• DOLAR
  7,5575
 • EURO
  8,9826
 • ALTIN
  474,05
 • BIST
  1,1843

Küsurat Partiler Gelişmemizi Engelleyemez

Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, son zamanlarda hem içerden, hem de dışardan bazı mihrakların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden karalama kampanyalarını sürdürdüğünü hatırlatarak; “Küsurat partilerin gücü gelişmemizi engellemeye yetmeyecektir.” dedi

Küsurat Partiler Gelişmemizi Engelleyemez

Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, son zamanlarda hem içerden, hem de dışardan bazı mihrakların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden karalama kampanyalarını sürdürdüğünü hatırlatarak; “Küsurat partilerin gücü gelişmemizi engellemeye yetmeyecektir.” dedi

Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır gazetemize yaptığı açıklamada,  Yeni kurulan partiler yönelik olarak düşüncelerini paylaştı. Çakır yeni kurulan partilere Küsurat Partiler diyerek, sistem içerisinde yüzde 1 dahi oy oranının dengeleri değiştirdiğini vatandaşların ise bu oyunlara kanmayacaklarını bildiğini söyledi.

Gazetemize konuşan Milletvekili Çakır yaptığı gündem değerlendirmesinde şunları söyledi. “Yeni kurulan partilerin durumuna şöyle bakmak lazım. AK Parti gerçekten Türkiye’nin umudu haline gelmiş bir partidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki hükümet halkın umudu haline geldi. Erdoğan halkı için ortaya çıkmış bir liderdir. Çok yoğun çalışan, Türkiye’ye hangi notalardan bugüne getirdiğini yaşı belli bir noktaya gelenler çok iyi bilir. Vatandaşımız geçmiş Türkiye’den bugünkü geldiği noktayı da çok iyi biliyor. Diğer yandan Türkiye’nin İçerisinde bulunduğu coğrafya, bölgedeki ülkelerin haritalarının değiştiği, ülke sınırlarının yeniden çizildiği ve dünya dengelerinin değiştiği bir dönemde yapılan dünyadaki bir çekişmenin ortası Türkiye. Aslında bütün çekişmelerin göbeğinde olan bir yer. Haliyle bu yapı içerisinden Türkiye’yi geleceğe taşıyacak Türkiye’nin çıkarlarını ortaya koyacak savunacak bir lider varsa o da hakikaten gerçekten Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bunu halkımız da bildiği için her zaman Ak Parti’ye destek çıktı. 17 yıldır yapılan bütün seçimlerde galip gelen bir lider ve bir Ak Parti var. Bu süreç içerisinde de hiçbir partinin ortaya koyacağı bir proje ile halkın nezdinde çok yer alacağı kanaatinde değilim.

İTTİFAKLAR ERDOĞAN KAYBETSİN DİYE YAPILIYOR

Karşı ittifakların tamamı da Recep Tayyip Erdoğan kaybetsin, AK Parti kaybetsin düşüncesi ile bir araya gelmişlerdir.  Bunu geçtiğimiz seçimlerde çok net bir şekilde gördük. Bunu yerel seçimlerde de, genel seçimlerde de çok net bir şekilde gördük. Aslında Tayyip Erdoğan’ın kaybetmesi Türkiye’nin kaybetmesi anlamına geliyor. Bunu aslında herkes, ülkesini seven, siyaseti bilen, dünya siyasetini okuyabilen herkes biliyor.  Amerika’nın bölgedeki tutumunu, Rusya’nın, Çin’in, Avrupa Birliği’nin takınmış oldukları siyasi tavırlardan dolayı herkes biliyor. O kadar sıkıntı içerisinden AK Parti’nin yaptığı mücadeleyi, Reisimizin yaptığı mücadeleyi aslında herkes bir yandan görüyor. Ama bir yandan de kirli bir siyasetin oluştuğu siyaset algısı üzerinden AK Parti’nin kaybetmesi üzerinde oyunlar oynanıyor. Oynanan oyunların siyasi mücadelenin çok daha ötesinde geçtiğini görüyoruz. Ülkemize yönelik yapılan ekonomik ve siyasi saldırıların ekonomik sorunlar başta olmak üzere tüm sorunları bertaraf etme ve çözme konusunda önemli çalışmalar yürütülüyor. FETÖ gibi ülkeyi içeriden kuşatmaya çalışan, azı kurumları kontrol altında tutmaya çalışan, ülkenin en hassas yapılarına kadar girmeye çalışan oluşumlarla mücadelemiz sürüyor. Devletin yargısına, askeriyesine, güvenlik güçlerine girmiş olan satılmış yapıların tek tek temizlendiği mücadele edildiği bir süreç yaşıyoruz.

DEVLET KARŞITLARIYLA MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR VE SÜRECEK

Diğer yandan PKK ile de mücadelemiz sürerken sınırlarımızın korunması anlamında da ciddi manada yapılan her türlü saldırıları bertaraf eden süreçlerini kıran bir Türkiye var.  Bunu oluşumları deşifre eden bunlara karşı mücadele eden bir Türkiye var.  Topyekûn bir Türkiye var. Bu Türkiye’nin başında da Recep Erdoğan gibi güçlü bir lider var. Bu gelişmelere karşı olarak kurulan ve kurulacak küçük siyasi partilerle durdurulmasına halkımız razı olmaz. Bu ülkeyi Vatan toprağını seven bu mücadelede başarılı olması için destek veren herkesin Cumhurbaşkanımızın ve AK Parti’nin arkasında duracağına inanıyorum. Bu anlamda yerel bazı küçük siyasi çekişmelerden, siyasi liderlerden gelecek açıklamalarından halkımızın etkilemeyeceğini düşünüyorum. Kurulacak siyasi partilerin de gerçekten küsurat partileri olacağını, küsurat partilerin de AK Parti’ye zarar verdiği bir sistem içerisindeyiz. Bu sistemin ortaya çıkardığı bir olumsuzluğun yüzde birlik oyalan bir partilerin de bir denklem içerisinde bir yer bulmuş oluyor. Bütün bunlara rağmen AK Parti İnşallah yoluna devam edecek. AK Parti’nin bu ülkenin büyümesi, güçlenmesi, bu ülkeye kurulan tuzakların dağıtılması, ülkenin Birliği beraberliği ve güçlü Türkiye davasıdır. İnşallah bizler yolumuza devam edeceğiz.”

A.Vahap Kaygusuz (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber