• DOLAR
  6,8659
 • EURO
  7,8302
 • ALTIN
  399,14
 • BIST
  1,1401

Kılıç, DSP’den Arguvan’a Talip Oldu

Ergün Kılıç, Arguvan’da DSP’den Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı. Yoğun bir kalabalığın olduğu Arguvan DSP Seçim Bürosu’nun önünde adaylığını ilan eden Kılıç, “Belediyemizin kaynaklarını düzenli bir şekilde israf etmeden kullanacağız. Arguvan kültürüne ve değerlerine sahip çıkan bir belediye yönetimi anlayışı sergileyeceğiz. Arguvan’ımızı cazibe merkezi haline getirmek için mücadele edeceğiz.” dedi

Kılıç, DSP’den Arguvan’a Talip Oldu

DSP’den Arguvan İlçe Belediye Başkan adayı olduğunu açıklayan Ortak Değer Malatya Derneği’nin Başkanı Ergün Kılıç, Arguvan DSP Seçim Bürosu’nun önünde yoğun bir kalabalığın olduğu meydanda hitap etti. DSP adayı Kılıç açıklamasında, “31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Arguvan ilçe Belediye Başkanlığına DSP’den aday olduğumu açıklıyorum. Hep siyasetçiler der içinizden biriyim ve ben de bir çiftçiyim, gerekten içinizden biriyim. Yeri gelir tarlada olurum, budama da yaparım, yeri geri gelir siyasette olmaya, sorunlara çözüm üretmeye, onların içinde sorun çözmek için devam edeceğiz. Kardeşiniz olarak buradaki abilerimiz, başkanlarımızla beraber yaklaşık 5 aydır sahadayız. Fakat biz köyümüzden ilçemizden hiçbir zaman kopmadık. Arguvan’ın bu dönem içerisinde sorunlarını tespit ettik. Bazı köylerimizin, mahallelerimizin hala içme suyu sorunları var, yol sorunlarımız var, alt yapı kanalizasyon sorunlarımız var, hastane sorunumuz var, sağlık ocağımız genişletiliyor ama sağlık ocağı artık Arguvan’a küçük geliyor. Artık mağdur olmak istemiyoruz. Hastane istiyoruz ve inşallah göreve geldiğimizden itibaren gerek devlet hastanemiz, gerek yollar, gerek içme suları, gerek meslek yüksekokullarımız ile ilgili sorunlarımızı çözmek için büyükşehir ve seçilen milletvekillerimizle birlikte koordineli bir şekilde süratle bu sorunları aşmak için mücadele edeceğiz. Buna da inanıyorum” ifadesini kullandı.

Arguvan’ın sorunları ile ilgili konuşan Kılıç şunları ifade etti, “Özellikle genç kardeşlerimi çok önemsiyorum. Sizlerin çocuklarını, kardeşlerimizi önemsiyoruz, çünkü ilçemizin, ilimizin ve ülkemizin geleceğini onlar inşa edecek. Bu yüzden önemsiyoruz. Şuan okuyan genç kardeşlerimiz var, biliyorum ki Eğitim konusunda maddi durum sorunu olan kardeşlerimiz var. İnşallah göreve gelince onlarlar ilgili burs imkânı sağlayacağız, bunun için elimizden geleni yapacağız ve okullarını bitirdikten sonra ve özellikle en büyük sorunumuz olan istihdamı sağlayacağız. Arguvan’da çalışacağımız iş alanları oluşturacağız. Bunu gerek Malatya Büyükşehir Belediyesi, gerek Malatya Ticaret Odası, sivil toplum kuruluşlarımız, Üniversitemiz ile hepsiyle beraber nitelikli bir şekilde çalışıp Arguvan’ımızda 5 yıllık içerisinde ciddi istihdam alanı oluşturacağız. Kooperatifleşmeye önem vereceğiz. Ben değil, biz diyeceğiz.”

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber