• DOLAR
  5,7135
  %0,28
 • EURO
  6,3297
  %0,27
 • ALTIN
  271,04
  %0,49
 • BIST
  107.529
  %0,64

Kiraz Festivali Cuma Günü Başlıyor

Bu yıl Yeşilyurt Belediyesi tarafından 25.si düzenlenecek olan Kültür Kiraz ve Spor Festivali 28-30 Haziran tarihinde yapılacak. Festival boyunca çeşitli sportif, kültürel ve sanatsal etkinlikler Malatyalılarla buluşacak. Ayrıca ünlü sanatçı İlyas Yalçıntaş da festivalde konser verecek

Kiraz Festivali Cuma Günü Başlıyor

Festival hazırlıkları ile ilgili olarak Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Gedik Sosyal tesislerinde basın toplantısı düzenleyerek festival programını açıkladı. Yeşilyurt Kaymakamlığı, Yeşilyurt Belediye Başkanlığı ve İstanbul Yeşilyurtlular Derneği tarafından birlikte organize edilen festival kapsamında çeşitli yarışmalar, sergiler, spor etkinlikleri ve konserler düzenlenecek.  Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, düzenlediği basın toplantısında ise festival ile ilgili şu bilgileri paylaştı. “Bu yıl 25. sini düzenlediğimiz Yeşilyurt Kiraz, Kültür ve Spor Festivalini Yeşilyurt Belediyemiz, Kaymakamlığımız ve İstanbullu Yeşilyurtlular Derneği ile birlikte düzenliyoruz. Festivalimiz bu yıl 28 Haziran’da başlayacak. Bu yıl festival içeriğini geçen yıllara oranla biraz daha değiştirdik ve biraz daha güçlendirdiğimizi düşünüyoruz. Özellikle de bizlerden yoğun bir şekilde talep edilen konserlerimizi arttırdık. Konserlerimizi daha önceleri, festivalin son gününde yapıyorduk. Şimdi hem çevre yolunun altı ve üstü ile merkezde olmak üzere 3 ayrı konser etkinliği olmak üzere, festivali daha da güçlendirerek hemşerilerimizin fazla katılımını temin etmiş olacağız.”

FESTİVAL KİRAZ DAĞITIMI İLE BAŞLAYACAK

Festivalimizi Cuma günü 18:00 de düzenlenecek kortej yürüyüşü ve Kiraz dağıtımı ile başlayacağını söyleyen Çınar; “Kortej İnönü Kapalı çarşı alanından başlayarak, AVM’ye kadar olan yere kadar hemşerilerim ile birlikte ve il protokolümüz ile birlikte yürüyüş gerçekleştireceğiz. Yürüyüş esnasında Belediye sporumuzun ve gençlerimizin katılımlarıyla da sportif etkinliklerimiz de olacak. Kortej esnasında hem yürüyüş, hem de halk oyunları eşliğinde kiraz dağıtımı gerçekleştirilecek. Ardından en güzel kiraz ve en güzel kiraz bahçesi yarışmamız olacak. Bu yarışmayı uygulamayı düşündüğümüz yer, Çırmıktı’daki, meydanın olduğu yer. Jüri üyeleri onun değerlendirmesini yapıyor. Cuma ve Cumartesi günü yerel sanatçılarımıza ağırlık verdik. Yerel sanatçılarımızın şarkılarıyla festivali canlı tutarak, hemşerilerimizin katılımlarını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Çınar açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı. “Açılışımız Cumartesi günü 10:30’da Güreş alanında olacak. AVM’de açılışını gerçekleştireceğimiz Fotoğraf sergisi açılacak, yöresel ürünlerin sergilendiği yarışmamız ise Beylerderesi şehir parkında yapılacak. Cumartesi günü, Yeşiltepe Koşu mahallesinde Cemal Öztaş ile ekibi sahne alacak. Pazar günü ise çevre illerimizden ve ülkemizin birçok ilinden güreşçilerimiz müsabakalarını gerçekleştirecekler. Güreş etkinliğimiz içerisinde de arada mevlitlerimiz olacak. Gelen misafirlerimize yemek ve kiraz ikramlarımız olacak. Pazar günü akşam 18.00’da güreş müsabakaları bitecek ve orada dereceye giren güreşçilerimiz ödüllendirilecek. Akşamında ise Malatya Büyükşehir Belediyesi yan tarafındaki alanda, İlyas Yalçıntaş konseriyle festivalimizi nihayete erdireceğiz. İnşallah Malatya’mıza, Yeşilyurt’umuza, kirazın tanıtımına katkısı olur. Birde festival kapsamında, Yeşil Konaklarımız da bizim el ürünlerimiz ve sanatsal ürünler, objelerin sergilendiği mekânlar oluşturulacak. Festivale katılım sağlayan kişiler istediği zaman bu sergileri gezebilecekler.”

A. Vahap Kaygusuz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber