• DOLAR
  6,7685
  %0,64
 • EURO
  7,4164
  %0,35
 • ALTIN
  371,75
  %0,50
 • BIST
  8,3356
  %0,43

Kızılay’a bir Destek de MTB’den

Kuzey Irak’ta operasyona katılan Türk Silahlı Kuvvetler mensupları ve harekâtta görev alan polislere destek amacıyla Malatya Ticaret Borsası Tarafından Türk Kızılayı İçin Kan Bağışı Kampanyası düzenlendi

Kızılay’a bir Destek de MTB’den

Kuzey Irak’ta operasyona katılan Türk Silahlı kuvvetler mensupları ve harekâtta görev alan polislere destek amacıyla Malatya Ticaret Borsası Tarafından Türk Kızılayı İçin Kan Bağışı Kampanyası düzenlendi

Şire Pazarı içine kurulan Kızılay Ban Bağış standında kan veren MTB Başkanı Ramazan Özcan kan bağışında bulunmalarının amacını ise şu sözlerle ifade etti. “ Malatya Ticaret Borsası olarak sorumluluk projelerimiz içinde yer alan projelerimizi hayata geçirmek için büyük gayret sarf ediyoruz. Bu proje kapsamında kan bağış kampanyasını düzenledik. Bu amaçla bugün şire pazarında yönetim kurulu üyelerimiz ve esnafımızla birlikteyiz. Çünkü bu günlerde kan bağışına ihtiyaç olduğu dönemleri yaşıyoruz.  Ülkemiz hem yurt içinde hem de yurt dışında terörle büyük bir mücadele veriyor. Biz de bu topraklarda güvenli ve huzur içinde yaşıyorsak o bölgede terör örgütü ile mücadele eden kardeşlerimin sayesinde yaşıyoruz.  Bundan dolayı onlara destek olmak için böyle bir program yaptık. İnşallah Malatya’daki en yüksek oranda kan bağışını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki günlerde başka bir bölgede daha bir bağış kampanyası düzenleyeceğiz.”

BÖLGEMİZDE EN FAZLA KAN BAĞIŞINI BİZ ALIYORUZ

Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu ise yaptığı konuşmada Malatya Ticaret Borsası Ramazan Özcan ve ekibine teşekkür etti.  Başkan Soylu, burada yaptığı konuşmada ise; “ Bizi her zaman için diyoruz ki  ‘Kan Acil değil sürekli ihtiyaçtır. Çünkü kanın ne zaman hangi saatte lazım kime lazım olacağı belli olmaz. Malatya’da Türk Kızlayı olarak 17 bölgede merkezimiz var. 17 Bölge içinde en fazla kan alan bölge durumundayız. Bu yüzden de Malatyalı hemşerilerimize duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından İlk olarak MTB Başkanı Ramazan Özcan ve Yönetim Kurulu üyeleri kan bağışında bulundu. Ayrıca düzenlenen Kan Bağışı Kampanyasında destek vermek için Türk Kızılayı Denetleme Kurulu Üyesi Av.Umit Yalçın, Kızılay Bölge Müdürü Serdal Ucuz, Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu ve çok sayıda Şire pazarı çalışanı katıldı.

A. Vahap Kaygusuz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber