• DOLAR
  5,7283
  % 0,25
 • EURO
  6,3616
  % 0,36
 • ALTIN
  276,8320
  % 0,28
 • BIST
  95.522
  % -0,53

Malatya’nın Kalbini MEAH Tutuyor

2013 yılında hizmete giren Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi (KDC) şifa dağıtmaya devam ediyor.  Nöbet esasına göre çalışan uzman hekimler tarafından yapılan uygulamalarda kalp damarlarının bypass cerrahisi, aort yırtılmaları (aort diseksiyonu), bacak atardamarların tıkanıklıklarına müdahale, kesici-delici alet yaralanmalarına veya kazalara bağlı damar yaralanmalarına girişim işlemleri yapılarak kalp hastalarına güven vererek Malatya’nın kalbini tutmaya devam ediyor

Malatya’nın Kalbini MEAH Tutuyor

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin açılması ile faaliyete geçen KDC ünitesinde bu güne kadar yüzlerce hastanın hayata döndürüldüğü belirtildi. Hastane bünyesinde açılan ve son sistem tıbbi cihazlarla donatılan KDC servisi hekimleri nöbetçi olarak 7/24 görev başında bekleyerek gelen hastaları sağlığına kavuşturmaya devam ediyor. Kalp hastalıkları konusunda uzman hekimlerin görev aldığı KDC ünitesinde görev alan hekimler gerek mesai süresi dâhilinde gerekse mesai dışında gelen hastaları sağlıklarına kavuşturmak için 24 saat görev başında olmaya devam ediyor. Nöbet esasına göre çalışan uzman hekimler tarafından yapılan uygulamalarda kalp damarlarının bypass cerrahisi, aort yırtılmaları (aort diseksiyonu), bacak atardamarların tıkanıklıklarına müdahale, kesici-delici alet yaralanmalarına veya kazalara bağlı damar yaralanmalarına girişim işlemleri yapılarak kalp hastalarına güven vermeye devam ediyor.

 “ÇOK İYİ İŞLER YAPIYORUZ VE YAPMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ”

Ünitede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Hastanenin Kardiyoloji uzmanlarından Doç. Dr. Ertuğrul Kurtoğlu ise KDC ünitesinde yapılan çalışmaları şu şekilde özetledi. “Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde koroner anjiyografi dediğimiz koroner kalp damar hastalıklarının tespitinde kullanılan yöntemin Malatya’da yapılıyor olması ve gerektiğinde stent takılması, stent takılamadığı durumlarda açık kalp ameliyatlarının yapılıyor olması hastalarımız açısından önemli bir şanstır. Bu bağlamda kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi doktorları birbirleriyle son derece uyumlu olarak çalışmaktalar. Bu uyum sayesinde çok iyi işler yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Oldukça hijyenik bir KDC yoğun bakımımız ve özveriyle çalışan tecrübeli personellerimiz mevcut. KDC yoğun bakımımız ameliyathane içerisinde kurulu olup ameliyat sonrası hastalar çok fazla mesafe kat etmeden hemen yoğun bakıma alınmaktadır. Bypass cerrahisine ek olarak kazalarda veya kesici-delici alet yaralanmalarına bağlı damar yaralanmalarında da hastalara cerrahi müdahale hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Bu erken müdahale ve özverili çalışma sayesinde çok rahat bir şekilde ifade edebilirim ki KDC ünitesi birçok hayatın kurtulmasına vesile olmuştur. ”

Rahime Gül Erbaş (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber