• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Malatya'dan kisa filmcilere çagri!

“Malatya Uluslararasi Kisa Film Festivali”nde mizah ve alt türlerinde çekilmis kurmaca veya animasyon türlerinde 15 yerli filmin yarisacagi bildirildi.

Malatya'dan kisa filmcilere çagri!

“Malatya Uluslararasi Kisa Film Festivali”nde mizah ve alt türlerinde çekilmis kurmaca veya animasyon türlerinde 15 yerli filmin yarisacagi bildirildi.

Bu yil ilki 26 Kasim–2 Aralik tarihlerinde düzenlenecek “Malatya Uluslararasi Film Festivali” çerçevesinde “Ulusal Kisa Metraj Film Yarismasi”na basvuru süresi 15 Ekim'e kadar uzatildi. 
Festivalin “Uluslararasi Uzun Metraj Film Yarismasi”yla birlikte, etkinligin iki yarismali bölümünden birini olusturacak “Ulusal Kisa Metraj Film Yarismasi”nda mizah ve alt türlerinde çekilmis, kurmaca ve animasyon 15 film yer alacak.
Ön jüri tarafindan basvurular arasindan seçilen, toplam dört ödül için yarisacak olan 15 film, bes kisilik ana ulusal kisa metraj film yarisma jürisi tarafindan degerlendirilecek ve “En Iyi Film”, “Jüri Özel Ödülü”, “SIYAD Ödülü” (En Iyi Film) dallarinda degerlendirilecek. “Ulusal Kisa Film Yarismasi”nda verilecek olan dördüncü ödülün sahibini ise, Malatya Inönü Üniversitesi ögrencileri belirleyecek. Ögrenci oylariyla bir filme “Inönü Üniversitesi Ögrencilerinin Seçimi” ödülü sunulacak.
Mizah ve alt türlerinde film çekimini desteklemek, bu türde film çeken genç yetenekleri ödüllendirmek ve gençlere ulusal alanda seslerini duyurma olanagi sunmak amaciyla düzenlenen “Ulusal Kisa Metraj Film Yarismasi”nda, basvurular arasindan yarismaya hak kazanan filmler 25 Ekim'de festivalin web sitesinde ve basin yoluyla kamuoyuna duyurulacak.
“Malatya Uluslararasi Film Festivali”, “Ulusal Kisa Film Yarismasi”nda verilecek ödüllerin tam listesi asagidaki gibidir:
En Iyi Film: 3000 TL ve Kristal Kayisi Ödülü                                                             
Jüri Özel Ödülü: Kristal Kayisi Ödülü                                                       
SIYAD Ödülü (En Iyi Film): Plaket                                       
Inönü Üniversitesinin Ögrencilerinin Seçimi: Plaket
Yarismaya katilmak isteyenler, www.malatyafilmfest.com adresinden festivalin web sitesine, festival yönetmeligine ve katilim formlarina ulasabilir. Yönetmelige uygun filmlerin, son basvuru tarihi olan 15 Ekim'e kadar festival merkezine basvurmalari gerekiyor.
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber