• DOLAR
  7,3351
 • EURO
  8,6309
 • ALTIN
  473,87
 • BIST
  1,1751

Malatya Lisesi ve TÜBİTAK İş Birliğinde Bilim Şenliği Düzenlendi

TÜBİTAK ve Malatya Lisesi’ nin birlikte düzlendiği TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği yapıldı.  Malatya lisesinde düzenlenen şenlikte Malatya Lisesi Okul Müdürü Fevzi Kırık bu tür etkinliklerle öğrencilerin yeni icatlar yapmasına teşvik olmak amaçları olduğunu belirtirken Malatya Vali Yardımcısı Abdulkadir Duran ise, “Malatya Lisemiz gerçekten Malatya’da eğitim, öğretim ve kalite açısından başarılı bir lisemiz.” dedi

Malatya Lisesi ve TÜBİTAK İş Birliğinde Bilim Şenliği Düzenlendi

Malatya Lisesi ve TÜBİTAK İş Birliğinde TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği düzenlendi.  Burada konuşan Malatya Lisesi Okul Müdürü Fevzi Kırık: “Malatya Lisesi’nin TÜBİTAK 4006 projeleri kapsamında okulumuz öğretmenleri ve öğrencileri tarafından yıl boyunca hazırlanmış olan çalışmalar neticesinde 20 adet TÜBİTAK’ a proje hazırlanmış durumda. Bu projelerimizden bir tanesi 8 Haziran tarihinde İzmir’de uluslararası bir fuarda sergilenecek, 2 projemizde Büyükşehir Belediyemizin ve Milli Eğitim müdürlüğümüzün ortaklaşa çalışmasıyla o alanda sergilenecek proje çalışmaları düzeyinde. Öğretmen ve öğrencilerimiz özveriyle güzel çalışmalar yaptılar buradaki amaç yeni bir icraat yapmak değil belki ama öğrencileri yeni icatlar yapma yönünde teşvik etmek ve onları bu yönünde bir gayret noktasına getirmektir.  Bu günde bunun açılışını yapacağız katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum”  ifadelerine yer verdi.

“MALATYA LİSEMİZ EĞİTİM, ÖĞRETİM VE KALİTE AÇISINDAN BAŞARILI BİR LİSEMİZ”

Malatya Vali Yardımcısı Abdulkadir Duran ise: “Malatya Lisesinin eğitim tarihimize Malatya’nın eğitim sürecine çok ciddi manada katkıları olduğunun bilincindeyiz. Biraz önce müdür beyin yeni açmış olduğu eğitim müzesini de gezdik Malatya Lisemiz gerçekten Malatya’da eğitim, öğretim ve kalite açısından başarılı bir lisemiz. Başta buradaki idarecilerimiz olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.  İnşallah proje yarışmalarında da başarılılarının devamını diliyoruz, hayırlı uğurlu olsun diyorum” şeklinde konuştu.

>> Hanife Sarı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber