• DOLAR
  5,6686
  % 1,60
 • EURO
  6,2836
  % 1,52
 • ALTIN
  272,7089
  % 0,45
 • BIST
  95.286
  % -0,47

Malatya İl Müftülüğüne Atama Yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atama ve Görevden Alma Kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Atama Kararlarına göre, Diyanet İşleri Başkanlığında, Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen görevden alınarak yerine Veysel Işıldar atandı

Malatya İl Müftülüğüne Atama Yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Atama Kararlarına göre, Diyanet İşleri Başkanlığında açık bulunan Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu üyeliklerine, Hüseyin Küçük, İbrahim Noğman, Abdullah Refik Acar, Musa Coşkun ve Osman İyişenyürek atandı.  Kararın devamında, Diyanet İşleri Başkanlığında, Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen görevden alınarak yerine Veysel Işıldar atandı. Ayrıca, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Mehmet Uygun ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına ise Kemal Yüksek atandı. Yayımlanan karara göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Başmüfettişliklere ise Faruk Düzcan, Muzaffer Barış Morgül ve Salih Kılıç isimleri uygun görüldü. Atama ve Görevden Alma Kararları, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince yapılmıştır. Fahrettin Altun Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan bir başka atama kararına göre ise Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığına, İletişim Başkanı Fahrettin Altun atandı. Kararda şu ifadeler yer aldı, “Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığına, 6339 sayılı Kanunla onaylanması uygun bulunan ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’nin İşleyiş Esaslarına Dair Anlaşmanın 5 inci maddesi ve Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Tüzüğünün 4 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun atanmıştır”

Veysel Işıldar kimdir?

Bolu ili Göynük ilçesi Bölücekova köyünde doğdu. İlkokulu aynı köyde bitirdi. Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı İstanbul Fatih’teki Nuruosmaniye yatılı Kur’an kursunda hafızlığını yaptı. Hafızlığını bitirdikten sonra İstanbul İmam Hatip Lisesi’ne devam etti. 1985-1986 öğretim yıllarında İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 1986-1991 yılları arasında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni tamamladı.  İmam hatip ve İlahiyat tahsilini yaptığı yıllarda Enver Ceylan, İsmail Biçer, Abdurrahman Gürses hoca efendilerden talim ve ilm-i kıraat dersleri; Dursun Çakmak ve Amir Ateş hocadan musiki dersleri aldı. Recep Şehitoğlu hocadan da Arapça dersleri aldı. İlahiyat Fakültesine devam ederken Nuruosmaniye Camii müezzinliğini yaptı. 1992-1993 yıllarında Jandarma Asteğmeni olarak askerliğini yaptı. İlahiyat fakültesine devam ederken başlamış olduğu Nuruosmaniye Camii müezzinliği görevine 1996 yılına kadar devam etti.  1996-2002 yılllarında din görevlisi olarak Almanya/Berlin’de görev yaptı. Yurtdışı dönüşünde 2002 yılında Beyoğlu’nda vaiz olarak göreve başladı. 2003-2006 yılları arasında 20. Dönem Pendik Haseki Eğitim Merkezi’nde dini ihtisas eğitimini tamamladı. 2006-2008 yılları arasında Kartal Cezaevi vaizi olarak görev yaptı. 2008 yılında Batman/Hasankeyf ilçe müftüsü olarak müftülük görevine başladı. Aynı yıllarda Tasavvuf Musikisinde yüksek lisans çalışmasına başladı. 2011 yılında Tekirdağ/Hayrabolu ilçe müftülüğüne atandı. 13 Şubat 2017 tarihinde atanmış olduğu İstanbul İl Müftü Yardımcılığı görevine başladı. Orta düzeyde Arapça ve Almanca bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber