• DOLAR
  7,3208
 • EURO
  8,6752
 • ALTIN
  485,64
 • BIST
  1,1839

Kuyuönü HES Projesine 10 Milyon Kredi Talep Edildi

Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında yapıldı. Toplantı imar ağırlıklı gündem maddeleri ile geçti. Kuyuönü HES tesisinin maliyetinin finansmanını sağlamak amacıyla 10 milyon liralık kredinin kullanımına gidildi. Daha önce Meston Kent Dizayn Çevre İnş. Ltd.Şti olan şirketin Meston Çevre ve İnşaat Anonim Şirketi olarak dönüştürülmesine karar verildi

Kuyuönü HES Projesine 10 Milyon Kredi Talep Edildi

Büyükşehir Belediyesi, Haziran ayı meclis toplantısını Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında gerçekleştirdi. İmar ağırlıklı gündem maddelerin görüşüldüğü meclis toplantısında birçok madde İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmek üzere ertelendi.

YÜZAKI BULVARI ALTINKAYISI BULVARI OLDU

Daha önce Yüzakı Bulvarı’nın Tecde Bulvarı olarak değiştirilmesi ile ilgili yapılan görüşme sonrası Bulvarın Altınkayısı Bulvarı olarak değiştirilmesine yönelik madde meclisten gerek onaylandı.  Malatya Ekmek Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin (MEGSAŞ) Ana Sözleşmesindeki sermaye artışı ile ilgili kararın değişikliği hakkındaki Mali ve Hizmetler Daire Başkanlığı’nın teklifi meclisten geçti. Meston Kent Dizayn Çevre İnş. Ltd.Şti olan şirketin Meston Çevre ve İnşaat Anonim Şirketi olarak dönüştürülmesine yönelik değişiklik maddesi meclisten onay aldı. Daha önce Limited olan şirket, Anonim olarak değiştirildi ve meclis bu kurumun Anonim şirket olarak yürütülmesinin daha uygun olduğuna karar verdi. Kuyuönü HES Tesisinin maliyetinin finansmanını sağlamak amacıyla 10 milyon liralık kredinin kullanımı ile ilgili Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın teklifi görüşülüp karara bağlandı. Bu maddeye göre proje için 10 milyon Türk Lirasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi. Madde oy birliği ile kabul edildi. Şehrin muhtelif yerlerinde bulunan 330 adet Billboard, 250 adet Raket ve Otobüs Durağı ile 15 adet Megalightın açık teklif usulü ile 5 yıllığına kiralanıp-kiralanmayacağı hakkındaki Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı’nın teklifi görüşülüp karara bağlandı. Konuyla ilgili CHP grubundan Arapgir İlçe Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, bu kararda 5 yıllık kiralamanın uzun bir süre olduğunu, bu durumun rant ve tekelleşmesi beraberinde getirdiğini belirterek 2 yıllığına indirilmesini teklif etti. madde 5 yıllığına kiralanmasına meclis kararının oy birliği ile kabul edildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bir sonraki oturumu 18.06.2019 Salı gününe erteleyerek oturumu kapattı.

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber