• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Mahmut Çalık Öğrencilerinden Büyük Başarı

Malatya-Yeşilyurt Mahmut Çalık Anadolu Lisesi Samsun’da yapılan Spor Tırmanış Türkiye Şampiyonasında büyük başarılara imza attı.  Edanur  Karakeçili Genç (B) kızlarda   bireysel  kategoride  Türkiye  ikincisi olurken Genç  Kız (A)’larda  Türkiye dördüncüsü oldu

Mahmut Çalık Öğrencilerinden Büyük Başarı

2017-2018  sezonunda spor  tırmanışı  branşında   İl  yarışmasında  Genç  erkek (A)’da  Malatya birincisi Genç  Kız (B)’de  Malatya birincisi,  Genç Erkek (B)’de  Malatya  ikincisi ve Genç kız (A)’da Malatya ikincisi olan Mahmut Çalık Anadolu Lisesi 4-7  Haziran  2018  tarihleri  arasında Samsun’da  yapılan  Spor  Tırmanışı Türkiye  Şampiyonasında  16  sporcuyla   Malatya’yı  temsil  etti.

“EDANUR KARAKEÇİLİ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU”

Başarılı  sonuçlara  imza atan Mahmut  Çalık  Anadolu Lisesinden Edanur  Karakeçili Genç (B) kızlarda   bireysel  kategoride  Türkiye  ikincisi, Genç (B) Kızlarda  takım  halinde  Türkiye  ikincisi, Genç  Kız (A)’larda  Türkiye dördüncüsü, Genç (A)  erkeklerde  Türkiye beşincisi ve  Genç (B)  erkeklerde  Türkiye  altıncısı  oldular.  Genç (A) kızlarda bireysel kategoride Türkiye ikincisi olan Edanur Karakeçili çok mutlu olduğunu ve bu başarının kendisi için önemli bir motivasyon kaynağı olduğunu söyledi. Diğer sporcular da, önümüzdeki yıllarda öğretmenlerinin desteğiyle daha büyük başarılara imza atacaklarını ifade ettiler.

“BÜYÜK GURUR KAYNAĞI”

Mahmut Çalık Anadolu Lisesi Müdürü Abuzer Uludağ yaptığı açıklamada elde edilen bu önemli başarının hem okulları için, hem de Malatya için büyük gurur vesilesi olduğunu, öğrenci ve öğretmenleriyle gurur duyduğunu, bu başarıdan dolayı  sporcuları özveriyle hazırlayan beden eğitimi öğretmenleri Erdem Batar ve Temel Ceylan’a, sporcu öğrencilerine, velilerine, okul-aile birliğine ve ayrıca katkılarından dolayı  Spor Tırmanışı  Okul  sporları Kurul  Başkanı  Dr. Öğretim Üyesi  Mehmet  Güllü’ye çok teşekkür etti.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber