• DOLAR
  6,8206
  %0,71
 • EURO
  7,5513
  %1,23
 • ALTIN
  377,88
  %1,54
 • BIST
  8,4108
  %1,25

Kuaför Eğitimlerine Devam Ediliyor

Malatya Berberler ve Kuaförler Odası tarafından berber esnaflarına yönelik eğitimler devam ediyor. 4’üncüsü düzenlenen eğitimde türban eğitimi ön plana çıktı.  Eğitimde ayrıca Yeşilyurt İlçe Sağlık Müdürü Dr. Semra Karagöz tarafından Meme Kanseri ile ilgili katılımcılar bilgilendirildi

Kuaför Eğitimlerine Devam Ediliyor

Malatya Berberler ve Kuaförler Odası tarafından berber esnaflarına yönelik eğitimler devam ediyor. 4’üncüsü düzenlenen eğitimde türban eğitimi ön plana çıktı.  Eğitimde ayrıca Yeşilyurt İlçe Sağlık Müdürü Dr. Semra Karagöz tarafından Meme Kanseri ile ilgili katılımcılar bilgilendirildi

Yapılan eğitim çalışması ile ilgili gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Oda Başkanı Ramazan Toptaş yapılan eğitimlerin esnafın talebi doğrultusunda gerçekleştiğini söyledi. Toptaş yapılan eğitimler için Oda’nın kasasından para harcanmadığını söyleyerek firmalarla iyi bir diyalog sağlayarak bu sorunu çözdüklerini ifade etti. Toptaş açıklamasının devamında ise şu ifadelere yer verdi. “Berber Kuaförler ve Güzellik Salonları camiası olarak sürekli esnafın içinde olduğumuz için esnafımıza soruyoruz. Bir eksikleri var mı yok mu diye? Esnafımıza sorduğumuzda esnafımız türbanı yoğunlaştırın diyerek özellikle Sevda hanımın gelmesini istediler. Biz de tamamen kuaförlerimizin isteği doğrultusunda görüşmeleri sağladık. Sağ olsun kendisi de bizi kırmadı. Yoğun bir şekilde işlettiği salonuna bırakarak Malatya’ya geldi. Camiam adına kendisine çok teşekkür ediyorum. Diğer eğitmenlere de teşekkür ediyorum.  Onlar da bugün bizi kırmadı. Cengiz Korkunç topuz eğitimi verecek. Gökay Yıldız hocamız renklendirmede bugün sahne alacak renklendirmede de ihtiyacımız vardı. Dediğim gibi türban biraz yoğun olduğu için üstüne biraz daha fazla düştük. Gökay Yıldız türban konusunda kuaförlerin ile beraber olacak. Merve Karaçay hocamız makyaj konusunda yardımcı olacak. Diğer bir eğitmenimiz de Zehra Tuana Peköz cilt bakımını ile ilgili kuaförlerimizle beraber olacak. Dolu dolu güzel bir eğitim geçmesini diliyorum. Sevda Sarman hocamızla türban konusunda sahne alacak çok güzel bir eğitim olacağına inanıyorum.”

Kuaförler odasının her zaman çıtayı yüksek tutarak ileriye gitmek azmindeyiz, diyen Toptaş ; “Ben bu koltuğa bu genç yaşta geldim oturmaya gelmedim.  Kuaför camiasının içinde olacağım görev süresi içerisinde görev verildiği takdirde her zaman onlarla beraber olacağım.   Elimizden geldiğinde odanın bir kuruşunu kullanmamaya önem gösteriyoruz. Sağolsunlar Ankara’da İstanbul’da Bursa’daki eğitmenlerimizin sayesinde firmalarla görüş sağlıyoruz. Firmalarda Malatya’yı çok iyi bir ilgi gösteriyorlar. Bu ilginin de odanın aktifliğinden dolayı. İyi bir ekiple çalışıyorum. Eğitimleri hep görüyorsunuz onlar da takip ediyorlar. Bu yüzden Malatya’ya ve ayrı bir değer veriyorlar. Bu açıdan biz çok mutluyuz iyi bir ekiple çalışıyorum. Başkan olarak pek sahada değilim. Ekibimle birlikte sahadayım. Ben sadece organize yaparım berber camiası gerisini halleder.” şeklinde konuştu.

Topuz uzmanı Sevda Sarman ise Malatya’da olmaktan ve gösterilen ilgiden mutluluk duyduğunu dile getirerek : “Malatya’da türban eğitimine karşı bir açlık var. Biz de gücümüz yettiğince, dilimiz döndüğünce bu açlığı telafi etmek için buradayız. İnşallah bu eğitimin Malatyalı kuaförlere faydası olacağını düşünüyorum. Bunu ileriki zamanlarda hep beraber göreceğiz. Biz nasıl ki saçlarda çok muntazam şekilde salonlarımızdan gelinler çıkartmak istiyorsak, türbanlı gelinler bu şansı neden yakalamasın. Biz de bu açlığı doyurmak peşindeyiz. İlgi çok güzel Allah razı olsun” diye konuştu.

A. Vahap Kaygusuz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber