• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Koşu Mahallesi Muhtar Evi Açıldı

Yeşilyurt Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Koşu Mahallesi Muhtar Evi açıldı. Yapılan açılış töreninde Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar: “Bugüne kadar muhtarlara, muhtarlıklara çok ciddi yatırımlar yaptık çok güzel çalışmalar ortaya koyduk. Muhtar evi sayımız şu an itibari ile 20’yi buldu. Belediye olarak her alanda gelişme, ilerleme ve her alanda Yeşilyurt’u kalkındırma düsturuyla hareket ediyoruz.” dedi

Koşu Mahallesi Muhtar Evi Açıldı

‘Koşu Mahallesi Muhtar Evi’ Yeşilyurt Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak resmi bir törenle açıldı. Açılış töreninde konuşan Koşu Mahalle Muhtarı Fahrettin Akçay: “Mahallemize estetik katan bu güzel muhtar evini mahallemize kazandıran Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Çınar’a teşekkür ediyorum. Binanın yapımının her aşamasında Belediye Başkanı Mehmet Çınar kontrol sağlayıp ilgilendi.  Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.  Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise: “Bugüne kadar muhtarlara, muhtarlıklara çok ciddi yatırımlar yaptık çok güzel çalışmalar ortaya koyduk. Bizim bölgemizde 2014 yılında çok az sayıda muhtar evimiz vardı.  Özellikle tip bir muhtar evi projesi oluşturarak hem modern hem bölgeye ve mahalle halkının kullanabileceği bir şekilde güzel bir tesis ve proje geliştirdik.  Muhtar evi sayımız şu an itibari ile 20’yi buldu.  Daha önce Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan yapılanlar vardı ancak bunları sürekli geliştirdik her defasında daha iyisini yaptık ve daha modern, daha işlevsel hale getirdik.  Bu bölge daha önce Büyükşehir Belediyemiz tarafından park alanı olarak düzenlenmiştir.  Biz o zamanki Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ dan buraya ile ilgili müsaade aldık. Hem Parkı halka kazandırmış olduk hem de muhtar evini bölgemize kazandırmış olduk. Şuan itibariyle yapmış olduğumuz 20. muhtar evimizi hizmete açıyoruz.  Diğerleri de aktif bir şekilde kullanıyor. Belediye olarak her alanda gelişme, ilerleme ve her alanda Yeşilyurt’u kalkındırma düsturuyla hareket ediyoruz. İnşallah bu yatırım ve bundan sonraki gelecek yatırımlar da bunun göstergesi olacak” ifadelerine yer verdi.  AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ise: “Yeşilyurt’un, Büyükşehir Belediyemizin hizmetleri Battalgazi’nin hizmetleri başta olmak üzere bakıldığı zaman Malatya’mızda gerçekten yerel yönetimlerde çok büyük bir yatırım,  büyük bir hizmet var. Bütün cadde ve sokaklarının her noktasında çok önemli yatırımlar yapıldı, kültür merkezleri yapıldı, çok amaçlı sosyal tesisleri yapıldı.  Burası da mahallelerimizin gelip muhtarlarımıza ulaşabileceği derdi sıkıntısı varsa dile getirebileceği bir nokta oldu. Bunları sürdüreceğiz Malatya’mız bir bütün olarak gelişecek” sözlerini kullandı.

“ONLAR MAHALLENİN MİLLETVEKİLLERİ”

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık da şunları kaydetti: “Muhtarlardan ne kadar destek olsak ne kadar yardım yapsak azdır.  Onlar mahallenin milletvekilleri onlar Recep Tayyip Erdoğan’ın malatya daki mahalledeki temsilcileri. Muhtarlarımıza yapılan bu evleri çok önemsiyoruz. Bu evler millete hizmetin adresi.”

Hanife Sarı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber