• DOLAR
  5,4680
  % -0,00
 • EURO
  6,2152
  % 0,19
 • ALTIN
  229,6637
  % 0,21
 • BIST
  104.499
  % -0,09

Malatya merkezli FKA Izmir projelerini inceledi

Firat Kalkinma Ajansi (FKA) Yönetim Kurulu üyeleri, Izmir Kalkinma Ajansi.nin (IZKA) faaliyetleri ve yönetim modelleriyle ilgili bilgi almak üzere Izmir.e gitti.

Malatya merkezli FKA Izmir projelerini inceledi

Firat Kalkinma Ajansi (FKA) Yönetim Kurulu üyeleri, Izmir Kalkinma Ajansi.nin (IZKA) faaliyetleri ve yönetim modelleriyle ilgili bilgi almak üzere Izmir.e gitti. IZKA.nin destekledigi projeler de yerinde görülerek incelendi.

Kimler katildi?

IZKA hizmet binasinda yapilan bilgilendirme toplantisina katilan heyette, Malatya Valisi Doç. Dr. Ulvi Saran, Malatya Il Genel Meclisi Baskani Naci Savata, Elazig Valisi Muammer Erol, Elazig Belediye Baskani Mehmet Süleyman Selmanoglu, Elazig Il Genel Meclisi Baskani Aydin Kara, Malatya Ticaret ve Sanayi
Odasi Baskani Ali Sekerdag, Bingöl Valisi Irfan Balkanlioglu, Bingöl Belediye Baskani Serdar Atalay, Tunceli Valisi Mustafa Taskesen, Tunceli Il Genel Meclisi Baskani Serdar Erdogan, Tunceli Ticaret ve Sanayi Odasi Baskani Yusuf Cengiz ile Firat Kalkinma Ajansi Genel Sekreteri Fethi Altunyuva yer aldi.

“FKA önemli bir havzaya hizmet veriyor”

Toplantida FKA heyeti adina konusan Malatya Valisi Ulvi Saran, FKA.nin Türkiye.nin en önemli tarihi, turistik ve tarim havzalarindan birinde hizmet verdigini söyledi. Dört ilin bir araya gelmesiyle FKA.nin geçen yil kuruldugunu hatirlatan Vali Saran, IZKA.nin çalismalarini yerinde görmek ve kurulusun modelini incelemek üzere Izmir.e geldiklerini söyledi. Kalkinma ajanslarinin yönetim açisindan örnek oldugunu vurgulayan Vali Saran, "Uygulanan yönetim sekli merkeziyetçi yapidan daha esnek yapida oldugunu görüyoruz. Kalkinma ajanslari bu esnek yönetim seklinin çok güzel uygulanabildigi alanlar olarak ön plana çikiyor" dedi.

“Projeler incelendi”

Toplanti, IZKA Genel Sekreteri Dr. Ergüder Can.in ajans faaliyetleri konusunda genel bilgilendirme sunumu yapmasindan sonra sona erdi. Heyet, IZKA.da yapilan toplantidan sonra IZKA.nin destekledigi projelerin gerçeklestirildigi yerleri gezdi.
 
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber