• DOLAR
  5,7508
  %0,23
 • EURO
  6,3412
  %0,34
 • ALTIN
  272,11
  %0,73
 • BIST
  103.781
  %-1,00

Kiraz’dan Seçim Değerlendirmesi

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimleri değerlendiren CHP İl Başkanı Enver Kiraz Türkiye’de yaşanan değişim rüzgârının Malatya’yı da etkilediğini vurgulayarak, “Şunu mutlulukla ifade etmek gerekiyor ki uzun bir süredir Cumhuriyet Halk Partililerin ve onunla ittifak yapan bütün tabanın, Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verenlerin, tüm tabanın çok huzurlu çok mutlu bir sabaha uyandıklarını görüyoruz. Tüm Türkiye’de esen değişim rüzgârı Malatya’yı da etkilemiş görünüyor.  Bu seçim önümüzdeki dönem için bize çok önemli şeyler vaat ediyor.  Biz mücadelemize kaldığımız yerden devam edeceğiz.” dedi

Kiraz’dan Seçim Değerlendirmesi

31 Mart Pazar günü yapılan yerel seçimleri değerlendirmek için Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Enver Kiraz parti il binasında basın toplantısı düzenledi. Burada konuşan ve Türkiye’de etkili olan değişim rüzgârının Malatya’yı da etkilediğini ifade eden Kiraz sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bir seçim sürecinde hep beraber geride bıraktık.  Ama şunu mutlulukla ifade etmek gerekiyor ki uzun bir süredir Cumhuriyet Halk Partililerin ve onunla ittifak yapan bütün tabanın, Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verenlerin, tüm tabanın çok huzurlu çok mutlu bir sabah uyandıklarını görüyoruz.  Türkiye’de esen değişim Rüzgârı Tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da etkilemiş görünüyor.  Bu seçim önümüzdeki dönem için bize çok önemli şeyler vaat ediyor.  Biz mücadelemize kaldığımız yerden devam edeceğiz.  Dün akşam sandıkların açılmasından itibaren bugün sabah saatlerinde özellikle gece boyunca onlara sahip çıkmak için çalıştık.  Gece hem il başkanı olarak il binamızda sonuçları takip etme gibi bir görevi üstlendik. Hem de ilçelerimizi gezerek gecenin geç saatlerinde Hekimhan’da Sabah saatlerinde Akçadağ’da oylara sahip çıkma noktasında örgütümüz de birlikte büyük bir mücadele verdik.  Seçim günü ile ilgili önemli sıkıntıların olduğu da bir gerçek.  En önemli sıkıntılarımızdan en önemli Üzüntülerimiz den birisi de şu oldu maalesef Pütürge ilçemizde bir partiye mensup 2 sandık görevlisi, bir çatışma sonucu hayatını kaybetti. Bu Malatya’da seçime gölge düşüren en önemli, üzücü olaylardan birisi idi.  Ben o iki genç kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum.  Elbette siyasetin dilinin bu olmaması gerekiyor. Dün saat 17 ye kadar seçim var idi. Ama bugün bu seçimi geride bıraktık. Hepimiz bu memlekette yaşamaya devam ediyoruz.  Bir seçimlerden önce de bunu ifade ettik Biz huzur ortamında Herkesin bir arada kardeşçe yaşadığı bir Malatya’da bir Türkiye’de yaşamak istiyoruz.  Maalesef Malatya geçmişte hiç böyle bir tecrübe de yaşamamıştı, ilk defa böyle olumsuz bir tecrübe ile karşılaşmanın üzüntüsünü yaşadığımızı ifade etmek istiyorum.  Bundan sonraki süreçte Aslında kullanacağımız dilin ne kadar önemli olduğunu, siyaset anlayışımızın ne kadar önemli olduğunu gösteren önemli tecrübelerden birisi oldu.  Her partinin her seyahatinin bundan elbette ders çıkarması gerekiyor huzurumuz için.”

“TÜM İLÇELERDE OYUMUZU ARTIRDIK”

Kiraz: “ Seçim sonuçlarına verilere baktığımızda da Malatya da şöyle bir tablo var;  Cumhuriyet Halk Partisi yönettiği belediyeleri kaybetmiyor. Malatya’da da Arguvan ve Hekimhan da yolumuza devam ediyoruz güvenle. Arguvan’da hep anlattık onur duyduğumuz önemli çalışmalar gerçekleştirmişti Arguvan belediyemiz.  Hekimhan belediyemiz her zaman söyledik, Malatya’mızın gururu oldu Hekimhan. Ve bu seçimde de bizde birlikte yoluna devam ediyor.  Arguvan’da Hekimhan’da bize destek veren Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Arapgir da önemli bir gelişme oldu seçimler öncesinde Belediye Başkanı partimize katılmıştı.  Mevcut belediye başkanı ile seçimlere girdik çok büyük bir farkla seçimi kazandık. Orada da hem başkanımıza başarılar diliyoruz hem de bütün Arapgir ile tekrardan teşekkür ediyoruz.  Oyumuzu önemli oranda arttırdığımız ilçelerimiz var. Akçadağ’da önemli ilkelerimizden birisi oldu. Çok az bir fark ile bağımsız aday kazandı.  Ama itirazımız bugün yaptık. Orada da tespit ettiğimiz önemli itiraz edilecek konular var. Akçadağ da seçim henüz kesinleşmemiş onun sonucunu hep birlikte bekleyeceğiz.  Orada da partimizin oyunu arttıran her Akçadağlı’ ya ayrı ayrı teşekkür etmek gerekiyor.  Doğanşehir de hem yerel seçimlerde hem Genel seçimlerle kıyasladığımızda ciddi oranda bir artış görüyoruz.  Kuluncak da çok ciddi bir artış görüyoruz,  yazan da çok ciddi bir artış görüyoruz, Yeşilyurt’ta ittifak olmamasına rağmen Cumhuriyet Halk Partisinin adayı ayrı yarışmasını rağmen hem Belediye Meclis oyunu korumamız hem oyumuz artırmamız noktasında önemli bir performans ortaya koyduk.  Bu seçimlerde şunu sağladık özellikle Büyük şehir Belediye Meclis üyeliği konusunda büyük artış söz konusu ve grup oluşturabilecek bir potansiyeli yakalamış bulunuyoruz.  Bundan sonraki aşamada büyük şehirde Cumhuriyet Halk Partisinin sesi daha gür şekilde yankılanacak.  Halkımızın oradaki talepleri bize güvenen insanların sesi orada karşılanacak.  Bunun için de Belediye Meclis üyelerimiz önemli bir mücadele verecek.  Orada sayımızın artması da bütün komisyonlarda yer alacağımız anlamına geliyor.  Büyük şehirde bir önceki genel seçimde iyi Parti ile birlikte aldığımız oyu kurduğumuz gözüküyor.  Büyük şehirde bize inanan güvenen bir bütün olarak Malatyalılara ayrı ayrı şükranlarımızı teşekkürlerimizi sunuyorum.  Bu Seçim döneminde heyecanımızı motivasyonumuza güç katan, bize destek olan her arkadaşımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Rahime Gül Erbaş

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber