• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Kernek Anadolu Lisesi mesaj sistemiyle ögrenci devamsizligini velilere iletiyor

Malatya merkez Yavuz Selim Mahallesi TOKI.de bulunan Kernek Anadolu Lisesi,2008-2009 yilinda egitim ögretim açildi. Lise, diger okullardan farkli olan uygulamalariyla dikkati çekiyor.

Kernek Anadolu Lisesi mesaj sistemiyle ögrenci devamsizligini velilere iletiyor
Malatya merkez Yavuz Selim Mahallesi TOKI.de bulunan Kernek Anadolu Lisesi,2008-2009 yilinda egitim ögretim açildi. Lise, diger okullardan farkli olan uygulamalariyla dikkati çekiyor. Milli Egitim Bakanligina bagli liselerde uygulanamayan mesaj sistemi ilk kez Kernek Anadolu Lisesi.nde uygulaniyor. Bu dogrultuda, derslere devam etmeyen ögrenci velilerine, bildirilerek devamsizligin önüne geçiliyor, ayrica katildigi birçok projelerle ismini duyuran lise modern binaya sahip. Kayisikent Lisesi.yle ayni binayi ortak kullaniyor. Ayrica, Fethi Gemuhluoglu ve Anadolu Ögretmen Lisesi de ayni binada misafir olarak buluyor. 11 derslik, 23 ögretmeni, 279 ögrencisi bulunan lise, bu yil mezun vermesi bekleniyor.
 
Tarihçe
Kernek Anadolu LisesiMüdürü Haydar Sahin, sunlari söyledi: “Okulumuz 2008-2009 yilinda egitim ögretim egitime basladi. Okulumuz Kayisikent Lisesi.yle binayi ayni binayi ortak kullaniyor. Ayrica Fethi Gemuhluoglu ve Anadolu Ögretmen Lisesi de ayni binada misafir olarak bulunuyor. Ilk yil 3 sinifi bulunan okulumuz ikinci yil sinif sayisi 7.ye çikti. 2010-2011 egitim ögretim yilinda ise 11 sinif ve 279 ögrencisiyle egitim ögretime devam etmektedir. Fethi Gemuhluoglu Anadolu Ögretmen Lisesi tasininca Kayisikent Lisesi.yle ayni binayi paylasmaya devam edecek.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber