• DOLAR
  6,8166
  %0,03
 • EURO
  7,4142
  %-0,21
 • ALTIN
  378,28
  %-0,47
 • BIST
  8,2974
  %0,04

Malatyaspor İnfaz Ediliyor

Beşiktaş – Başakşehir maçı sonrası sözleşmesi feshedilen Suat Arslanboğa’ya CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba sahip çıktı. Ağbaba, ayrıca BTC Turk Yeni Malatyaspor Teknik direktörü Sergen Yalçın’a verilen cezayı da infaz olarak değerlendirdi

Malatyaspor İnfaz Ediliyor

Beşiktaş – Başakşehir maçı sonrası sözleşmesi feshedilen Suat Arslanboğa’ya CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba sahip çıktı. Ağbaba, ayrıca BTC Turk Yeni Malatyaspor Teknik direktörü Sergen Yalçın’a verilen cezayı da infaz olarak değerlendirdi

Konuyla ilgili olarak gazetecilere açıklama yapan Ağbaba  burada asıl amacın Malatyaspor’u cezalandırmak olduğunu vurgulayarak hem Arslanboğa’nın hem de Malatya sporun arkasında olduğunu vurguladı. Ağbaba açıklamasında ise şu ifadelere yer verdi. Önceki akşam Malatya sporla Sergen Yalçın ile ilgili bir ceza açıklandı ve 4 maç ceza verildi. Malatyaspor resmen infaz edildi Kasımpaşa maçındaki Sergen Yalçın hocamıza yapılan uygulamaları herkes gördü. Niye açık söylüyorum. Malatyaspor’un önünü kesmeye çalışıyorlar. Şimdi diğerlerinin lobileri çok. Kiminin ücret, kiminin iktidar lobisi var. Kiminin Genel Başkanı var. Cumhurbaşkanı var. Açıkça söyleyelim bizim Malatyaspor’un sahibi kim. Sahipsizlikten sesleri çıkmadı. Onun için bunu yapabiliyorlar. Başakşehir’e gücün yetiyorsa yap bakalım. Kasımpaşa’ya gücün yetiyorsa yap. Niye, Kasımpaşa’nın sahibini biliyorsunuz. Malatya sahip çıkan kimse yoktur arkadaşlar.Bu konuyu önümüzdeki haftalarda da takip edeceğiz. Gündeme getirmeye devam edeceğiz hiç kimse kusura bakmasın. Konumu ne olursa olsun, durumu ne olursa olsun başka takımlar Malatyaspor’a haksızlık yaparsa takipçisi olacağız. Malatyaspor’a haksızlık yaparsa onun yakasını tutmakta Veli Ağbaba’nın boynunun borcudur. Konumu ne olursa olsun. Maalesef her konuda açıklama yapan kurumlarda bu konuda ses çıkmıyor. Hakem hatalarına bakıyorsun. Adam bir koca takımı infaz ediyor. Belki bugün lider olacaktık.

Suat Arslanboğa’yı harcatmayacağız

Suçu günahı olmayan fukara bir ailenin evladı Suat Arslanboğa. Bir futbolcunun saygısızlığından dolayı hakemlikten men edildi.  Kim yapmışsa mecliste gündeme getirdim. Bir daha da getireceğim. Bakan ile de konuşacağım. Ne yapmış namussuzluk mı yapmış? Hırsızlık mı yapmış? Maç mı satmış? Ne yapmış. Futbolcu Suat Arslanboğa ya hakaret etmiş. Cezalandırılması  gereken odur. Niye Suat Arslanboğa bu kadar kolay harcıyorlar. Çünkü onun Kulübü yok. Kulüp başkanı yok. Hükümette kimsesi yok. Bakanı yok bilmem neyi yok. Suat Arslanboğa Malatyalı yoksul bir ailenin çocuğu. Alın teri ile emeği ile çalışması ile Türkiye’nin en önemli hakemlerinden birisi olmuştur. Suat Arslanboğa’ya  niye sahip çıkmıyorsunuz.  Ey AKP Malatya milletvekilleri, Malatyaspor ile ilgili bir açıklama yapacak mısınız? Merak ediyoruz. Suat arslanboğa ile ilgili bir açıklama yapacak mısınız merak ediyoruz. Suat arslanboğa ile ilgili Bakanlara talepte bulundum onun için gideceğim. Malatya olarak gideceğim. Malatyalı olduğu için arkasında duruyorum başka hiçbir Bağım yok siyasi görüşünü bilmem.

Resmen infaz ettiler

Suat Arslanboğa Malatyalı. Alnının teriyle emeğiyle gelmiş bir arkadaşımız. Veli Ağbaba buna da sahip çıkacak. Önümüzdeki haftalarda onların yakalarını tutmak Veli Ağbaba’nın görevidir. Öyle kolay kolay Malatyalı Suat Arslanboğa kolay kolay harcayamazlar. Resmen Suat Arslanboğa yı infaz ettiler. Mesleğini infaz ettiler. Açıklanan Suat Arslanboğa namussuzluk mu yapmış. Maç mı satmış, paramı almış. Biz de bilelim. Sahibi yok, başkanı yok reisi yok onun. Ama kimse burada merak etmesin. Onun da böyle Veli Ağbabası var. Sonuna kadar sahip çıkaracağım. Herkes bilsin hiçbir Malatya’nın Hakkı siyasi görüşü ne olursa olsun, hayata bakışı ne olursa olsun, hiçbir Malatya hakkını o mecliste kimseye yedirmeyeceğim. Mücadeleyi onların yüzlerine vurmaya devam edeceğim. Konuşmamı beğenmiyorlar nasıl konuşuyorum. Nasıl konuşayım nasıl yumuşak konuşayım. Malatyaspor hakaret etmişler ne diyeceğim. Eline mi sağlık diyeceğim. Onunda takipçi olmak bizim boynumuzun borcudur.

A.Vahap Kaygusuz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber