• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Malatya'nin ilk Anadolu Lisesi olan düz Lise: Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Malatya merkez Küçük Mustafa Pasa Mahallesi.nde bulunan Cumhuriyet Anadolu Lisesi, daha önce Malatya Lisesi'nin ek binasi iken 02 Eylül 2003 tarihinde Cumhuriyet Lisesi adini alarak egitime ögretime basladi.

Malatya'nin ilk Anadolu Lisesi olan düz Lise: Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Malatya merkez Küçük Mustafa Pasa Mahallesi.nde bulunan Cumhuriyet Anadolu Lisesi, daha önce Malatya Lisesi'nin ek binasi iken 02 Eylül 2003 tarihinde Cumhuriyet Lisesi adini alarak egitime ögretime basladi. Malatya.da ilk defa düz lise içerisinde Anadolu Lisesi.nin bulundugu lise, egitim camiasina tutunmaya çalisiyor

 
 
Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Ali Dag okulun, 19 Mart 2009 tarihinde Milli Egitim Bakanligi.nin onayiyla ''Anadolu Lisesi”ne dönüstürüldügünü ve Cumhuriyet Anadolu Lisesi ismiyle egitime ve ögretime devam ettigini söyledi.
 
Dag, birinci ve ikinci siniflarin Anadolu Lisesi olarak egitim gördügünü hatirlatarak, üçüncü ve dördüncü siniflarin düz lisesi egitimi aldigini, okulda 324 Anadolu, 851 düz lisesi olmak üzere 1175 ögrenci egitim ögretim gördügünü kaydetti.
 
21 dersligi bulunan okulda, bir de çok amaçli bir spor salonu bulundugunu aktaran Dag, 68 ögretmeni ve güvenlik görevlisiyle diger liselerden bir adim önde oldugunu bildirdi.
 
Lisenin, 2009-2010 egitim ögretim döneminde 521 mezun verdigini belirten Dag, bunlardan 67'si lisans, 14.ü ön lisans 13'ünün de açik ögretim fakültelerine yerlestirildigini söyledi.
 
Tarihçesi
Daha önce Malatya Lisesi'nin ek binasi iken 02 Eylül 2003 tarihinde bakanlik onayi ile malatya cumhuriyet lisesi adiyla 2003-2004 Egitim ve ögretim yilinda malatya lisesimnden ayrilarak egitim ögretime baslamistir okulumuz üç katli 24 olarak açilmis. 19 mart 2009 tarihinde bakanlik onayi ile anadolu lisesine dönüstürülmüs ve Cumhuriyet Anadolu lisesi ismiyle egitim ögretim devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber