• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

KOBI'ler için yeni dönem

Küçük ve Orta Ölçekli Isletmeleri Gelistirme ve Destekleme Idaresi Baskanligi (KOSGEB) yeni destekler için çalismalarini tamamlarken, KOBI.lere çok önemli firsatlarin sunulacagi kaydedildi.

KOBI'ler için yeni dönem

Küçük ve Orta Ölçekli Isletmeleri Gelistirme ve Destekleme Idaresi Baskanligi (KOSGEB) yeni destekler için çalismalarini tamamlarken, KOBI.lere çok önemli firsatlarin sunulacagi kaydedildi. AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Idare Amiri Ömer Faruk Öz, konuyla ilgili yaptigi açiklamada, KOSGEB için yeni bir dönemin baslayacagini duyurdu. Öz, “Yeni dönemde yepyeni desteklerle KOBI.lerin ihtiyaçlarina maksimum düzeyde cevap verilebilecek” diye konustu.

 

15 gün içinde yürürlüge girecek

 

AK Partili Vekil Öz, KOSGEB.de gerçeklestirilen düzenlemelerin usul ve esaslari ile birlikte 15 gün içerisinde yürürlüge girecegini kaydetti. Bu çerçevede KOBI.lere çok büyük destekler sunulacagini aktaran Öz, “Destek modelleri ile KOBI.lerimizin proje bazli çalismalari ve yapacaklari isbirlikleri çok büyük miktardaki hibe destekleriyle desteklenecek. KOBI.lerimiz daha rekabetçi, daha verimli ve istihdam düzeyleri daha yüksek bir yapiya kavusturulmasi hedefleniyor” ifadelerini kullandi.

 

Isletmeler isbirligi yapabilecek

 

Yeni dönemde isletmelerin isbirligi yaparak daha büyük hedeflere ulasmalarinin saglanacagini dile getiren Öz, sunlari kaydetti: “Yeni dönemde artik projeler desteklenecek. Isletmelerimizin isbirligi yaparak daha büyük hedeflere ulasmasi ve Malatya ekonomisine katkilari daha da pekistirilecek arttirilacak. Ayni zamanda girisimcilik potansiyeli harekete geçirilerek kendi isini kuracak girisimcilere kurulma asamasinda büyük destekler saglanacak.”

 

STK.larin projeleri de degerlendirilecek

 

Öz, bundan böyle sivil toplum kuruluslari (STK) tarafindan bölgeye özgün, yerel bazda hazirlanan projelerin de, KOSGEB tarafindan desteklenecegine dikkat çekti. Öz, bu süreçte STK.lardan bölgeye özel projeler hazirlamasinin beklenecegini sözlerine ekledi. 

 

KOSGEB destek programlari

 

Öte yandan 15 gün içerisinde yürürlüge girecek olan destek programlari, KOBI proje destek programi, tematik proje destek programi, isbirligi-güç birligi destek programi, Ar-Ge inovasyon ve endüstriyel uygulama destek programi ve girisimcilik destek programi basliklarindan olusuyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber