• DOLAR
  6,9086
 • EURO
  8,1717
 • ALTIN
  445,41
 • BIST
  1,1781

Kırmızı Işıkta 45 Saniye…

Şehir trafiğinin yoğun olduğu merkez caddelerde kural ihlalleri ciddi kazaları beraberinde getiriyor. Trafik ışıklarının olduğu noktalarda hem sürücüler, hem de yayalar kırmızı ışıkta 25 ile 45 saniye beklememek için aceleci davranışlarda bulunarak kazalara davetiye açıyor. Yayalar kırmızı ışıkta araçların arasında kıvrılarak karşıya geçerken, sürücüler ise, yayaların kullandığı yol şeridinin üstünde durarak kendilerini tehlikeye atıyor

Kırmızı Işıkta 45 Saniye…

Trafik yoğunluğunun yaşandığı merkez caddelerinde ciddi kazalarla karşılaşmak mümkün. Özellikle Trafik lambalarının kesiştiği noktada araç sürücülerinin ve yayalarının aceleci hareketliliği bir çok kazayı da beraberinde getiriyor. Yayalar, kendileri için yanan kırmızı ışıkta 45 saniye kadar beklemesi gerekirken, aceleci bir davranış sergileyerek araçlar için yeşil yanan yoldan karşıdan karşıya geçmeye, araçların arasında kıvrımlı bir şekilde geçmeye çalışarak hem sürücüleri hem kendilerini tehlikeye atıyor.

CANLARINI TEHLİKEYE ATIYOR

Aynı şekilde trafik kurallarına aykırı davranan bazı sürücüler ise, yayalar için yanan yeşil ışığa rağmen acele davranarak hızlıca geçemeye çalışarak yayaların hayatını riske atıyor. Malatya’da çarşı merkezi olarak bilinen ve en güzergah olarak kullanılan İnönü caddesinde trafik ışıklarında hem sürücüler hem de yayalar aşırı kalabalığa rağmen aceleci bir davranışla trafik polislerinin uyarıları ve çabalarına rağmen kural ihlali yaparak canlarını tehlikeye atıyor.

HEM YAYALAR HEM SÜRÜCÜLER KURAL İHLALİ YAPIYOR

Ziraat Bankası merkez şubesinin bulunduğu trafik lambalarında 25 ile 45 saniye arasında bekleyen sürücüler ve yayalar canlarını ve karşıdakilerini hiçe sayarak kural ihlali yapıyor, yayalar kırmızı ışıkta araçların arasında geçerek, araçlar ise yayaların kullandığı şeridin üstünde durarak canlarını tehlikeye atıyor. Öyle ki bu kural ihlalleri sürekli olarak trafik polislerinin uyarılarına, trafik kurallarına rağmen ihlal ediliyor.

M. ALİ GÜNAYDIN (ÖZEL HABER)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber