• DOLAR
  7,6237
 • EURO
  8,8972
 • ALTIN
  457,79
 • BIST
  1,1666

Listede Yer Almasak da Partinin Neferiyiz

27. Dönem Milletvekili listeleri oluşturulurken hücre yenilenmesine gidilmesinin partiyi daha dinamik hale getirme noktasında önemli olduğuna vurgu yapan Çakır, böylesine zor bir coğrafyada sürekli iç ve dış yapıların kumpaslarına rağmen uzun yıllar iktidarda kalmayı bu yenilemeye bağladı ve “Ak Parti bu gücü kendini tazeleyebilme ve güçlü teşkilat yapılarıyla ortaya koydu” dedi

Listede Yer Almasak da Partinin Neferiyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 27. Dönem Milletvekilleri listesine yönelik yaptığı ‘hücre yenilenmesi’ açıklamasını değerlendiren Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı ve Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Ahmet Çakır, “ Ak Parti kendini yenileyen, sürekli tazeleyen, sürekli beklentilere uygun bir şekilde güncellenen bir parti konumunda… Her seçimde yüzde 50-60 oranında vekil değişerek geldi bu güne kadar. Bu da Meclise yeni yüzlerin gelmesi, taze kanın gelmesi ve Ak Parti’nin dinamik bir hale gelmesine sebep oldu.” dedi. Çakır, konuyla ilgili gazetemize yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi;

AK PARTİ SÜREKLİ GÜNCELLENEN BİR PARTİ

“Ak Parti siyasette hiç tutucu davranmadı. Hem gençliğe çok önem verdi seçilme yaşını 18’e kadar indirdi. Bu birçok Avrupa ülkesinde yok. Bir yandan kadın kontenjanları getirerek yönetimlerde, kademelerde, mecliste, adaylarda çok önemli gelişimlere imza atıyor. Ak Parti kendini yenileyen, sürekli tazeleyen, sürekli beklentilere uygun bir şekilde güncellenen bir parti konumunda… Her seçimde yüzde 50-60 oranında vekiller değişerek geldi bu güne kadar. Bu da meclise yeni yüzlerin gelmesi, taze kanın gelmesi ve ak partinin dinamik bir hale gelmesine sebep oldu. Özellikle bizim gibi zor coğrafyalarda dış yapıların, emperyalist yapıların ülkemiz üzerindeki sürekli konum belirlediği, hükümetleri belirlediği, ülkeyi dışarıdan yönettiği bir surumda Ak Parti gelerek bütün bu dışarıda ve içeride oluşmuş onlara bağlı vesayet yapılarının tamamını tarumar etti.

GÜCÜNÜ BU YENİLENMEDEN ALIYOR

Ak Parti uzun yıllar iktidarda kalma gücünü kendini yenileyebilme, tazeleyebilme ve güçlü teşkilat yapılarıyla ortaya koydu. O yüzden listelerde yer almayan Ak Parti’den dışlanmış anlamına hiçbir zaman gelmiyor. Partimizde de zaman zaman görev vermeyip tekrar görev alan onlarca yüzlerce insan mevcut.  Vekillerimizin bir kısmı şimdi görev almayacak. Ama bunların görevleri bittiği anlamına gelmiyor. Yine partimizin birer neferi olarak ya ilerde farklı görevlerde değerlendirilecek veya çalışmalarına devam edecekler.”

“ANKET ÇALIŞMALARINA ÖNEM VERİYORUM”

Yapılan anketler çalışmalarını da değerlendiren Çakır: “ Anket çalışmalarına önem veriyorum. Sürekli belediye çalışmalarıyla ilgili insanların algıları beklentileri bizim için önemli. Son dönemde de yaptığımız anketler var, belediye çalışmalarına, hizmet memnuniyetlerine anketlerimiz var. Zaman zaman siyasi anketlerimiz de var. Sene de 2-3 defa yapıyoruz. Bunlardan çıkan sonuçlar genelde olumlu. Zaman zaman insanların farklı alanlarda eleştirilileri oluyor bizler de bunları dikkate alarak gidermeye yönelik adımlar atıyoruz.”

Nihal Gül (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber