• DOLAR
  5,8069
  % -0,05
 • EURO
  6,6148
  % 0,01
 • ALTIN
  267,1454
  % 0,74
 • BIST
  95.266
  % 0,09

Kiraz’dan Çalık’a 6 Ok Göndermesi!

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Soner Gökçe ve CHP parti teşkilatı, basın mensupları ile araya gelerek Malatya’da yaplıacak çalışmalar konusunda istişarelerde bulundu. CHP adayı Gökçe, Ak Parti’yi Malatya’daki sorunları çözmemekle suçlarken, CHP İl Başkanı Kiraz ise, CHP’nin parti amblemini eleştiren Ak Parti vekili Çalık’a sert ifadelerde bulundu

Kiraz’dan Çalık’a 6 Ok Göndermesi!

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Soner Gökçe, Malatya’da yapacak çalışmalar konusunda Malatya basını ile bir araya geldi. Düzenlenen kahvaltı toplantısına CHP İl Başkanı Enver Kiraz, CHP parti teşkilatı ve basın mensupları katıldı. CHP’nin parti amblemini eleştiren Ak Parti vekili Çalık’a sert ifadelerde bulunan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, “Gündemimiz belki yerel seçimlerle ilgili ama başka bir konuya temas etmek istiyorum. Dün Ak Parti Milletvekili Çalık’ın bir ifadesi vardı. O, ‘Halk 31 Mart’ta CHP’ye o 6 oku yaktıracak’ diyor.  6 okun anlamından bihaber olan bir milletvekili ile karşı karşıyayız. 6 okun yanmasından nasıl bahsedebiliyor, bunu neyle eşleştiriyor bunu anlamak mümkün değil. 6 ok aslında, Cumhuriyet Halk Partisi’nin amblemi ama CHP’nin amblemi öyle sıradan İçişleri Bakanlığı’na verilen bir dilekçe ile kurulmuş bir siyasi partinin amblemi ile asla karıştırılmamalı. 6 ok bizim için çok şey ifade ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi, Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş ve onun ilkesi olan 6 ilkeyi, 6 okla barındıran bir siyasi parti. Herkesin haddi değil 6 oka laf etmek. Uzun süredir Malatya’da milletvekili olan bu hanım efendi bu 6 okun ne anlama geldiğini dahi bilmiyor. Edison bilseydi ki bugün ampul zarar verebilecek anlamda kullanılacak, onu emin olun icat etmezdi” sözlerine yer verdi.

GÖKÇE ÇALIŞMALARINI PAYLAŞTI

Malatya’da yapacağı çalışmaları ele alan CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Soner Gökçe şu ifadelere yer verdi, “Ben kavgadan uzak Malatya’nın sorunlarını, yaşadığımız yörenin içinde bulunduğu tıkandığı, insanları mutsuz eden tespit ettiğimiz sorunları hep birlikte çözüm noktasında ne yapılabilir, tüm partilere oy vermiş vatandaşlarımızla, ne yapabiliriz onun mücadelesini vereceğiz. Önümüzdeki günlerde çok etkili bir ortamda büyükşehir belediye başkanlığına nasıl talip olunacağını, Malatya’nın sorunlarının nasıl tespit edildiğini ve bu sorunlar karşısında hangi projelerin gerçekleştirileceğini, hangi ekiple bunların yapılacağını tüm kamuoyu ile tartışacağız. 16 yıldır Merkez ve çevre ilçeleri yönetiyorlar. Son anketlere göre büyükşehir memnuniyetsizliği yüzde 60 oranında. Son 5 yıldır büyükşehir ile yönetiliyoruz, bize bir mega proje söylesinler.”

Şehrin bir çok sorunu olduğuna dikkat çeken Gökçe, yapacağı çalışmalarla bu sorunları çözeceğini belirterek, “Trafik sorunu Malatya’nın çekilmez bir durumu haline gelmiştir. piknik alanları açılarak şehir yönetilmez. Şemsiye sokakları kurularak şehir yönetilmez. Büyükşehir Malatya’mız sosyal, kültürel, turizm, sanayi, istihdam alanında çok açık bir şekilde büyük eksikliklerle karşı karşıya. Biz bunlarla ilgili olarak tüm sunacağımız projelerle neleri yapacağımız, neleri yapamayacağımızı kamuoyu ile paylaşacağız. Malatya’da yeşillik kaldırıldı, Malatya’da yollar, bulvarlar açılmadı. Şehri tek bir noktaya kilitlediler, şehri açmadılar. Şehri batısında doğusunda cazibe merkezleri oluşturmadılar. Bugün 300 binlik bir ilçede bir Malatya Devlet Hastanesi yok. Bu şehri çevreyolunun altı, çevre yolunun üstü diye ayırdılar. İnsanların hizmet alma noktasında yaşamsal anlamdaki kalitelerini, sosyal hakların kullanılmasında ayrım yaptılar. Birileri kendilerini nerede görürse görsün, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Söner Gökçe olarak ben bu seçimi kazanmak için yola çıktık ve bu seçimi kazanacağım” şeklinde konuştu.

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber