• DOLAR
  6,0592
  % -0,30
 • EURO
  6,7887
  % -0,52
 • ALTIN
  250,6266
  % -0,18
 • BIST
  86.078
  % 0,01

Malatya perisan edildi!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Baskani Doktor Devlet Bahçeli, israfta essiz olan hükümetin kayisiyi unuttugunu ileri sürerek, "Malatya'da yapilacak çevre yolu kuzey mi güney mi olsun tartismalariyla heba edildi. Vagon Fabrikasi'nin arsasi yandaslara peskes çekilmektedir. Malatya'da imar yolsuzluklari tavan yapti, Malatya perisandir" dedi

Malatya perisan edildi!

HÜKÜMETE YÜKLENDI

Büyüksehir Belediye yanindaki miting meydaninda Malatyalilara seslendi, 7 Haziran genel seçimlerine Malatya'da iddiali hazirlandiklarini gösterdi. Miting konusmasinda, iktidar olmasi halinde MHP'nin projelerine deginen Bahçeli, Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan basta olmak üzere AK Parti hükümetini topa tuttu.

ILÇELERE SELAM SALDI!

Bahçeli, "Türkiye'nin kader seçimlerine sadece 5 gün kaldi. Battalgazi'nin torunlari bugün Malatya'yi üç hilallerle süslemis. Malatya bugün ille de gaza diyor, Malatya bugün ille de zafer narasi atiyor. Allah eksiginizi göstermesin. Allah sizleri var etsin. Akçadag'a, Arapgir'e, Arguvan'a, Battalgazi'ye, Darende'ye, Dogansehir'e, Doganyol'a, Hekimhan'a, Kale'ye, Kuluncak'a, Pütürge'ye, Yazihan'a ve Yesilyurt'a selamlarimi gönderiyorum.

ERDOGAN'I ATES BASMISTIR

7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri ülkemiz için tarihi bir dönüm noktasidir. Bu seçimlerde Türkiye'mizin talihi oylanacaktir. Bu seçimlerde Türkiye'mizin varligi ve birligiyle ilgili karar verilecektir. Simdiden görünen sudur: 12 yil 6 ay 16 gündür iktidar olan AK Parti'ye yolun sonu görünmüstür. AK Parti için hezimet kaçinilmazdir. Ve ser cephesi AK Parti geldigi gibi gidecektir. Türk milleti AK Parti'yle yollarini ayiracaginin sayisiz isaretlerini vermektedir. Bu nedenle Davutoglu'nun eli ayagina dolasmistir. AK Parti'nin kripto genel baskani Recep Tayyip Erdogan'i ates basmistir. Seçimlere sayili günler kala, Türkiye provakasyonlara her zamankinden daha da açiktir. Çünkü AK Parti, iktidari kaybetmemek amaciyla her kiskirtma ve karartmadan medet umacaktir. AK Parti iktidardan söküldükçe anti demokratik oyun ve planlarini devreye alacaktir. Bu nedenle çok dikkatli olunmasi gereken bir dönemdeyiz. Hedefte Milliyetçi Hareket Partisi vardir. Erdogan ve Davutoglu öfke ve nefret diliyle bize saldirmaktadir. Devlet içine yuvalanmis karanlik el ve mihraklar kipir kipirdir ve yeni tuzaklar üstüne kafa yormaktadir. 13 yila yaklasan bir iktidarin kaybettigini gören yandas ve yalakalar devamli surette fitne ve fesat yaymaktadir.

5 GÜN SONRA YIKIM DURACAK

Bunlarin asil gayesi MHP'yi tökezletmek,  muazzam yükselisini durdurmaktir. Biz dursak bile millet durur mu? Biz dursak bile Malatya bekler mi? Hadi önümüze geçtiler, hadi bizi yavaslattilar diyelim peki tarihin kesin hükmünü nasil geciktirecekler? Bu topraklari kanlariyla sulamis aziz sehitlerimizi nasil kandiracaklar? Hakk'in adaletini nasil bozacaklar? Biz vakurlugumuzu koruyacagiz. Kavga ve karisiklik isteyenlere firsat vermeyecegiz. Tahrik kampanyasina kapilmayacagiz. Sandiklara sahip çikacagiz. Verilen her oyun pesine düsecegiz. Milli iradeye leke sürdürmeyecegiz. Meydanlarda kazandigimizi sandik hileleriyle asla kaybetmeyecegiz. Bu yüzden degerli kardeslerim, 7 Haziran'a kadar sabrinizi koruyun.  Benim sizlerden istedigim öncelikle sudur; oyunuzu mutlaka kullanin ve sandiklari cesaretle koruyun. Paranizi, servetinizi ve geleceginizi çalanlara, iradenizi çaldirmayin. Onurunuzla ve kimliginizle alay edenlere aldanmayin. AK Parti, eriyor, bitiyor, gidiyor, sona geliyor. Herkes hesabini simdiden yapsin. 6 gün sonra AK Parti iktidarda yoktur. 5 gün sonra yikim duracak, çözülme kesintiye ugrayacaktir. 6 gün sonra AK Parti sandikta agir kaza yapacak, komaya girecektir. Malatya'nin her oyu azizdir. Ve helal, tertemiz vicdanlarla verilen oylari haram ellere kirlettirmeyiz. Trafolara gizlenmis kedileri kaçtiklari yere kadar da kovalariz. Malatyali kardesim, iradene sahip çik. Malatyali kardesim, gelecegine sahip ol. Buna izin vermeyin, buna firsat tanimayin.

 

KAYISI UNUTULDU

Malatya issiz ve yoksuldur. Malatya'da kayisi ya dalinda kalmis ya da para etmemistir. Israf ve haramda essiz olan hükümet, kayisiyi unutmus, destekten mahrum birakmistir. Geçen yil yasanan don felaketi kayisiyi direkt vurmustur. Malatya'nin sorunlari göz ardi edilmistir. Malatya'da yapilacak çevre yolu kuzey mi güney mi olsun tartismalariyla heba edilmistir. Malatya'nin milli serveti olan Sümer Bank ve Tekel Fabrikalari ucuza, kelepir fiyatina satilmistir. Bu fabrikalarin arsalarina AVM'ler yapilmis, Malatyali issiz birakilmis, Malatyali esnaf çaresizlige itilmistir. Simdi de atil durumda olan Vagon Fabrikasi'nin arsasi yandaslara peskes çekilmektedir. Malatya'da imar yolsuzluklari tavan yapmistir. Malatya perisandir. Malatyali üzgün ve düsüncelidir. Fakat 17-25 Erdogan'in baskanlik sistemine geçmekten baska bir kaygisi yoktur. Davutoglu kapi kulu oldugundan Erdogan'a varligini bagladigindan iradesizlikte zirveye oturmustur. Erdogan, hazineyi adeta bölünme ve rejim tasfiyesi için seferber etmektedir. Yüzde 52 oy almis birisi oldugu için bunu kendisine hak görmektedir. Ve dahasi, korsan mitinglerle bastan ayaga siyasete girmekte, Anayasa suçu islemekten hiç mi hiç rahatsizlik duymamaktadir. 

YAKISTIRIYOR MUSUNUZ?

Erdogan her gün karaborsa mitingleri düzenleyip muhalefete hakaret etmektedir; bir Cumhurbaskani'na bunu yakistiriyor musunuz?  Erdogan tasidigi görev itibariyle herkese esit mesafede durmasi gerekmektedir; bir Cumhurbaskani'nin sinirlari Anayasa'da çizilmis yetkilerini asmasini dogru buluyor musunuz?  Tarafsizlik baglaminda seref ve namus üzerine ettigi yeminleri sakiz gibi çignemesini normal görüyor musunuz?  Erdogan milli iradeye sansür uygulamaktadir. Erdogan demokrasiye ambargo uygulamakta, ahlaki izole etmektedir. Gerek Erdogan, gerekse de Davutoglu korkmaktadir. Nedeni ise Milliyetçi Hareket'in ayak sesleridir. MHP yükseldikçe, serok Ahmet'in ve 17-25 Erdogan'in uykulari kaçmaktadir. MHP güçlendikçe hainler sasirmakta, melanetin siperlerine dalgalanmaktadir. Bu korkunun, bu kaçisin altinda; Aci ve istirap dolu yillar vardir. Dayanilmaz hale gelmis geçim sikintilari vardir. Pahalilik, issizlik, yoksulluk vardir. Türk milletine düsmanlik ve Türkiye'ye kurulmus tuzaklar vardir. Bu korkunun altinda; Soygunlar vardir. Kapkaç vardir. Peskes çekilen milli servet vardir. Bu korkunun altinda; Milyarlarca dolar borç vardir. Milyarlarca dolar cari açik vardir. Ektigini alamayan çiftçimizin gübre, mazot, tohumluk borcu vardir. Erdogan ve Davutoglu Daha nereye kadar kaçabilecektir. Seçim sandigi çok yakindadir. Bunlarin foyasi mutlaka ortaya çikacaktir. Seçim günü AK Parti'den kurtulma günü olacaktir.

 

7 HAZIRAN'DA HESAP SORULACAK

Seçim günü AK Parti'den hesap sorma günü olacaktir. Bunlarin hesabini sormak da Milliyetçi Hareket Partisi için Türk milleti adina milli bir görev olacaktir. Isler sarpa sarinca, maske düsünce, kirli çamasirlar birer birer dökülünce, 12 yil bir ve beraber olduklarini paralel ilan ettiler. AK Parti'ye oy vermis vatandasim, bu hayirlari isit, gel günaha ortak olma. Yillardir bir umuttur diye AK Parti'ye destek veren kardesim, gel bu haram kervanina katilma. CHP'ye ve diger partilere oy vermis kardeslerim, gelin bu kez bizimle yürüyün. "Kime oy verecegim belli degil, kararsizim" diyen vatan evladi, çekinme, zaman geçiyor, bir ve birlikte olalim, Türkiye'nin kurtulusuna beraberce omuz verelim. Genç kardeslerim, ilk kez oy verecek evlatlarim, birlikte yürüyelim, geleceginizi insa edelim. Hirsiza karsi Bizimle Yürü Malatya. Yokluga, yoksulluga, yolsuzluga ve yasaklara karsi Bizimle Yürü Malatya. Teröre, tavize, onursuzluga karsi Bizimle Yürü Malatya. Haramzadelere karsi Bizimle Yürü Malatya. Despot ve tiranliga özenen 17-25 Erdogan'a, icazetli ve vesayetli Basbakanlik yapan Davutoglu'na karsi Bizimle Yürü Malatya.

PROJELERINI ANLATTI

Yoksullukla savasacagiz, yolsuzlukla ve terörle mücadele edecegiz. Devlet ve yönetim reformuyla çürümenin önüne geçecegiz. Ahlak ve kalitenin tesisiyle çöküsü engelleyecegiz. Üreten Ekonomi Programimizla sanayinin, isadamlarimizin, aç ve açikta kalan milyonlarca masum vatandasimizin sorunlarini giderecegiz. Ekonomi büyüyecek, insanimiz refah ve zenginlige ulasacaktir. Türkiye, MHP iktidariyla, milli varligina, tarihi misyonuna sahip çikarak bugün içinde bulundugu ataletten kurtulacaktir. Ülkemizi 2023'de bölgesel güç ve küresel aktör, 2053'te de küresel güç mertebesine çikaracagiz. Emeklilerimize; Mart ayinda 1400 ve Eylül ayinda 1400 lira olmak üzere yilda toplam 2800 lira Emekli Destek Ödenegi verecegiz. Ayrica esnaflarimizin emekli ayliklarindan kesilen sosyal güvenlik destek priminin kaldirilmasi için ne gerekiyorsa yapacagiz. Emekli ayliklari arasindaki esitsizligi giderecegiz. Kamu çalisanlarimizin çesitli isimler altinda ödenen tüm ek ödenekleri emekli ayliklarina yansitacagiz. Emeklilikte yasa ve prim gün sayisina takilan vatandaslarimizin magduriyetlerini çözecegiz. Çiftçilerimiz feryat etmektedir. Bu kapsamda mazotta, gübrede, ilaçta, tohumda, yemde, fidede, ÖTV ve KDV'yi tamamen kaldiracagiz. Sulamada ve tarim isletmelerinde kullanilan elektrikten KDV almayacagiz. Ülkemiz için stratejik öneme sahip bugday, misir, pamuk, soya, ayçiçegi, çeltik, findik, incir, üzüm, kayisi, zeytin, yerfistigi ve enerji bitkileri gibi ürünlerimiz için özel destekleme programlari gelistirip fiyat garantisi verecegiz. Hayvan üreticilerinin yem ve kepek basta olmak üzere kullandiklari girdilerdeki KDV'yi yüzde 1'e düsürecegiz. Çiftçilerimizin belini büken mazotu 1 lira 75 kurusa indirecegiz. Canli hayvan kaçakçiligini önlemek, et ve sütte garanti fiyat uygulamak için tedbir alacagiz. Erdogan çatlasa da, Davutoglu patlasa da, Maliye Bakani bütçe dengelerini hatirlatsa da, asgari ücreti net 1400 liraya çikaracagiz.  Imamsiz ve müezzinsiz cami birakmayacagiz.

CEMEVI SIYASETTEN ARINDIRILACAK

Cemevi gerçegini siyasi kaygilardan uzak bir sekilde kabul edecek ve devlet yardiminin önünü açacagiz. Köy ve mahalle muhtar maaslarinin en az asgari ücret kadar yükselmesi, yani en az 1400 lira olmasi için geregini yapacagiz. Esnaf ve sanatkârlarimiz yeni isyeri açtilarsa, onlari bes yil süreyle gelir vergisinden muaf tutacagiz. Ilave olarak, kendi nam ve hesaplarina ödedikleri sigorta primlerinin yarisi bes yil süreyle devlet tarafindan karsilanacaktir. Soför esnafimizin aldigi yeni ticari araçtan 10 yil kullanmak kaydiyla KDV ve ÖTV almayacagiz. Issiz kardeslerim üzülmeyin, Üreten Ekonomi Programimizla her yil 700 bin insanimiza is saglayacagiz, sorunlarinizi bitirecegiz. Bugüne kadar kim, hangi ad altinda, hangi tutar ve miktarda yardim alirsa alsin, anasinin ak sütü gibi helali olan sosyal yardim ve desteklerden kesinlikle mahrum birakilmayacaktir

 

KORUCULARIN YANINDA OLACAGIZ

Ve de bu yardimlari refah artisi kapsaminda yükseltip yüzleri güldürecegiz. Muhtaç durumda olan ailelerimizin en az bir ferdine is verecegiz. Is saglanana kadar, asgari ücretin yarisi kadar, yani 700 lira "Aile Destegi" adi altinda ödeme yapacagiz. Sehit yetimlerimizin tamamina is saglayacagiz. Gazilerimiz ve çocuklarinin ise yerlestirilmelerine öncelik taniyacagiz. Sehit ve gazi çocuklarimizin her kademedeki egitimini devlet üstlenecek, talepleri halinde anne veya baba meslegine dogrudan girislerinin önü açilacaktir. Geçici Köy Korucularimizin mutlaka yaninda olacagiz, ihtiyaç ve taleplerini karsiliksiz birakmayacagiz. Koruyucu saglik ve temel saglik hizmetlerini, esitlik ve hakkaniyet prensiplerine uygun olarak; kolay ulasilabilir, kullanilabilir ve hasta haklarina saygili bir sekilde ücretsiz olarak sunacagiz. Kamuya ait atil arazileri yoksullarimiza tahsis etmekle kalmayacak, istihdam olusturmak amaciyla, büyük ya da küçükbas hayvanlari bedelsiz dagitacagiz. Evi olmayan muhtaç ailelerimize sosyal konut saglayacagiz. Veya 250 lira kira yardimi yapacagiz. Engelli ve engelli yakini ayligini 400 liraya, agir engelli ayligini 600 liraya yükseltecegiz. Ilkögretime ve ortaögretime devam eden evlatlarimizin annelerine muhtaçlik durumlarini dikkate alarak en az 50 lira verecegiz.

EMNIYETTE ÖZLÜK HAKLAR

Aylik 200 kilowatsaatin altinda elektrik tüketen ve ödeme gücü olmayan vatandaslarimiza yüzde 75 indirim yapacagiz. Muhtaç durumdaki ailelere aylik temel ihtiyaçlarini karsilayabilecekleri Hilalkart uygulamasina geçecegiz. Ögretmenlerimizin 3600 ek göstergeden yararlanmalarinin önünü açacagiz. Üniversite sinavini kaldiracagiz. Atanamayan 330 bin ögretmenimizin KPSS puanlari yanmadan atamalarini yapacagiz. Ek ders ile egitim ve ögretim tazminatlarini yükseltecegiz. Yuva kuracak gençlerimize 10 bin lira tutarinda, iki yil vadeli, faizsiz kredi imkâni saglayacagiz. Devletin asli ve sürekli hizmetlerinde çalistirilan taseron isçilere kadro verecegiz. Kamuda sözlesmeli, geçici, 4/B'li, 4/C'li, vekil ve benzeri sekilde istihdam edilenlerin alayini kadrolu yapacagiz. Gelir dagilimindaki adaletsizligi giderecegiz. Köleligi andiran isçi çalistirma düzenine son verecegiz. Kapatilan belde belediyeleri, özel idareleri ve köyleri yeniden açacagiz. Siyasi ahlak yasasini çikaracagiz. Emniyet mensuplarimizin çalisma sartlarini ve özlük haklarini iyilestirecek, bu kapsamda polislerimizin ek göstergesini 3600'e çikaracagiz. Astsubaylarimizin intibaklarini yapacak, haklarini verecek, uzman jandarma ve uzman erbaslarin tüm magduriyetlerini giderecegiz. Ve süphesiz bölücülügün ve terörün kökünü kaziyacagiz. Temiz siyaset, dürüst yönetim için Bizimle Yürü Malatya" dedi.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber