• DOLAR
  6,8223
  %0,16
 • EURO
  7,5691
  %0,29
 • ALTIN
  379,35
  %0,80
 • BIST
  8,4542
  %0,71

Kur’an Kursu Öğreticilerine Seminer

2019 yılı İhtiyaç Odaklı Kur’an Kursları ve 4- 6 yaş Kur’an Kursu Öğreticilerine seminer düzenlendi

Kur’an Kursu Öğreticilerine Seminer

2019 yılı İhtiyaç Odaklı Kur’an Kursları ve 4- 6 yaş Kur’an Kursu Öğreticilerine seminer düzenlendi

2019 yılı İhtiyaç Odaklı Kur’an Kursları ve 4- 6 yaş Kur’an Kursu Öğreticilerine seminer düzenlendi. İhtiyaç odaklı Kur’an kursu öğreticilerine ve 3 gün olarak 4-6 Yaş Kur’an kursu öğreticilerine yönelik düzenlendi. Ömer Halisdemir Konferans salonunda düzenlenen seminere İl Müftüsü Veysel Işıldar, İl Müftü Yardımcısı fikriye özkan, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Mustafa Küçükarslan, Öğretim Üyeleri, Milli Eğitim Müdürlüğünden alanında uzman Görevliler ve Kur’an Kursu öğreticileri Katıldı.

Müftü Veysel Işıldar’ın okuduğu Kur’an’ı Kerim tilaveti sonrasında Kur’an Kursu Öğreticiliğinde Vazife Şuuru adlı sunumu ile başlayan seminerde; İhtiyaç Odaklı ve 4-6 Yaş Kur’an Kursları Uygulama esasları çerçevesinde, Kur’an Kursları öğretim programlarının tanıtımı, eğitim ve öğretimin niteliğinin ve niceliğinin artırılması için sınıf yönetimi, materyallerden nasıl istifade edilebileceği, kursa başlarken dikkat edilmesi gereken hususlar, öğrenciyi ve öğreticiyi bekleyen sorunlar, öğrencilerle iletişim, ders işleniş yöntem ve teknikleri, öğretim metodu, denetimlerde sıkça karşılaşılan sorunlar ve çözümleri, mahremiyet bilinci, gibi hususlarda alanında uzman kişilerce seminer sunumları yapıldı.

Seminer sonunda Malatya TDV Şube Yöneticisi Rıdvan Erdem’in sunumuyla da Türkiye Diyanet Vakfı hizmetleri ile ilgili bir sunum yapıldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber