• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84

“Malatya Teksas Değil!”

Son dönemde il genelinde esnaflara karşı artan saldırılar dolayısıyla yetkilileri göreve çağıran Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Ortaç, “Malatya sahipsiz değildir. Malatya Teksas da değildir. Malatya’da, isteyen istediğini yapamaz. Onun için kamu görevlilerinin de ivedilikle görevlerini hızlı bir şekilde yapıp sonuçlandırmasını bekliyoruz. Mahalle aralarındaki bölgelerde oluşan çeteler Malatya’nın başına sıkıntıdır. Esnaf artık çetelerle uğraşmak istemiyor, işyerini kapatıp gidiyor. Bu konuya derhal bir çözüm bulunmasını istiyoruz.” dedi

“Malatya Teksas Değil!”

Son zamanlarda mafyatik olayların giderek arttığı Malatya’da vatandaş artık sokağa güvenle çıkamaz oldu. Neredeyse her gün ev ve iş yeri kurşunlaması haberleriyle uyanıyoruz. Bu durumun giderek tehlikeli bir hal aldığına dikkat çeken ve  kent yöneticilerinin asayişi öncelikli konu haline getirmesi gerektiğine vurgu yapan Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulvahap Ortaç, yetkilileri acilen bu tip saldırıların önüne geçilmesi için ellerinden gelen çalışmayı yapmaya davet etti.

ESNAF İŞ YAPAMAZ OLDU

Ortaç sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Son günlerde şehrimizin belirli noktalarında asayişle ilgili problemler oluşmaktadır. En son da 9-11 Şubat tarihleri arasında Taştepe Mahalle Muhtarımızın iş yerinde haraç toplamak kaydıyla bıçaklı ve silahlı bir saldırı oldu. Öncelikle bu saldırıyı kınıyoruz. Şehrimizin kamu yönetiminde olan güvenlik görevlilerini ve icra, siyasi makamındaki tüm yetkilileri acilen bu tip olayların önüne geçmek için ellerinden gelen çalışmaları yapmalarını istiyoruz. Malatya sahipsiz değildir. Malatya Teksas da değildir. Malatya’da, isteyen istediğini yapamaz. Onun için kamu görevlilerini de ivedilikle görevlerini hızlı bir şekilde yapıp sonuçlandırmasını bekliyoruz. Mahalle aralarındaki, bölgelerde oluşan çeteler Malatya’nın başına sıkıntıdır. Esnaf artık çetelerle uğraşmak istemiyor, işyerini kapatıp gidiyor. Bu konuya derhal bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Esnaflarla görüşüyoruz, esnaflar çok fazla rahatsız ediliyor. Bir süpermarket zincirinin Malatya şubesinde gündüz vakti Amerikan filmlerindeki gibi tüfekle soydular. İnsanlar bu gibi olaylardan cesaret alabilirler.”

SOKAK ARALARINDA GÜVENLİK ARTIRILSIN

Bu çetelerin önüne geçilmediği takdirde Malatya’da yaşamanın zorlaşacağının altını önemle çizen Ortaç, “Herhangi bir mafyatik olay olmasını beklemeden basın ve STK’ların, yerel yöneticilerin, Üniversitelerin sosyoloji ve psikoloji bilim dallarından da yardım alarak, bu olaylar bitinceye kadar gerçek bir biçimde mücadele ederek bu konuyu sürekli gündemde tutmalarını istiyorum.” Dedi. Polisiye tedbirlerin önemine de dikkat çeken Ortaç, “Lütfen sokak aralarındaki devriyeleri, polis irtibatlarını artırmamız gerekiyor. İl Emniyet Müdürlüğümüzün, İlçe Emniyet müdürlüklerimizin, jandarmamızın ivedilikle bu konular üzerinde tedbir almaları gerektiğini düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.

Rahime Gül Erbaş

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber