• DOLAR
  7,2599
 • EURO
  8,5132
 • ALTIN
  441,09
 • BIST
  1,1720

Kurufasulye İkramıyla Göreve Başladılar

Sürgülüler ve Reşadiyeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından üyelere yönelik olarak Kurufasulye günü düzenlendi. Dernek Başkanı Burhan Güler bu etkinliğin her hafta süreceğini söyleyerek Malatyalıları kurufasulye yemeye davet etti. Etkinliğe Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu da katılarak destek verdi.

Kurufasulye İkramıyla Göreve Başladılar

Sürgülüler ve Reşadiyeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından üyelere yönelik olarak Kurufasulye günü düzenlendi. Dernek Başkanı Burhan Güler bu etkinliğin her hafta süreceğini söyleyerek Malatyalıları kurufasulye yemeye davet etti. Etkinliğe Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu da katılarak destek verdi.

Geçen hafta kuruluş çalışmalarını tamamladıklarını söyleyen Sürgülüler ve Reşadiyeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Burhan Güler yapacakları etkinliklerle hem derneğin bilinirliğini artıracaklarını hem de hemşerilerinin bir çatı altında toplanmasına vesile olacaklarını ifade etti. Güler, Düzenlenen Kurufasulye etkinliğinde bir araya gelen misafirlere hitaben yaptığı konuşmada ise şunları söyledi. “Derneğimiz 7 yıl önce gençlerimiz tarafından kurulmuştu. Allah onlardan razı olsun. Onlarsan daha sonra bayrağı biz teslim aldık. Biliyorsunuz Doğanşehir sanki siyasiler bakımından sahipsiz gibi. Gelene gidene alkış çalan birileri gibi bizi görüyorlar. Her milletvekili diyor ki biz Doğanşehir’in milletvekiliyiz ama hiçbiri de Doğanşehir milletvekili değil. Ölümüzde yoklar. Dirimizde, hastamızda yoklar. Hiçbir şeyimizde yoklar. Doğanşehir’de Sürgü’de sadece biz varız.  Bugün Malatya’da 2 tane tescilli turizm bölgesi var. Birisi Sürgü, birisi Orduzu. Sürgü’ye bir tane turizmle ilgili bir şey yapılmamış. Sürgü’de saniyede 8 bin ile 10 bin litre su çıkıyor. Yüzlerce su kaynağı var. Malatya’da 15 tane gezilecek yer var. Bunların içinde sürgü yoktur. Doğanşehir yoktur milletvekillerimiz geliyor,  bizi hesaba katmıyorlar. Gelene gidene alkış çalmışız. Biz Allahın kuluyuz ve memleketimizin de hizmetinizdeyiz. Malatya’daki Sürgü’lü, Reşadiye’li, i Doğanşehir lerin hizmetindeyiz.  Sürgü’de bugün 13 tane balık çiftliği var. Yıllık 800 ton civarında balık üretimi yapılıyor. Hiç adı sonu yoktur. Hiçbir şey yoktur. Bir yerde ufak bir taş koysalar herkes oraya gidiyor. Bizim aklımızı başımıza toplamamız lazım ve birlik olmamız lazım. Hepinizden Allah razı olsun diyorum.

Yamaç Paraşütü Mayıs’ta Yapılacak

Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu etkinliğe katılarak Sürgü’lülerle bir araya geldi. Kaymakam Köroğlu düşüncelerini ise şu şekilde Paylaştı. “Ben göreve geleli 1 ay oldu. Asaleten geldik. Bir ay oldu geleli. Doğanşehir çok güzel bir yer. Malatya’nın en güzel yerlerinden biri.  Tabii Doğanşehir’in çok güzel yerleri var. Onlardan birisi Sürgü ve Reşadiye. Biz Reşadiye’nin üst tarafında bir yamaç paraşütü projemize başladık. Nasip olursa Mayıs ayında böyle bir haftalık etkinlik yapacağız. Eğer tutarsa orada işletme açtırmayı düşünüyoruz. Bu konu bizim aklımızda sizin de aklınızda bulunsun. Vatandaşın ilgisini oraya çekmeye çalışın. Ayrıca bu organizasyonu düzenleyen Dernek başkanı Başkanı Burhan Güler ve ekibine de teşekkür ediyorum.”

Programa, Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu,  Dernek başkanı Başkanı Burhan Güler ve yönetim kurulu üyeleri, Bazı siyasi parti temsilcileri işadamları, Doğanşehirli Bürokratlar ile birlikte yaklaşık 150 kişi katıldı. Katılanlara kurufasulya ve bulgur pilavı ikram edildi. Etkinliğin devam edeceği belirtildi.

A.Vahap Kaygusuz 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber