• DOLAR
  6,8169
  %0,66
 • EURO
  7,5580
  %1,32
 • ALTIN
  375,75
  %0,97
 • BIST
  8,4117
  %1,26

Kongre ve Fuar Merkezi’nin Temeli Mişmiş Park’ta Atıldı

Büyükşehir Belediyesi Projeleri arasında yer alan Kongre ve Fuar Merkezi’nin temeli AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un katılımıyla Mişmiş Park’ta atıldı. Uluslararası nitelikte olacak olan Fuar merkezi ile kentin tanıtımında çıta yükseklere taşınacak. Fuar merkezinin Malatya’ya çok büyük değer katacağına dikkat çeken Kurtulmuş, en geç 1,5 yılda tamamlanması hedeflenen merkezin açılışına da katılmak istediğinin altını çizdi

Kongre ve Fuar Merkezi’nin Temeli Mişmiş Park’ta Atıldı

Büyükşehir Belediyesi Projeleri arasında yer alan Kongre ve Fuar Merkezi’nin temeli AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un katılımıyla Mişmiş Park’ta atıldı. Uluslararası nitelikte olacak olan Fuar merkezi ile kentin tanıtımında çıta yükseklere taşınacak. Fuar merkezinin Malatya’ya çok büyük değer katacağına dikkat çeken Kurtulmuş, en geç 1,5 yılda tamamlanması hedeflenen merkezin açılışına da katılmak istediğinin altını çizdi

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un katılımıyla gerçekleştirilen törene; Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci ve Hakan Kâhtalı, Eski Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun’un ile çok sayıda davetli ve misafir katıldı. Konuşmasına Malatya’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Kurtulmuş; ‘’Ben Malatya’yı severim Malatyalıların da beni sevdiğini bilirim. Bu güzel şehre koşarak geliriz, giderken de biraz buruk bir şekilde ayrılırız. Malatya önemli bir şehirdir, Türkiye’nin ana direklerinden, büyük medeniyetimizin merkezlerinden birisidir’’ ifadelerini kullandı.

‘’RAHATSIZ OLANLAR OYUNLARINA DEVAM EDİYOR’’

Konuşmasında; Anadolu topraklarının meşakkatli bir tarihsel süreç içerisinde yurt haline geldiğini ve bu toprakların Türk İslam Medeniyetinin büyük mirasını taşıdığını ifade eden Kurtulmuş, emperyal güçlerin bu topraklardaki egemenliğimizi bozma çabalarının dün olduğu gibi bugünde sürdüğünü söyledi. Kurtulmuş; ‘’Bu asil milletin bu coğrafyada egemen olmasından rahatsız olanlar, bu coğrafyanın bir esenlik yurdu haline gelmesinden rahatsızlık duyanlar, dün olduğu gibi bugün de bir takım oyunlar oynamaya devam ediyorlar. İstiyorlar ki, bu aziz millet kırk yıldır terör örgütleri vasıtasıyla meşgul edildiği gibi yine ayaklarına prangalar vurulsun. İstiyorlar ki, hemen Türkiye’nin Güneyinde, Suriye’de oluşturulacak bir terör koridoruyla; bu medeniyetin, insanlığın, esenliğin son halkası olan Anadolu kıtası huzur bulmasın. İstiyorlar ki; bu coğrafyanın insanları nasıl bir asıl evvel sınırları bölerek birbirinden ayırdılarsa, gönülleri ve zihinlerini de ayırarak birbirlerine düşmanlık etsinler. Onun için PYD’yi, PKK’yı, DEAŞ’ı, FETÖ’yü desteklerler.  Bu milletin yeniden güçlü büyük bir millet olarak ayağa kalkmasını önlemek için bunları desteklerler. Bize düşen, Malatya’nın güzel insanlarına düşen, bu ferasetli, aziz milletimize düşen ise, Allah’ın izniyle bu oyunu bozmak ve emperyalist projeyi ters yüz etmektir. Nasıl yapacağız? Güçlü bir şekilde önce bir araya geleceğiz, safları sıklaştıracağız, aramızdaki dostluğu, kardeşliği, birliği, dirliği daim kılacağız’’ dedi.

‘’OYUNU GÖRDÜK, BU EMPERYALİST PROJEYİ BOZMAYA NİYET ETTİK’’

Türkiye üzerinde planlanan senaryolara karşı uygulamada bir şey yapılamayacağını düşünenlerin oyunlarını bozduklarını dile getiren Kurtulmuş ‘’İşte Barış Pınarı Operasyonu, Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız, Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, kahraman ordumuzun kahramanca mücadelesiyle, Allaha çok şükür başarıyla sonuçlanmıştır. Zannettiler ki Türkiye konuşur konuşur bir hareket yapamaz. Paylaşmışlardı; Fıratın Batısı Rusların, Doğusu Amerika’nın, falanca terör örgütü birinin, diğeri birinin. Önce anlatın bakalım, DEAŞ dediğiniz örgüt nasıl bir araya geldi, nasıl 80 bin terörist bir araya toparlandı, ellerine dünyanın en gelişmiş ölüm silahları nasıl verildi. PYD’ye binlerce tır silahı kimler verdi. Amaç açıktı; bu coğrafyada halkları dağıtmak, bu coğrafyanın insanlarını kendi emperyal projelerinin bir parçası haline getirmek. Ama unuttukları bir şey vardı, bu coğrafyanın asıl unsuru olan, bu aziz Türk milleti hiçbir zaman ferasetinden bir şey kaybetmez. Bu millet hiçbir zaman oynanan oyunun detaylarında kaybolmaz, büyük oyunun aslını görür. Oyunu gördük, bu emperyalist projeyi bozmaya niyet ettik ve Allah’ın izniyle Barış Pınarı Operasyonu ile tarihi anlamda önemli bir adımı geride bıraktık. Allah şehitlerimize rahmet eylesin, kahraman ordumuzu daima muzaffer eylesin’’ ifadelerini kullandı.

‘’MALATYA BULUNDUĞU SEVİYEDEN ÇOK DAHA İLERİYE GİDECEK’’

Ekonomik olarak güçlenmenin önemli adımlarından birisinin de şehirlerin güçlenmesine bağlı olduğunu vurgulayan Kurtulmuş; ‘’Güçlü bir Türkiye, güçlü bir ekonomiyle, güçlü bir siyasetle, her alanda güçlü olan bir Türkiye ile olur. Güçlü Türkiye’nin adımları ise ancak güçlü şehirlerle atılır. İşte Malatya şehrimiz, bu güzel şehrimi,  bu bulunduğu seviyeden çok daha ileriye gidecek. Bendeniz her geldiğimde biraz daha gelişmekte olduğunu görüyorum. Malatya’nın daha da ileri gitmesi lazım; sanayide, ticarette, kültürde her alanda çok ileriye gidebilmesi lazım (…) 17 yıllık AK Parti iktidarında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’ya nasıl önem verdiğini anlatmama gerek yok. Büyük yatırımlar almış bir kentimizdir Malatya, daha da ileriye gidecek. Burada temelini atacağımız Kongre ve Fuar Merkezimizin Malatya’ya çok büyük bir değer katacağına inanıyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız burayı bir, bir buçuk yıl içerisinde burayı tamamlayacağız diyor. Allah ömür verirse, inşallah açılışını da siz Malatyalılarla birlikte gerçekleştirmek nasip olur’’ dedi.

‘’FUARLARI VE FUARCILIĞI ÇOK ÖNEMSİYORUZ’’

Konuşmasında, temeli atılan Kongre ve Fuar Merkezi’nin Malatya’nın tanıtımına ve ekonomisine büyük katkı sunacağını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkan Selahattin Gürkan; ‘’Fuarlar, şehirleri; kültürel, sosyal, ekonomik anlamda, daha doğrusu insanının tanıtımını gerçekleştiren temel unsurlardan biridir. Bu anlamda fuarları ve fuarcılığı çok önemsiyoruz. Bizler göreve geldikten sonra, daha önceki arkadaşlarımızın başlatmış olduğu, hepsi uluslararası nitelikte olan; Kitap Fuarını, Kayısı Fuarını ve akabinde 9. Uluslararası Malatya Film Festivali’ni gerçekleştirdik. Bunlar Malatya’nın tanıtımında ve Malatya’nın, Türkiye nezdinde hem de dünya nezdinde konumlandırılması noktasında önemli faaliyetlerdir (…) Fuar alanımız uluslararası nitelikte olacak. 400 kişilik bir kongre merkezi, 200 kişilik üç ayrı toplantı salonu yer alacak. Ayrıca fuara katılanların ikili görüşmelerini yapabileceği ofisler, mescit, sosyal donatı alanları ve etrafında yaklaşık 25 bin metrekarelik bir peyzaj düzenlemesi yapılacak. Mevcut yapı da revize edilerek, uluslararası fuarcılığa hizmet edebilecek bir merkezi Malatyamızla buluşturacağız.’’ şeklinde konuştu.

Önder HANELÇİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber