• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Malatya Dünya'ya tanitilacak

Malatya'nin Kültür ve Turizm Çalistayi.nin ön hazirliklarinin tamamlandigi bildirildi.

Malatya Dünya'ya tanitilacak

Malatya'nin Kültür ve Turizm Çalistayi.nin ön hazirliklarinin tamamlandigi bildirildi.

 
Kültür ve Turizm Bakanligi Yatirim ve Isletmeler, Arastirma-Egitim ve Tanitma Genel Müdürlükleri ile Sivas Koruma Kurulu.ndan kente gelen ikiser kisilik uzman heyeti, Kültür ve Turizm Il Müdürlügü Sube Müdürü Ali Cengiz ile Folklor arastirmacisi Yasemin Gümüs'ün esliginde dört gün süreyle gezi ve incelemelerde bulundu.
 
Nereleri gezdiler?
Heyet, Battalgazi, Yesilyurt-Gündüzbey, Ispendere, Darende, Akçadag Levent Vadisi, Dogansehir Sürgü-Kozluca, Arapgir, Nemrut Dagi, Kömürhan-Kale ve Aslantepe'yi gezdi.
 
Gezinin sonunda Malatya Valisi doçent Doktor Ulvi Saran ile görüsen heyet izlenimlerini aktardi. Çalismaya iliskin bir rapor hazirlanacagi ve bu raporun ekim ayinin ortasinda yapilmasi planlanan çalistaya isik tutacagi bildirildi.
 
Vali Ulvi Saran, Malatya'nin önce turizm potansiyelini ortaya çikarip sonra tanitimina önem vereceklerini kaydederek, ayrica her ilçede ve uygun olan yerlerde sokak sagliklastirilmasi çalismasi yapilacagini bildirdi.
 
Battalgazi ilçesinde sokak sagliklastirilmasini yaptiklarini, Yesilyurt ilçesi ve diger yerlerde de bu çalismanin yapilacagini söyleyen Saran, ilin turizm potansiyelini ortaya çikarmak için çaba gösterdiklerini kaydetti.
 
Öte yandan heyet, Sonsöz gazetesini de ziyaret etti. Heyet gazetenin imtiyaz sahibi Ali Er ile bir süre görüserek çalismalar hakkinda bilgi verdi. Görüsmede, yerel basinin Malatya.nin tanitiminda önemli bir yere sahip oldugu vurgulandi.
 
Kültür ve Turizm Bakanligi Tanitma Genel Müdürlügü uzmani Tayfun Sener, Malatya.da dört gün boyunca tespit çalismasi yürüttüklerini anlatarak, ekim ayinin ortalarinda düzenlenmesi planlanan “Malatya'nin Kültür ve Turizm Çalistayi”na yönelik zemin çalismalarini tamamladiklarini söyledi.
Sener, turizm yatirimcilarina yol haritasi baglaminda çok önemsenmesi gereken bir çalisma oldugunu dile getirdi.
 
Kültür ve Turizm Bakanligi Yatirim ve Isletmeleri uzmani Elçin Barin Pembecioglu ise, Nemrut Dagi ve çevresinin potansiyelinin ortaya çikarilmasina dair genis çapli çalismalar kapsaminda Nemrut.un ulasim imkânlarinin iyilestirilmesi neticesinde turizmde bölgenin odak haline gelebilecegini bildirdi.
 
Sonsöz gazetesinin imtiyaz sahibi Ali Er de, kentin turizmine katki saglamanin toplumsal bilince ulasan herkesin görevi oldugunu söyledi.
 
Kültür ve Turizm Bakanligi tarafindan kurulan heyette su isimler görev aldi:
Tanitma Genel Müdürlüklerinden uzman: Tayfun Sener,
Yatirim ve Isletmeler uzmani: Zafer Piri, Elçin Barin Pembecioglu
Arastirma-Egitim uzmani: Metin Göl, Kerem Tercan
Sivas Koruma Kurulu.ndan uzman: Burçin Ayyildiz, Yasemin Polat

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber