bir insan kaynağımız var.  Personelimiz çok verimli, yetenekli, bir sürü öğretmenimiz var. Bizim öncelikle onların moral ve motivasyonunu yükseltmek idarecilerimize moral ve motivasyonu yükseltmek sahada etkin ve verimli bir şekilde kullanmak istiyoruz.  Tüm projelerimizi onlar üzerinde gerçekleştirmek istiyoruz.  Bunun için de Onların bize olan güvenini ve inancını artırmak istiyoruz. Onlar bize inanır ve güvenirse bizimde de başarılı olacağımızdan şüphemiz yok.

MALATYA’YI HAK ETTİĞİ YERE TAŞIMAK İSTİYORUM

Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Gazetemizin “Size özel yeni Projeleriniz Olacak Mı?” sorusunu ise, “Projemiz okullardaki Akademik Başarıyı artırmaktır.   Malatya’dan Malatya’nın çocukların her yerde olmasını arzu ediyoruz. Bu yüzden de dokunulmayı bekleyen çocuklara dokunmak istiyoruz. Malatya’yı Hak ettiği yere taşımak istiyorum” şeklinde cevapladı.

A.Vahap Kaygusuz – Fatma Doğanay

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber