• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Kızılay’dan Eğitim Atağı

29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası ile ilgili konuşan Kızılay Malatya Şube Başkanı Av. Umut Yalçın,  ‘Kızılay farkındalı’ğına sahip bireyleri topluma kazandırmak için gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Amacımız Kızılay’cılık ruhunu gelecek kuşaklara aktarmak için bilhassa yeni nesile Kızılay ve Kızılay’cılığı aşılamak ve tanıtmaktır.” dedi

Kızılay’dan Eğitim Atağı

Öncelikle Kızılay’ın Dünya’daki yeri hakkında kısaca bilgi veren Kızılay Malatya Şube Başkanı Av. Umut Yalçın: “Bildiğiniz üzere; Kızılay, artık Dünya’da insani yardım hizmetlerinde rol model olarak kabul gören dev bir kurum haline gelmiş durumdadır. Sayın Genel Başkanımız Dr. Kerem KINIK’ın Uluslararası Kızılay Kızılhaç Federasyonu Genel başkan Yardımcısı olması ve yine Uluslararası Kızılay Kızılhaç Federasyonu Avrupa Başkanı olması da Kızılay’ın Dünya’da söz sahibi olmasını da önünü açmış bulunuyor. Sayın Genel Başkanımızın örnek çalışma ve çabaları da biz şube başkanları tarafından örnek alınarak uygulanmaya ve yerelde daha aktif olarak yer almaya çabalıyoruz. Bu kapsamda Şubemizde Gençlerden oluşan Yeni Bir oluşuma adım attık ve faaliyetlerin bir çoğunu da kurmuş olduğumuz Genç Kızılay ekibi ile yerine getirerek genç nesillerimiz de bu oluşumun içine çekmeyi hedefliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

“İMKÂNI OLMAYAN ÖĞRENCİ KARDEŞLERİMİZE KİŞİSEL GELİŞİMLERİNE KATKIDA BULUNMAYI PLANLIYORUZ”

Kızılay Haftası ve Kızılay’ın farkındalığını artırmak adına yaptıkları çalışmalardan da bahseden Yalçın: “Bildiğiniz üzere her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası, Kızılay’ın ulus açısından önemini vurgulamak ve karşılıksız sunduğu hizmetlere kamuoyu desteğini sağlamak açısından büyük önem taşımaktadır. Amacımız Kızılay’cılık ruhunu gelecek kuşaklara aktarmak için bilhassa yeni nesile Kızılay ve Kızılay’cılığı aşılamak ve tanıtmaktır. Bu kapsamda bölgemizdeki okullarda sunumlar yapmakta, kitapçıklar dağıtmakta, ilk yardım eğitimleri vermekteyiz. Aynı zamanda şubemizde Kızılay’ı tanıtıcı faaliyetler ve sunumlar gerçekleştirdiğimizden şubemizde de arzu eden öğrencileri öğretmenleri ile birlikte misafir ederek ağırmalakta ve bilinçli bir nesil oluşturmak için çaba göstermekteyiz. Üstelik bu faaliyetlerimiz sadece öğrencilere yönelik de olmayıp bilhassa bu hafta içinde huzur evinde değerli büyüklerimizi de ziyaret ederek onlara minnettarlığımızı göstererek onlarında yanında yer aldığımızı birer evlatları olduğumuzu gösterme çabasındayız. Bugün hali hazırda huzur evinde doğum günü olan büyüklerimizin doğum günlerini pasta ve müzik eşliğinde kutlayarak onlarında yaşam alanlarında keyif duymaları için elimizden geleni yapıyoruz. Ayrıca bu hafta içinde daha yoğun olarak gıda ve kavurma paketlerimizle birlikte kapı kapı dolaşan ekiplerimiz yardım faaliyetlerini de dört bir koldan yürütmeye devam etmektedirler. Şube Başkanlığımız olarak edindiğimiz öncelikli misyonumuz eğitimdir. Bu kapsamda aslında başarılı ancak imkanı olmayan öğrenci kardeşlerimize üniversite bünyesinde kurulan Genç Kızılay ekibinde üyemiz olan üniversiteli öğrencilerimiz aracılığı ile derslerine ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak üzere dersler vermeyi ve desteklemeyi planlıyoruz. Amacımız iyi üniversiteleri kazanacak ve Kızılay farkındalığına sahip bireyleri topluma kazandırmaktır. Bu kapsamda tarafımızla proje ortağı olan Deniz Kitapevi ve Deniz Kitapevleri Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Özdemir’e şükranlarımızı sunuyoruz. Bizlere sürekli yardımcı kaynak kitaplar ve test kitapları bağışlarında bulunarak envanter açısında büyük destek sağlamaktadırlar. Kendisi gibi eğitime destek veren Arı Yayınları ve 3-4-5 Yayınları gibi yayınevleri sayesinde de bu konuda destekler artarak devam etmektedir. Tüm Türkiye’de Genç Kızılay ekipleri ile yaygınlaştırmaya çalıştığımız bu projemizle ilgili olarak planlama ve çalışmalarımız devam etmektedir.” sözlerini kullandı.

“İHALE SÜRECİNDEN SONRA HIZLA YATIRIMLARIMIZA BAŞLAYACAĞIZ”

Yalçın daha sonra atıl durumda olan Vagon Fabrikası ile ilgili yatırımlarının son halini de aktararak: “Vagon fabrikası alanı ile ilgili olarak bildiğiniz üzere yakın bir tarihte alanın ihalesi gerçekleştirildi. Bu alan ile ilgili olarak ihaleye Türk Kızılay’ı Genel Merkezimiz iştirak ettiler ve ihaleyi de aldılar. Bu ihale sürecinin tamamlanmasını beklemekteyiz. Türk Kızılay’ı ile yapılacak protokoller kapsamında ihale süreci tamamlandıktan sonra da hızla yatırımlarımıza başlayacağız. İnşallah en kısa zamanda bu alanda Prefabrike yapı ile ilgili olarak faaliyete geçerek alanı ekonomiye kazandıracağız.” şeklinde konuştu.

Hanife Sarı (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber