• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

“Malatya Uluslararasi Film Festivali” seminerlerine kayitlar basladi

"Sinema Kültürü Seminerleri" için, Izzet Günay, Sevket Çoruh, Dervis Zaim, Ümit Ünal, Mehmet Açar, Senem Aytaç, Övgü Gökçe, Çiçek Kahraman, Hayk Kirakosyan ve Mustafa Ziya Ülkenciler Malatya'ya geliyor.

“Malatya Uluslararasi Film Festivali” seminerlerine kayitlar basladi

"Sinema Kültürü Seminerleri" için, Izzet Günay, Sevket Çoruh, Dervis Zaim, Ümit Ünal, Mehmet Açar, Senem Aytaç, Övgü Gökçe, Çiçek Kahraman, Hayk Kirakosyan ve Mustafa Ziya Ülkenciler Malatya'ya geliyor.

 
26 Kasim–2 Aralik 2010 tarihlerinde ilki düzenlenecek olan “Malatya Uluslararasi Film Festivali” çerçevesinde "Sinema Kültürü Seminerleri"ne basvurular basladi.
 
Malatya Inönü Üniversitesi isbirligiyle düzenlenecek olan seminerlerde, Malatya'da festival ve sinema kültürünün olusumuna katkida bulunulmasi amaçlaniyor.
 
“Malatya Uluslararasi Film Festivali” kapsaminda, Malatya Inönü Üniversitesi'nde 27 Kasim–1 Aralik tarihlerinde düzenlenecek ücretsiz seminerlerin konulari dokuz baslikta islenecek.
Seminerlerde yer alan konu basliklari söyle siralaniyor:
".Bir Filmi Yönetmek., ‘Görüntü Olusturma Sanati., 'Bir Senaryo Yazmak', 'Oyunculuk Metodolojisi', 'Kurgu: A+B=C midir?', 'Türk Sinema Tarihi', 'Film Analiz Yöntemleri', 'Dünya Sinema Tarihi' ve 'Sanat Yönetmenligi'".
 
Bu basliklarin ele alinmasiyla, katilimcilar bir filmin olusumunun tüm asamalarina iliskin bilgi sahibi olacak.
Sinema egitimini Rusya'da tamamlamis ve sanat yasamini bir süredir Türkiye'de sürdüren ve basarili islere imza atmis Hayk Kirakosyan, “Görüntü Olusturma Sanati” konusunu isleyecek. “Tabutta Rövasata”, “Cenneti Beklerken”, “Çamur” ve “Nokta” filmlerinin basarili yönetmeni Dervis Zaim, “Bir Senaryo Yazmak” üzerine bilgi ve deneyimini katilimcilarla paylasirken, Türk Sinema Tarihi'ni Övgü Gökçe isleyecek.
 
“Bir Filmi Yönetmek” seminerini, “Dokuz”, “Ara”, “Gölgesizler”, “Kaptan Feza” ve “Ses” filmlerinin yönetmeni Ümit Ünal, Film Analiz Yöntemleri'ni, sinema elestirmeni, roman ve öykü yazari Mehmet Açar, Dünya Sinema Tarihi seminerini, alaninda Türkiye'de ve yurtdisinda arastirmalar yapan sinema yazari Senem Aytaç verecek. Sanat Yönetmenligi seminerini, beyazperde ve televizyonda iz birakan islere imza atmis Mustafa Ziya Ülkenciler, “Kurgu: A+B=C midir?” ve kurgucu Çiçek Kahraman verecek. Türk Sinemasi'nin usta oyuncusu Izzet Günay ve son dönemin dikkat çeken oyuncularindan Sevket Çoruh ise “Oyunculuk Metodolojisi” seminerinde deneyimlerini paylasacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber