• DOLAR
  5,9011
  % 0,54
 • EURO
  6,6346
  % 0,12
 • ALTIN
  254,6448
  % 0,52
 • BIST
  90.787
  % 0,32

Bugün resmi açılışı yapılan ve 14 Ekim Pazar gününe kadar açık kalacak olan Malatya Tanıtım Günleri İstanbul Yeni Kapı Fuar alanında sürüyor. Daha ilk günden yoğun bir katılım gözlenen Tanıtım günleri Malatya’nın kimliğini tanıtmak açısından çok büyük öneme sahip. Malatya yöresine ait ürünlerin ve oyunların sergilendiği etkinliğin açılışına Malatya Valisi Ali Kaban, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Başakşehir Belediye Başkanı Hasan Avşar, Fatih Belediye Başkanı Cahit Altunay, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Bay Karabulut, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan ,MADEF Genel Başkanı Yılmaz Durmuş, STK temsilcileri ve çok sayıda iş adamı katıldı. Programda Malatya’yı tanıtıcı kitapçıklar, Malatya’nın doğal güzellikleri, tarihi mekanları kart postallar halinde  gelen misafirlere verildi.

Programda konuşan Malatya Dernekler Federasyonu Başkanı Yılmaz Doğmuş: “ Bizler gönlünü Malatya sevdasına kaptırmış çalışmaya devam diyoruz. Malatya dernekler federasyonu olarak Malatya’ya çakılacak her çiviye çekiç olmaya hazırız. 2 aydır İstanbul’da Malatya tanıtım günleri için çalıştık. Malatya’ya yakışması için çalışanlara teşekkür ediyorum. Burada bulunan Malatyalı hemşerilerimizi Malatyalı olmayan vatandaşlarımız Malatya kültürünü tanımaya davet ediyorum.” dedi.

“Bu programın sürekli yapılması lazım, buluşmamıza vesile olan çalışmalar ehemmiyet ara eder” diyen Vali Ali Kaban, “Başta MADEF başkanı olmak üzere yönetim kuruluna ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 15 aydır her seferinde yeni bir hikayesini keşfettiğim memlekettir. Gerek coğrafyasıyla, gerek insanıyla kendini ifade eden bir şehir. Bizim valilik ve belediye başkanı olarak bu şehri tanıtmamız lazım. Gerek Aslantepe gerek gastronomik etkinlikler kapsamında değişik etkinlikler hazırladık” ifadelerine yer verdi.

POLAT: MALATYA’YI AYAĞINIZA GETİRDİK

“Malatyalı her yerde birliktelik sergiler.” Diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Bugün Malatya’yı sizlere getirdik. Malatya’nın hasretini çeken kardeşlerimizle birlikle olmak için Malatya’yı ayağınıza getirdik. Türkiye’nin dört bir tarafındaki hemşerilerimizi Malatya kayısı diyarında misafir etmek istiyoruz. Programda emeği geçenleri kutluyorum. Hayırlı olmasını diliyorum.” Şeklinde konuştu.

Malatyalı olmanın farklı bir duygu olduğunu ve bunun il dışında daha da belirgin olduğunu vurgulayan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, “Ben Malatyalıyım diyen kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Malatya tanıttım günleri bizim bir araya gelmemize vesiledir. Emeği geçen bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum.  Önümüzde yerel seçimler var. Seçimlere Ak Parti damgasını vurmak istiyoruz. Yerel yönetimlerde başarılar elde den kardeşlerime 4 4’lük hemşerilerime, eşi bulunmaz memleketime sevgiler saygılar sunuyorum”. Dedi.

VALİ ŞAHİN: HEM DÜNYAYA AÇILMIŞ HEM ÖZÜNÜ KORUMUŞ

Malatyalıları takdir eden İstanbul Valisi Vasip Şahin de, “Burası şu anda Malatya’dır. O sıla hasreti bu gün burada bir nebze dinmiş oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Malatya bir yandan dünyaya açılmış ama bir yandan da özlerini korumuş bundan dolayı Malatyalıları takdir ediyorum.” ifadelerini kullandı.

MALATYA MARKA OLMAYA BAŞLADI

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan: “ Bu organizasyonun Malatya’nın tanıtımı için önemli bir rol oynadığını düşünüyorum.” Derken Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar da, “Malatya tanıtım günleri Malatya için marka olmaya başladı. Bizlerde en iyi şekilde Malatya’yı temsil etmeye çalışıyoruz. Burada Malatya’yı tanıtarak Malatya’yı daha ileri taşıyacağız.” Diye konuştu.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu da  “ MTSO olarak burada yapılan çalışmalara büyük vizyon gerek. Nasıl olduğunu gayet iyi biliyor ve bundan gurur duyuyorum. MADEF’e böyle bir program düzenlediği için teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı. Ak Parti İl Başkanı İhsan Koca ise,  “Malatya her yerde Malatyalı olduğunu hissettirdiği gibi İstanbul’da da hissettirdi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. böyle etkinliklerde buluşmak dileğiyle.” Dedi.

Malatya Tanıtım Günleri Yoğun Katılımla Başladı

Sosyal Medyada Paylaşın:
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber