• DOLAR
  6,8677
 • EURO
  7,8294
 • ALTIN
  399,45
 • BIST
  1,1398

Körükmez, DSP’den Kuluncak’a Aday Oldu

DSP’den Kuluncak ilçe Belediye Başkanlığına adaylığını açıklayan Ethem Körükmez, CHP’den ayrılıp DSP’ye geçtiğini ve seçimi kazanacağını ifade etti. Basın mensupları ile bir araya gelen Körükmez, adaylığını açıklayarak, Kuluncak’ı en iyi şekilde temsil edeceğini belirtti

Körükmez, DSP’den Kuluncak’a Aday Oldu

Kuluncak ilçe Belediye Başkanlığına adaylığını koyan Ethem Körükmez, basınla bir araya geldi. Bir otelde yapılan kahvaltı programına DSP İl Başkanı Haydar Levent, DSP Kuluncak ilçe Belediye Başkan Adayı Ethem Körükmez, DSP İl ve ilçe yönetimi ile basın mensupları katıldı. Kuluncak adayını tanıtan DSP İl Başkanı Haydar Levent programdaki konuşmasında, “31 Mart 2019’da yapılacak yerel ve mahalli seçimlerde ana muhalefet partisi olsun, iktidar partisi olsun DSP’yi görmemezlikten geldi. Oysa biz eski bir partiyiz ve bugüne kadar yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. O yüzden biz DSP’den varız diyoruz. Kuluncak’ı Ethem Körükmez abimizle birlikte, donanımıyla, vizyonuyla, çalışmasıyla, ekibiyle alacağız” ifadesini kullandı.

DSP’den Kuluncak ilçe Belediye Başkan adaylığını açıklayan Ethem Körükmez, seçimi kesin kazanacağını ileri sürerek şunları dile getirdi, “Hiçbir zaman sıkıntı çekmeden, yüzümün kızaracağı bir iş yapmadan siyaset yaptım. Neden DSP diyeceksiniz. Ben siyaseti bırakmıştım. Tabi ki sorunlarımız çok fazla, Kuluncak’ta sıkıntılar vardı. Benim için siyasetçi şu camdaki tül perde kadar temiz olması gerekir. Siyasetçisinin üstünde bir sineğin pisliği dahi görülmemesi gerekir. Ben 8 ay önce, Kuluncak’a yakışır bir adayın olması gerektiğini söyledim. Benim Kuluncak Belediye Başkanı olarak CHP milletvekili adayı olarak CHP’ye emeğim geçmiş. Atatürk’ün partisinde görev yapıyorum. Burada onurla, o partiyi temsil etmem gerekir. O partiyi temsil edecek insanların da gerçekten çok temiz ve kendine leke getirmeyen insanlar olması gerekir. Bu adayı göstermeyin bu aday bize yakışmaz dedikçe bunlar kastı varmış gibi çıktılar, uzun yıllar Almanya’da eroin kaçakçılığında hapis yatmış bir kişiyi aday gösterdiler. Ben burada rahatsızlığımı dile getirdim, buna karşı çıktığım için, rahatsız oldular. Ben de partimden istemeyerek de olsa ayrılmak zorunda kaldım. CHP Atatürk’ün partisi Ecevit de CHP’nin devamı olan bir partide, ben DSP’de Kuluncak’ın onurunu kurtarmak için belediye başkanlığına adaylığımı koydum. Kısmet olursa orayı en iyi şekilde orayı temsil edeceğim ve seçimi de kazanacağım. Bunlara iddialıyım.”

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber